Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karides/Balıklar

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Canlı Yemler' kısmında dogan107 tarafından paylaşıldı.

1. dogan107

dogan107 Üye

Benim sorum karidese her balıgın saldırıp saldırmadıgı ,yani sadece karidesle deniz kenarına gitsem olurm u ? yoksa sadece ekmek içi daha mı verimli ?

çok eşya taşımak sürekli degistirmek istemedigim için amacım tek tip yemle avlanmak ,teşekkürler :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Doğan merhaba,
    Karides ile tekneden,iskeleden veya kıyıdan çok büyük iğneleri olmayan 8-9-10-11-12 numara gibi iğneler ile hatta mümkünse iğnelerin dibinde minik mantar olursa (yemin dibe batmaması için)dibe batarsa hedef dışı balıkların gelmesi olasıdır.

bu yukardaki şekilde,izmarit,ispari,bulunduğun bölgeye göre muhtelif balıklar alabilme olasılığın var.

Ekmek ile sadece kıbrıs oltası dediğimiz mantara sarılı 8-10 iğneli ekmeği sarmak sureti ile Kefal balığı avlayabilirsin.
    Bunların ne olduğunu,nasıl yapıldığı konusunda soruların olursa en yakın malzeme satan bir dükkana git ve satın al,pahalı malzemeler değildir,veya elinden geliyorsa kendin bağla.
    Rast gelsin.

4. dogan107

dogan107 Üye

teşekkür ederim değerli yorumun için , sadece karides kullanırım o zaman ,zaten kıyıdan kamışla avlandıgım için şamandralı sistem kullanıyorum

5. demir01

demir01 Yeni Üye

selam-Doğan
    karidesle-verim-düşük-kalır.kıyıdan-en-iyi-iş-yapacak-yemin-boru-kurdu-olacaktır.selamlar;)

6. dogan107

dogan107 Üye

boru kurdunun ne oldugunu bilmiyorum ,yolda görsem tanımam o derece :p ama sadece sarpa melena mırmır çarpan kefal zargana avcı balıklar av hedefi .. diğerleri çıkmıyor cünkü burada