Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

KAŞ/ANTALYA GRİDA VE MUSTAFA ÜSTADIN YAKLAŞIK 3.5 KG'LIK SİNARİTİ-07..11 HAZİRAN 2011

kgndz

Üye
Adı
Kemal
Birader ve hanımın izinlerini ayarlamalarıyla Kaş'ta 1 haftalık tatilin ve dolayısıyla balık avıyla dolu günlerin yeşil ışığı yanmıştı. Kaş'a varır varmaz kardeşimle kendimizi Orhan dostumuzun plajında botu şişirirken bulduk. Mayıs ayının başındaki avım çok başarılı geçmiş ve 3 kg'lık bir sinariti mideye indirmiştim. Şimdi de ümitlerimiz fazlaydı. Kardeşimle 5 gün sırtıya çıktık, fakat biraz hayal kırıklığı yaşadık, balon balıkları diğer balıklara kolay kolay aman vermiyordu. Yine de adrenalinimizi artıracak ve kayda değen birkaç parça balık alabildik. Ben 2 adet grida alırken, birader de bir adet sinarit palazı ve bir adet yasemin balığı aldı.(Bu arada belirtmem lazım, yasemin balığı(çütre) etinden balık güveç muhteşem oluyor. 3 orta boy soğan derin bir tavada yağda kavrulduktan sonra 7-8 biber ince kıyılıp soğana ilave ediliyor, daha sonra küçük parçalara bölünen temizlenmiş çütre eti derin tavaya dahil ediliyor. Balık eti beyazlaştıktan sonra ince kıyılmış 5 adet domates, 1 çorba kaşığı kekik ile yeterince karabiber ve tuzu ilave edip orta ateşte 20 dk kadar pişiriyorsunuz, sonra bulursanız hüpletiyorsunuz.)
Aşağıdaki ilk resimde sırtıya çıktığımız bot ve mekandan bir bölüm görüyorsunuz.
İkinci resimde ben 1250 gr civarı olan grida.
Üçüncü resimde de Kaş'taki son gümüzde gittimiz yerde geçen yıl tanıştığım Mustafa üstadın o gün canlı olarak yanımızda bırakma ile yakaladığı 3.5 kg civarındaki sinarit görülüyor. Bırakma ile ilk defa bu kadar büyük bir balığın yakalandığına canlı canlı şahit oldum, tabi Mustafa bey ve hanımının bu konuda ihtisas sahibi olduklarını unutmamak lazım. Bırakmada 3/0 uzun pala iğne ve yem olarak 6-7 cm boylarında sokar balığı canlı yem olarak kullanılmakta...

Daha iyilerinin sizlerin olması dileğiyle hoşçakalın..

Ekli dosyalar

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Kemal
Güzel av olmuş.
O kadar malzemenin içine çütre yerine beni de doğrasalar ben de lezzetli olurum. :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler afiyet olsun

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Ne güzel bir tatil olmuş.
Tebrikler...

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Tebrikler Kemal bey.Kıyıdan Sinarit almak hakkaten zor iş.Kısmetiniz daim olsun.

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
kutlarım,,çok güzel bir tatil olmuş,,balıklarda harika...

kgndz

Üye
Adı
Kemal
Tebrikler Kemal
Güzel av olmuş.
O kadar malzemenin içine çütre yerine beni de doğrasalar ben de lezzetli olurum. :D
İnanki bu kadar lezzetli olacağını tahmin etmemiştim, balığı birader tuttu yemek bana kısmet oldu, bu arada balığın derisinden de kemer olur yani
:)