Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kaya midyesi

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında koksal1905 tarafından paylaşıldı.

1. koksal1905

koksal1905 Üye

arkadaşlar selamlar, kaya midyesini yem olarak kullanan varmı acaba ?

coner ve i_gulistan bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Aaa biz çin şapkası deriz... çok performanslı bir yem değildir ama tabii ki kullanılabilir neden kullanılmasın. Zamanında bu yemle güzel çipuralar tutmuştum. Ama bir sezona mahsustu sonra o kadar kadar iş yapmadı.

4. koksal1905

koksal1905 Üye

bende geçen avımda kullandım ama hiçbir aksiyon alamamıştım

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Balıkta olmayabilir. Sağınızda ssolunuzda olta atan var mıydı? Onlar balık alabildiler mi?

6. koksal1905

koksal1905 Üye

ben tektim toplamda irili ufaklı 25 civarı balık aldım sagoz-çipura-karagöz, ama bu yemi taktığım anda diğer oltayada vuruş yoktu

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

O zaman sevmemişler demek ki... sizin orada ki balıkların hoşuna gitmemiş. Yapacak bir şey yok.

i_gulistan bunu beğendi.
  8. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Istavrit subye ve karides yavrusu(papaz) ile beraber sezonuna göre ücretsiz deniz ananin sunduğu yemlerin başında gelir Çipura mirmir varsa iş yapar ama her zaman diger 3 u ilk tercihimizdi.ne günlerdi bir kasnak igne ve kurşunun varsa kraldin yeme kim para verirdi her türlü 3_5 nasiplenirdik balıkları şimdi yüzlerce tl öde bi levrek veya turna gelecek diye ozaman kaşık silikon elle at cek yada subyeyi uzun ince dogra at kursunsuz kap levregi :)

9. Dargan

Dargan Aktif Üye

2-3 kere kullandım yem olarak. Ancak yanımda ki arkadaşlarım Levrek,Çupra çekerken ben verim alamadım. Bir daha hiç kullanmadım.

10. marule

marule Üye

Kayadan kolaylikla toplandigi ve bedava oldugu icin bazen de yem almaya sehire gitmeye usendigimden cok kullandim bu yemden. En az 50-60 kere kullanmisimdir. Bir kere bile balik yakalayamadim, sadece bir yengec yakaladim yarim kiloluk o kadar. Bunu atacagina igneye tuy sar at, denizde kalsin, balik gelme ihtimali daha yuksek :)

11. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

En arkasındaki ciğerinin hatrına her balık gelir bu yeme :) Yalnız o ciğer hemen gidiyor yani oltayı 15-20 dakikada bir yemlemek lazım :) Levrek, çipura, sargoz, iri mırmır aldım bu yemle, ufakları daha yumuşak ve balıklar daha leziz buluyor, ufaklarından 2-3 adet takılmalı iğneye, irileri iş yapmıor ;)

Yakamoz bunu beğendi.