Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karsılastırma ve İnceleme

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında casasera tarafından paylaşıldı.

1. casasera

casasera Aktif Üye

Sustain 10000 FG
    Spheros 8000 PG
    Saragosa 8000F
    Aceration 8000 PG

Merhaba

Yukarıda belirtigim makinalar icerisinde Agırlık - dayanıklılık - fiyat ve kullanım olarak ön plana cıkan sizce hangisidir..

Bogazda zorlu sartlara uyum bakımından degerlendirmelerinizi esirgemezseniz sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. casasera

casasera Aktif Üye

Makinaları kullananlar varsa yorumlarını esirgemezlerse sevinirim..

4. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Spheros fiyatına göre gayet iyi bayağı zorlu yerlerde denedim aceretion ilede hemen hemen aynı 1 rulman fazla, saragosayı kullanmadım kullananda yakın çevremde görmedim yani bilemiyorum. Sustain de yeni makyajlı kasa siyah yapılmış gayet şık duruyor, twinpower'ın alt modeli bence imkanınız varsa sustain söylediklerinizden en iyi tercih olur diye düşünüyorum özellik bakımında üst seviyede. Listede yok ama alın bir tane biomaster swpg gayet memnun kalacaksınız.

5. furunotr

furunotr Aktif Üye

İçlerinde Sustain en gelişkin olanı; ancak ağırlığını bilemiyorum; ondan sonra gelen makina ise Aceration SW8000PG; bu ikinci makinayı bizzat kullandım ve Boğaz için gayet yeterli; sonrasında özellik olarak Aceration'a en yakın olan Spheros geliyor benim için; Saragosa'yı daha devirli olmasından ötürü tercih etmediğim için sıralamaya koymamak daha adil olacak... Ancak devir olayını bir yana bırakacak olursak nerede ise Aceration ile aynı makinalar; yalnız Aceration'dan 25 gr.kadar daha ağır...

6. casasera

casasera Aktif Üye

Görüşleriniz gercekten çok kıymetli teşekkür ederim..

benimde aklımdan geçen Sustain 10000 FG ve Aceration 8000 PG(tabi son dakika farkı bir model daha gözüme kestirmezsem).. birde Sustain in 8000 modeli var sizce 10000 mi yoksa 8000 mi tercih edilmeli?

7. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

yeni modelinde 8000 yok diye biliyorum, sanırım eskisi yüksek devirliydi eski modelinde 8000 kafa var ama devirli olmaz yani :) 1000 olanı uygundur zaten hafifletilmiş gövdeye sahip.

8. furunotr

furunotr Aktif Üye

Madem bu tip makinalara bakıyorsunuz Biomaster SW8000PG'yi de bir inceleyin; ben dahil pekçok kullanıcısı var Boğaz'da ve ben ziyadesiyle memnunum bu makinadan...

9. casasera

casasera Aktif Üye

Haluk bey şuan o makinayı inceliyorum.. Furkanın da tavsiyesi ile. gayet güzel bir makinaya benziyor.. bugün istoca gezme maksatıyla gitmiştim dükkanları da gezdim fakat yoktu. zaten okyanus tanışmış diğerlerinde de bulmak pek kolay değil..

Bu tarz bir makina icin önerebileceginiz kamışlar var mı peki?

Surf Leader bx-g
    AEROCAST 425 cxg
    ve benzeri surf kamıs önerilerinizde olursa degerlendirebilirim..
    (700 tl civarları bir bütce ayırabilirim)

10. furunotr

furunotr Aktif Üye

Mesajı geç gördüm; bildiğim kadarıyla Aerocast üretimde değil onun için sıfırını bulmak zor; zaten diğer seçeneğe bakınca Aerocast falan kalmamış seçenek olarak... Surf Leader her yönüyle üstün buna... Yalnız BX olan özellikle ağır kurşunlar için efektiftir; yani 200 gr. civarı; daha hafif kurşunlarda atış erimi bir parça düşecektir tahmin ediyorum... Daha sert olmasına rağmen Super Aero Technium'u da inceleyin biraz...