Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kasım'da Av Başkadır :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ekvator1907 tarafından paylaşıldı.

1. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Branşım edebiyat olmadığı için ballandıra ballandıra anlatamıyorum avlarımı :) Dün akşam üzeri olan avımı şimdi paylaşabiliyorum. Dün avdan geldim yemek yedim , daha sonra yorgunluktan uyuya kalmışım. Av güncemize gelince. Saat 17:00' gelmeden av merama varmıştım. İki gün önceden zehri alan arkadaş ise çoktan at-çeğe başlamıştı. Selam verip, iyi dilekler söyledikten sonra ben de takımlarımı kurup at çek yapmaya başladım. Hep aynı sahteyi kullanmanın ben de bir sıkıntı yarattığını farkettim. Hergün hergün aynı sahteyi kullanmak monotonlaştırmaya başlamıştı beni. Dün başka sahteler kullanmaya karar verdim. İlk olarak su üstü çalıştım. Taktım geçen senenin şampiyonu rover 128'i ( renk kodu G12R) başladım atışlara. Saat 17:20 gibi ilk balığım kıyıya 2 metre kala yakaladım. Yine bir baraküdaydı. Kıyıya aldım balığı, ama çok küçüktü. Yaklaşık 45 cm , 300 gr gelmezdi. İğneleri dikkatlice çıkarıp balığı suya iade ettim. DÜn en çok üzüldüğüm olay ise kameramı unutmuş olmamdı. Suya iade anlarını videoya çekmeyi çok istemiştim. Neyse roverla atışlar sonuç vermeyince , daha önce bir iki kere kullandığım river2sea jerky minnow 100 f atışlar yapmaya başladım.
    Sahtemin resmi

Oyuncu değişikliği işe yaramıştı. Pozisyonlara girmeye başladım :D Saat 17:35'te ilk ikinci baraküdamı yakaladım. BOyutlar ve limiter gayet uygundu. BAraküdalar öyle ki kısa bir zaman diliminde sürü halinde geçiyorlar, o yüzden iğneleri çıkarıp hemen atışa devam ettim. İki atış sonra zankk, tekrar balık bindi sahteye. Alıştığımdan mıdır nedir balıklar sanki pek mücadele etmiyorlar benimle :eek: Hemen sonra 3. baraküdamı da yakalamış bulunuyordum. Balık bezle tutulup iğneler çıkarıldıktan sonra atışlara başladım. Aradan 5 dakika geçmeden 4. balık geldi sahteye. Ortam karardığı için göremiyordum hangi balık olduğunu. Kıyıya aldığımda yine küçük bir baraküda geldiğini gördüm. AYnı şekilde onu da suya iade ettim. Saat daha 18:00'e gelmemişti. Allahın hakkı üçtür diyerek alıkoyacak olduğum 3. baraküda için atışlara devam ettim. Çok şükür günün 5. alıkoyduğum 3. baraküdasını da sahteyle buluşturdum. Benim için kafiydi. Yakalanan 5 alınan 3 :) Avıma da saat 18 sularında son verdim.

Kameramı almayı unuttuğum için balıkları evde resimleyebildim

Bu resimde aile üyelerimizden bir kısmının resmi :D

Avda kullanılan ekipmanlar;
    Çubuk ; 50 liraya alınan muhtelif bir kamış 2,70 cm 10-40 atarlı
    Alet ; ryobi zauber 2000
    Sicim : Asso double strenght 0,26
    Oyuncaklar : river2sea rover 128, river2sea jerky minnow 100 f

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Tamer10

Tamer10 Aktif Üye

Tebrikler güzel balıklar,afiyet olsun

4. lorel

lorel Aktif Üye

Maşallah,maşallah her zaman rastgelsin Mehmet.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet,
    Güzel bir av olmuş.
    Afiyet olsun

6. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Mehmet tebrikler çok güzel balıklar, sanırım balıkları yemeye kıyamıyorsun :) Turna tazeyken deniz kokan bir balıktır, temizlemeden buzluğa atarsan tadını kaybeder. Bence tazeyken tüket derim. Dahasına daha çok rasgelsin...

7. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Teşekkür ederim Tamer Bey.
    Teşekkür ederim İlyas Abi, senden bekliyorum resmindeki gibi trofeler
    Teşekkür ederim Şerif Bey
    Teşekkür ederim Hayri Bey :) İki kişi anca yiyebiliyoruz. Haftada en az iki kere yiyoruz ama yine de kalıyor :) Zaten ara vermeye karar verdim. Dolapta yer kalmadı :p Biraz da levrek avına yoğunlaşacağım.
    Bir ara temizleyip koyuyordum, sonra bir yerden temizlemeden koymanın daha iyi olduğunu duydum. Demek ki temizleyip koyacakmışım. Teşekkür ederim bu bilgi için.

8. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Tekrar tebrikler hocam

9. nuri deniz

nuri deniz Aktif Üye

Ekvator Mehmet;
    Resimler ve Rapor için teşekkürler....

10. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Tekrardan teşekkür ediyorum Adem Bey.

Teşekkür ederim Nuri Deniz Bey.