Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kargo ile Boru Kurdu Alımı

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Canlı Yemler' kısmında Fisher81 tarafından paylaşıldı.

1. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

Arkadaşlar bizim bölgede boru kurdu bulunmuyor. Kargo ile getirtme şansım var.
    Fakat siparişten itibaren bu boru kurdu ne kadar süre canlı kalır? Bir bilginiz var mı?
    Diğer soru ise ölmüş olanlar ile balık alma şansımız hiç yok mu? Hedef balık Eşkina.

Burada bir abi geçen sene aldığı yemleri içi su dolu küçük bir poşette direk dondurucuya atmış bu sene kullanıyor. Bu sezon balık aldı mı bilmiyorum ama canlısı kadar olmasa da onunla da vuruş alabildiğini söylüyor.

Almışken malum heralde en az 3-5 paket almak gerek. Bir paketi muhtemelen ilk avda canlı olarak kullanabilirim diye tahmin ediyorum ama diğerleri öldüğünde acaba işime yarar mı, ya da daha uzun süre yaşamaları için birşeyler yapılabilir mi? Ne yapayım nasıl edeyim fikirlerinizi bekliyorum :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Bolge olarak neredesiniz
    Her boru kurdu paketinde ortalama 8 tup var ele avuca gelen çıkan ortalama 4 tane oluyor takilabilecek durumda
    Serin yerde gazatesinin icinde ortalama 3 gun canli kalıyor bi iki gün uzayabilir iyi bir boru kurdu için
    Ava gittinizde kullandınız kadarindan fazla si için ufak su şişesine kurtlari koyun az deniz suyu biraz yosun bir kac gun daha kullanabilirsiniz
    Onun haricinda ölmüş olanlar için tuzlayip bekletme saklama koşulları var ama onunla uğraşacağıniza hazir kurutulmuslar var nekadar iyi olur bilmiyorum yalniz teke ile çalışsanız daha verimli olur

4. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Kargo ile bir günde elinizde olursa canlı şekilde bir gün daha yaşatabilirsiniz... Ölüsü de canlısı kadar iş yapar... Boru kurdunun en büyük özelliğinin canlı olması değil üzerindeki gece balıkların görüşünü sağlayan fosforlardır... Tabiki canlı olsa daha iyi ancak ölüsü de en az canlısı kadar iş yapar... İş yapma sıralamasına koyarsan canlı, yeni ölü, kokmuş, son olarakta tuzlanmıştır... Küçük paketleri 3 TL büyük paketleri 6 TLdir... Sıkı bir av için üç büyük paket yeterli olacaktır. Ancak unutmamalıdır ki boru kurtları satıcılar tarafından hep aynı şekil ve miktarda paketlenmemektedir... Satıcılar fıtınalı havada topladıkları boru kurdunu da durgun havada topladıkları kadar kar etmek amacıyla paketlerler... YAni bir standart yoktur... Dolıyısıyle iyi havada ve az balığa gidilen zamanda (hafta içi) güzel yem,, çok balığa gidilen (hafta sonu) yada zor kurt toplanılan fırtınalı havalardaki paketler kötüdür...

Önder Kanığ bunu beğendi.
  5. etulum

etulum Yeni Üye

Bölgenizde boru kurdu doğal olarak bulunmuyorsa avda çok verimli olacağını düşünmüyorum. Aynı balıklar farklı meralarda aynı yemlere vurmayabiliyor ve o merada doğal olarak bulunan yemleri tercih ediyorlar. Tabi bazı tür balıklar ne bulursa atlıyor o ayrı konu...

6. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam direk İzmirdeki yemcilerden sipariş verin . 1 paket olsa bile gönderirler . Avınızda kullanacağınız kadar alın çabuk ölüyorlar . Googledan izmir canlı yemci diye ararsanız firmalar çıkıyor. İsterseniz özeldende 2 farklı yemcinin bilgilerini verebilirim . İstanbuldan veya başka bir yerden boru kurdu istemeyin onlarda izmirden istiyor . Kargolandıktan ertesi gün genelde sahil kesimindeki her bölgeye kargo ulaşıyor. Ama şuna dikkat edin kargoyu evinize istemeyin. Hangi kargo firmasıyla anlaşmalıysa o kargo firmasının size en yakın şubesine siparişinizi verin şube teslim alın. Genelde sabah 7,8 gibi şubeye geliyor kargolar bekletmeden alın ve dolaba koyun .

7. Levreko

Levreko Aktif Üye

Bikeresinde saklama kabının içine deniz kumu koyup üstüne boru kurtlarını koyduktan sonra onlarında üstüne yosun ve deniz suyu koydum sonra ağzını kapatıp buzdolabına koydum normalden biraz daha fazla yaşadılar galiba 4-5 gün kadardı ama belki suyun içine akvaryum hava motoruylada hava verilse belki daha da uzun yaşayabilirler denemek lazım

8. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

boru kurdu tam bir kinder yumurta olayı.. 2 tarzı vardır 1. sı çamur kurdu : normal kurttan daha incedir ve kafadan sonra yavas yavas yeşilimsi beyazlaşmaya başlar çabuk deforme olur ve ölür 2. olarak kum kurdudur daha iri olabilir ve yaşama süreleri daha uzundur.. bunun dişinda boru kurdu günlük olarak izmirden dağıtılır veya genel olarak ege bölgesi.. çünkü boru kurdu veya sülünez veya mamun için sığ,kumluk ve dalga almayan yerler gerekir.. genelde her şehirde bir kaç toptancısı vardır yada direk izmirli satıcılarla irtibata geçebilirsiniz. lakin bazen çok kötü çıkabilir..

Yakamoz bunu beğendi.