Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kargo zahiyatı

Konu, 'Genel Konular' kısmında khyalp tarafından paylaşıldı.

1. khyalp

khyalp Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar
    Sizlere ptt kargo ile ilgili yaşadığım durumu anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle belirtmek isterim ki hıc bir şekilde kurum yada şahıs yermek değil amacım sadece hepimizin başına gelebilecek dikkat edilmesi gereken bir hususu konu içerisinde anlatıp sizlere paylasmak.

Olayi soyle özetliyorum; Internet üzerinden almış olduğum surf takımımı izmirde bulunmam dolayisi ile Antalya'dan izmire kargoya vermem ile başladı.

Ptt kargo şirinyalı şubesinden kargo teslimatı için kurye talep ettim kurye zamanında gelmişti.Ben izmirde olmam dolayisi ile kargoyu teslimatini ailemden rica ettim ve kargoyu alicak olan kurye arkadaşı kargoyu teslim almadan evel telefon ile bilgi almak istedim aynen şu şekilde.

05/01/15

BEN (Merhaba beyefendi iyi gunler şimdi iki parca ürün mevcut birisi olta makinesi diğeri kamiş yanlız kamış biraz hassas ve kırılabilir.Bunun için herhangibir önlem almamız gerektirirmi)

KURYE (yok bişey olmaz bunu verdimi gider)

BEN (Anladım ama yinede bir karton kutu ve benzeri birşeyin içine koymamiza gerek varmı kırılmasın)

KURYE (yok yok içiniz rahat etsin hiç bişeye gerek olmaz bu böyle gider)

BEN (Anladım tamam o zaman teşekkür ederim. ee ne kadar sürede elime ulaşır)

Kargoyu beklemeye geçiyorum bakalım ne zaman sonra ulaşacak
    08/01/15

Kahvaltıya geçmek üzereyim aklımda kargo ne zaman gelir oyuncaklarım beklemek zor ve kapı kargo evet gel bakalım

BEN (Merhaba beyefendi ürün geldi sanirim ama bir saniye iki parca olmalıydı diğeri kamiş yaklaşık bir elli boyunda o nerede)

KURYE (hımm iki parçami yok endişelenmeyin gelir yoldadir yollar kapalı vallahi buz gecikmez bu gün gelir)

BEN (Anladım ama ben ikisini aynı zamanda verdim iki ürün ayni zamanda gelmesi gerekiyormu yani böyle zor olmuyormu)

KURYE (yok şimdi şöyle bizim gelen büyük çuvalar var onların içinden bize ne çıkarsa onlar ilk gider o başka çuval dair ama gelir)

BEN (ooo sheet yani çuval mi aklımdan geçti film şeridi kamış ve çuval yok olmaz öyle gelir stres yapma olum sıkıntı yok)

KURYE (beyefendi bir imza)

Neyse attık imzayı aldik makineyi içimden içimden geçiriyorum ama diye olmaz zannetmem kahvaltı sonrası odaya geçtim dururmuyum oyuncağın kolunu çevir kalmayi aç kapa tekrar çevir bak hayran kal olmuyor derken zil kargo hadi bakalım açtım kapiyi

BEN (Merhaba beyefendi ürün geldi sanirim)

KURYE (şuraya bir imza alayim)

BEN (bir saniye tabi atayim 'ama içimden bir saniye bir kamısı kontrol edeyim' bir saniye beyfendi kamışa bir bakayım atayim (yukarıdan başladım kılıfından kontrole yukarıda bişey yok iyi, ortada bişey yok iyi, aşağıya geldiğimde aman o ne hafif boşluk ve çıtırtı...... yapma ama olmamalı yok artık iki elimm birleşti çatırtııı kamış üç buçuk parça......sessizlik arkadaşım aç kamış kırık dilim tutuldu)

Neyse bide bantlamislar sanki çalınacak sinirlendim kestim ne varsa açtım sizlere ömür ikinci parçanın alt kısmından paramparça yapılamaz durumda burdan yak kurye eee napıyım şimdi diyorum, eee beyefendi yolda olmuştur yok yaa baksen tamam olmuş artık napalim tutanak tutalım diyorum yok siz şimdi almasını bunu kargo bölge Müdürlüğü ne geri gider ben tutanak tutmayayim en iyi neticeyi orda alirsiniz eee.
    Kasi gözu yer degistirdi gerci benimde degil neyse aman arkadaslar hemen orda tutturun tutanagi dinlemeyin kurye yi sorumluluk almamak için her türlü bahane hazır. Ayriyetten ürünü kontrol etmeden imza atamamaya özen gösterin Merhaba diyorsun imza hiç bir hakkınız kalmıyor.

Durmadım tabi kargo bölge Müdürlüğü ne gittim. Sora sora en sonunda on şahistan sonra bir yetkili buldum durumu izah ettim.
    Sagolsun kendisi yardimci oldu imza atarsınız hiç bir hak iddia edemeyeceğimi şimdi ise tutanak ile ödeme hakkı edebileceğimizi söyledi ve kargo çıkış birimine gönderdi kamis orada teslim edilmediğine hasarlı olduğuna dair gerçekleme yazılmış..Bende kamısı Karşıyaka yeni Girne ptt ye gönderimini istedim
    09/01/15

Ptt yeni girne şubesi; Kamış kenarda durmakta zaten haberleri var olaydan.
    Memur eşliğinde kamış in kırık geldiğine dair bir tutanak tuttuk ben fatura ibraz ında bulundum ve olayı özetleyen dilekçeyle beraber ekli dosya halinde bölge Müdürlüğü ne gönderildi.Kamış küsur tesbiti için ellerinde kalması gerektiğini söylediler.Ben de bıraktım tabi Öyle yada böyle birisinde küsur bulunacak fakat sonuç ne zaman ne olur bakıp görücez.Bu arada degerli kargo altinda gönderimleri varmis bize denk gelen kurye sağolsun.

Yaziyi biraz uzun tuttum arkadaşlar bu tarz bir olayda en azından örnek teşkil edebilir. Fotoğraf teslim aldığımda eklenecek alabilirsem.
    Gelişmelerden haberdar edicem.

Son düzenleme: 9 Ocak 2015
    mrt55 ve Babali07 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar,
    Basinizdan gecen hikayeyi okudum,

Kamis altdan kirilmis burada biraktim okumayi..

Aklima iki soylem geldi :)

Birini askerde ogrendim: once emniyet sonra hareket,

İkincisinide okulda ogrendim:essegini saglam kaziga baglamak,

Herseyde vardir bir hayir,

İyi forumlar.

OnuR67 bunu beğendi.
  4. i.samay

i.samay Aktif Üye

Bir kaç kez japonyadan kamış getirttim, sapa sağlam geldi. Kalın pvc bir boru içinde geliyor. Kırılması için çok ağır bir yük altında kalması lazım. Eve teslimi ptt yapıyor.

ptt kargo ile çalışırken çok sağlam paket yapmak gerekiyor. Fiyatı uygun, İstanbul a bir kamış gönderdim xkargo 45 Tl aldı. Aynı boyuttaki kamışı ptt kargo 11tlye İstanbul adrese teslim aldı.

5. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

geçmiş olsun,av marketinden ayrı ayrı bir teleskobik ve çıkrık kamışı aldım ikisininde kapalı boyu 140cm civarı adamlar bir ambalaj yapmışlar sanki içinde havan namlusu var,ambalaj çok önemli kırılması muhtemel ürünlerde daha da dikkat edilmesi gerekir,inşallah kamış olayın güzel sonuçla çözülür

khyalp bunu beğendi.
  6. khyalp

khyalp Aktif Üye

teşekkürler Cevat bey
    burada önemli olan aslında kargo firması değildi hepsinde olabilir yani ürünü teslim alan kurye nin daha dikkatli davranması değerli kargo adı altında gönderim yapması gerekliydi malesef islerini bazıları dikkate almiyor

7. khyalp

khyalp Aktif Üye

lakin bazı durumlarda elde olmuyor emniyet işin başında olmayınca güvenmek gerekiyor millete hepsi tecrübe tabiki
    boşuna dememiş tecrübeyle sabittir diye

trakonya79 bunu beğendi.
  8. mental

mental Yeni Üye

Çinden fener aldım, 7 günde çinden tr ye giriş yaptı. 2 gün sonrada manisa şubeye geldi ve veee tam 6 gündür tarafıma teslim edilmesini bekliyorum.. Ayıptır, yazıktır, günahtır.... 3 kere. Şubeye gittim, kargonuz dağıtımda diyor oradaki yüksek memur arkadaş.. bence devlet tarafından çok gizli bir deneyin parçası olduğumu zannetmeye başladım kesin sabır deneyi bu kesinnnnn....

Babali07 bunu beğendi.
  9. Guardian

Guardian Aktif Üye

geçmiş olsun üzücü bir durum

10. khyalp

khyalp Aktif Üye

Konuyla alakasız olmuş ama hayal etmek güzeldir

11. khyalp

khyalp Aktif Üye

Sağol arkadaşım