Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kartal-Maltepe arası kayalıklarda kullanmak için takım önerisi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında simtik tarafından paylaşıldı.

1. simtik

simtik Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar

Yaklaşık 2 aydır kıyıdan balıkçılığa merak saldım uzun zamandır balığa çıkalım lafları bigün gerçek oldu ve ilk tuttuğum istavritle beraber amatör balıkçılık çapari inesinin elime batmasıyla kanıma girdi.2 aydır arkadaşların takımını kullanıyordum ve artık kendime ilk olta takımımı almam gerektiğini düşünüyorum.Takımı Maltepe -Kartal arasında kıyıdan hava kararırken çapari ile istavrit gece ise büyük iğnelerle kırlangıç v.b.balıklara yemli atmak için kullanmayı planlıyorum ki şuan arkadaşlarla sabahlamasına öyle yapıyoruz.
    (3.ye kırlangıca niyetlenip vatoz çekiyoruz )Fiyat olarakta 400tl gibi bir bütçe ayırdım hadi zorladım 500 diyelim üstüne çıkamam sizlerden tecrübelerinize dayanarak bana kamış ve makine tavsiyesi vermenizi istiyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Kasırgaemre

Kasırgaemre Aktif Üye

Slm mrb 2el düşünürsen 5 6 sefer kullandım shmano set makine ve rapalalar var hem boğaz için çinekopa lüfere atarsın makinede ip mısına sarılı sitede resimleri var

4. simtik

simtik Yeni Üye

Teşekkürler Emre bey sıfır takım düşünüyorum.

5. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Ben Tuzla'da oturuyorum ve arasıra Boğaz arasıra Tuzla-Pendik-Kartal arasında avlanıyorum. Tavsiyem hem yeni başlıyorsun hem de kayalıklara kamışı çok bırakıyorsun. Onun için çok pahalı bir şey alma derim. Yoksa onca para verip aldığın güzelim kamış iki haftada çizik çizik olacak. Hem yemli dişli sezonu başlayınca vay o kamışın haline... Ben 3 yıldır orta halli belkide vasat sayılacak bir kamış kullanıyorum. Açıkçası elimde alıştı uzağada atabiliyorum. Alba kamıştı sanıtım 80-100TL arasına almıştım.

6. barisgirgin

barisgirgin Aktif Üye

Al bitane lineaeffe surfmill yada spider surf keyfine bak derim...fiyet performans açısındam güzel kamışlardır 3.90 yada 4.20 mt boy tercih edebilirsin artik hangisini istersen makina olarakta ryobi markasinin butcene uygun güzel ve kaliteli makineleri var ;)

7. simtik

simtik Yeni Üye

Merhaba Barış Bey
    lineaeffe surfmill ile ilgili bir kaç yerde kötü yorumlar okudum çok dayanıklı kamış değildiye siz kullanıyormusunuz veya kamışı tanıyormusunuz ,spider surf ün ise üretimi kalkmış sanırım hiçbiryerde yok arkadaşta iki tane var ve kullandığım hoşuma giden bi kamış ama bulamıyorum.

8. barisgirgin

barisgirgin Aktif Üye

Ben spider surf kullaniyorum surf mill de zaten onun kardeşi gibi bir kamıştır...olumsuz yorum yapanlar 330 gramlık kamışla 200 gram rapala çalışırlarsa durum malum hüsran olacaktır...maximum 170 gram atılmak koşulu ile kamış sizin işinizi fazlasıyla görecektir zaten sizin meralarda öyle ağır kurşun atılmiyor;)

9. sademrt

sademrt Aktif Üye

kırlangıç, lüfer, eşkina gibi büyük balıklar için güçlü motor gerekiyor bizim kartalda. 3.90 100 tl lik bir kamış ile 150 tl lik en az 5 rulmanlı bir motor işinizi görür. asıl önemli olan motora saracağınız misinanında hem bu balıkları kaldırabilmes hemde uzağa atışa elverişli olması.

10. medmarine2

medmarine2 Aktif Üye

Spider Surf + Ryobi App power; yada Shimano Vengeance 420 surf kamış+ Ryobi naxo surf; yada Lineaeffe s-flex 4206+Okuma Avenger 65 ... Bu setleri kullandım/kullanıyorum. 3 de gayet güzel.