Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KAŞIK VE KURŞUN KOMBİNASYONU?

Konu, 'Kurşunlar (Ağırlıklar), İskandil ve Kurşun Çeşitlemelerine Genel Bakış' kısmında merakla tarafından paylaşıldı.

1. merakla

merakla Üye

ÇİNEKOP VE LÜFER İÇİN KAŞIK KULLANMAK DÜŞÜNCESİNDEYİM. KIYIDAN ATACAĞIM VE KARADENİZDE.

MAKİNA VE KAMIŞ:
    Lineaeffe spirit surf kamış 3.90m
    okuma AV55

kullanmayı düşündüğüm kaşıklar veya sahte balıklar çok hafif gözüküyor ve kurşun takviyesi lazım olacak herhalde. nasıl baglanacak? ne tip kurşun? hangi sahteleri tavsiye edersiniz? bilgi lütfen... (bu resim uygunmudur?)

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Fırdöndüden önce bir tane gezer kurşun, fırdöndüden sonra, kamışın ve senin boyuna uygun, (1,5 - 2 mt mesela) beden verip ucuna sahteni bağlayabilirsin, Ben bu şekilde biliyorum, Boğazda avlanan arkadaşlar daha detaylı bilgi verebilir, Selamlar.

4. merakla

merakla Üye

anladığım kadarı ile: gezer kurşun - fırdöndü - beden misina - fırdöndü - kaşık.

sıralama dogru ise 50 - 70gr lık bir kursun bu takım için düşünülebilir mi? yeterli midir?

5. ryetik

ryetik Aktif Üye

Kamışınızın atarı 50 - 150 gr sanırım. 70 - 80 gr. lık kurşun yeterli olacaktır. Ayrıca kaşığa yakın fırdöndü takmayın. Sadece gezer kurşunun kaşığa gitmesini önlemek için 1,5 kulaçlık bedenden önce bir fırdöndü iliştirin. Avlanacağınız suyun derinliğine yada akıntıya göre kurşunu ağırlaştırabilirsiniz ama Karadeniz' de gerek olacağını sanmıyorum.

6. oktay16

oktay16 Moderatör

sıralama doğru fakat işaretlediğim fırdöndü yok........

7. merakla

merakla Üye

Bilgiler için teşekkürler. son bir nokta kaldı. beden de ve makinada kaçlık misina kullanmalıyım? 0.30 makarada - 0.60 beden de kullansam yeterli olur mu? yada bedende misina yerine başka bir malzeme mi? bildigim kadarı ile çinekop ve lüfer dişli avlar ve misinayı koparabiliyorlar.

8. oktay16

oktay16 Moderatör

0,60 oldukça kalın bir misine, ben genelde teknede el oltası kullandığımızda misine karışmasın diye tercih ederim 0,60 misineyi, 0,30 - maksimum 0,40 yetelir olur gibi geliyor bana, avlayacağın balık sahteyi yutup misinene ulaşamaz:) sağlam ve kaliteli bir misine olduktan sonra makaranada sarılı misine bile yeterli olucaktır... balığı yakaladıktan sonra çekerken koparsa karışmam:D şaka tabi...

9. merakla

merakla Üye

Artık tek eksik kaldı, oda kasım ayının gelmesi ve benim 5 günlük izinde hayırlısı ile ereğli ye gitmem. herkese bu açıklayıcı bilgiler için cok teşekkürler

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Birde rapor tabiki:D rapor açmayıda unutmayalım lütfen :) Selamlar.....

11. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Metal kaşık ile kıyıdan kurşunlu kullanım bence verimsiz olur..Yıllardır Alba kaşık 2 numara kullanırım ve mesafe uygun kombinasyonla yeterli oluyor..