Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kayalık dip yapısında ne tür olta takımı kullanıyorsunuz

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

sevgili üstadlarım tutku ile bağlandığım balık avcılığım yemli avlarımda beni çok hüğsrana uğratmaya başladı nitekim ne kadar takım hazırlasam hepsi denizde kalıyor dip yapısı sert kayalık eşkine karagöz gibi balıklar da dip takımı hazırlamak istiyorum klasik takımlar asla geri gelmiyor taaki dere ağzında kumluğu bulana kadar klasik dip takımını unutmak gerek orada da bi işim olduğunu sanmıyorum oralarda da istavrit barbun rahat bırakmıyor taş diplerine yakın yerlerde avlanmak istiyorum birde çok sığ orta yükseklikler var dalganın kırılmasından anladığım kadarı ile 1 mt yi aşmaz sanırım ne yapmalıyım

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Şamandralı takım Kulanmayı denedinmi Hızır kardeş.........

4. hızır şeref gültekin

yok buralarda şamandraile av yapamam aşrı bi akıntı var tabii her zaman değil ama zaten akıntı yok iken şamandralı avlanmaya çalışıyorum

5. OzzyJen

OzzyJen Aktif Üye

bazı kurşunlar var plastık kaplı ınce uzun ,takılmalarda kolay çıksın diye...

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

En son çare olarak ufak bir mantar parçası ekleyebilirsin iğnelerin sapına ama çok ufak olmalı..Veya İğneleri yumuşak esneyebilen türden seçersen enazından yamulup geri gelir.. Özcan arkadaşımızın söylediği kurşundan ben denedim genelde iş yapıyor ancak koparırsan üzülürsün biraz tuzlu mubarek:) Klasik dip takımı dediğin için aklıma bunlar geldi. Tek iğneli yapacaksan florokarbondan kısa tek köstek ve delikli kurşunlu takım gayet guzel çalışıyor..

7. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Hızır,
    Makineden gelen misinaya bir gezer kurşun,sonra fırdöndü ve 50-60 cm misinaya iğneyi bağla salla.Boşluğunu al ve balık mgelene kadar elleme.Balık yemi kaptığında asılacak,sende asılınca kurşun ortada kalacakl ve asla takılmayacak.Mndirek taşları gibi kayalıklarda bile işe yarıyor.

8. hızır şeref gültekin

selahattin teşekkürler arkadaşım mantar olursa avcılığı çok düşeceği kanaatindeyim zaten sorun genelde kurşunun kalması iğnelerimi değiştirmek gibi bi niyetim yok kısa pala kullanıyorum fudo yu her avda tek geçerim takıntı oldu bana inanın bir kurşun suda kaldığı zaman üzülüyorum bu ne maddiyatından nede emeğe acımamdan o kurşunun zehir olduğunu bilmek beni rahatsız ediyor teşekkürler

9. hızır şeref gültekin

çok mantıklı abi acaba şeytan işi de olurmu :D en kısa sürede deneyeceğim

10. oktay16

oktay16 Moderatör

:harika::harika: Benim aklıma gelmişti ama söylemedim :D:D:D:D

Sen bu işi biliyosun abi..:)

11. sarcoglu

sarcoglu Yeni Üye

tek iğneli veya çift iğnede olabilir stoperli gezer kurşunlu (çipura takımı gibi ) bir takımda kullanabilirsin