Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kayda değer ilk levreğim...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında bilal07 tarafından paylaşıldı.

1. bilal07

bilal07 Üye

Selam balık severler,

Bugün içimde bir sevinç var acaba neden :harika: evet uzun zamandır 1 aydır balık tutamayan ben bu sabah şeytanın bacağını kırıp bir levrek tuttum. Hikayesine gelince…

2 gün önce yine sabahın köründe 04:15te kalkıp 5te meraya varmıştım hafif dalgalı havada bir turna alırım umuduyla gelmiştim, ama tam 2 saat atçek yapsam da 14lük kocaman silikon sahteme binen hafif bir yükten başka hiçbir şey hissetmemiştim.

Bugün rövanş günüydü, aynı yerde bir kez daha deneyecektim, 04:15te çalan telefonla ok gibi kalktım üstümü giydim hazır olan çantamı aldım, atladığım gibi motoruma 12 km yolculuğum göz açıp kapayıncaya kadar geçmişti, herhalde balık tutcam gazıyla basa basa gitmiştim :p

Ben vardığımda benden 1-2 dakika önce gelen tanıdık bir sima da ordaydı, selamlaştık balık yok, ne oldu ya bunlara, havyarda mı acaba, geyiklerini hızlıca geçip atçeke başladık... fixe bağlamıştım tam 5te merada oluyordum, yine öyleydi ve yine biliyordum ki ezana kadar balık olmaz sonuç tırt :eek:

Öyle de oldu, mübarek o ilahi sesi bekliyordu sanki 06:05 gibi okunuyordu ezan ve beş dakika içinde balık binmişti oltama reeling Yakında namaza başlatmazsa bu balık beni noliyim :D

Neyse tam dalganın kırıldığı yerde birden oltanın ucunda bir ağırlık hissettim, aynı yerde ve aynı sahteyle ıskarmoz da aldığım için aha dedim geçenki turna aldım rövanşı fakat hayvan kıyıya gelince hiç de turnaya benzemiyordu :D Bu benzemezlik beni bir hayli mutlu etmişti çünkü bu boyda levrek hiç tutmamıştım, benim avlandığım yerde kırk yılda bir çıkar o da bana rasgeldi heralde. Derken balığı sürüklercesine sudan dışarı çekerken etraftaki 4-5 balıkçı abi ve amcalar hemen olay yeri inceleme rolüne soyundular :p Vaay levrek mi bu neyle aldın güzelmiş gibisinden klasik sorularla tebrikleri kabul edip teşekkürümü ettim ;)

Hemen kameramın şarjı bitmeden birkaç kare alayım dedim ve bastım denklanşöre…

Sahte benim ödüllü sahtem :thumb: beyaz raglou 12lik özel yapım, burada daha önce ıskarmoz avında resmetmiştim, rapalalardan ziyade bu aralar silikon takılıyorum çünkü atışı çok daha iyi oluyor ucundaki kurşundan ötürü, turna-levrekte kendini ıspatlamış oldu 4-5 tllik sahte ;)

Levrek sahteyi nasıl yutmuşsa mübarek bir kurşun kalmıştı yutmadığı, misinanın kopmaması halinde kaçması imkansızdı, pense ile zar zor çıkardım, ve beyninin üstüne doğru pense ile bir iki kez vurarak söndürme işini bitirdim :D

Balığı çantaya güzelce koyduktan sonra arkamı dönüp birkaç atış daha yapayım dedim ama o da ne? Balıkçı ağabeyler benim balığı aldığım yerde kümelenmişlerdi ister istemez :p
    Daha iyi dedim ben de şimdi bir de turnaya atarım diyerek güruhtan uzaklaştım…

Havanın aydınlanmasıyla aramızdan bir kaçı pes etmişti bile ama en önce gelen ben en son giden oldum 07:30a kadar çeşitli sahteler mi denemedim ama sonuçsuz kaldı hepsi de… Nasip bu kadarmış diyerek ve şükrederek evin yolunu tuttum…

Dönüş yolunda fix uğradığım simit fırınına gittim yine 3-5 simit almak için, abla artık beni tanıyordu, balıktan mi abi der sorar ara sıra, hep de balık tutamadığım zaman sorar, tuttum mu sorsana dercesine baktım gözlerinin içine simit parasını verirken ama soruyorum hiçbir şey tutamıyor bu diye düşünüp sormamıştı sanırım haahahaha :D

Evde de birkaç kere çektim ve balığı tarttım tam 1 kg geldi…

Ve son kare….

Kullanılan malzemeler :
    Makine : Shimano Exage 2500 FC
    Misina : Berkley Crystal Fireline 0.15 (leader’siz)
    Kamış : Okuma V System 2,70, 10-30 gr
    Sahte : Beyaz raglou 12lik

Herkese rasgele….

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Bilal,azmin sonunda güzel bir levrek kısmetin olmuş.Dahasına inşallah.:)

4. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

tebrikler; ilkler bir başka olur :)

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler bilal seni kutlarım kısmetin daim olsun daha da irileri nasip olur inşallah :D

6. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Sevgili Bilal tebrikler :) Modifiye silikon iyi iş çıkarmış,bu arada tişörtün de kıyakmış :) Daha güzellerini yakalaman dileğiyle...Selamlar...

7. ahmet1833

ahmet1833 Aktif Üye

Tebrikler Bilal,azmine gerçekten şapka çıkarıyorum,sen bu gidişle en kısa zamanda ümreyede gidersin,tutacağın en küçük levrek böyle olur inşallah..

8. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler bilal güzel bir levrek, tam kıvamında :) Daha güzellerini yakalarsın inşallah, Bu arada tişörtüne bende takıldım gerçekten güzelmiş, iyi günlerde kullan:)

son olarak, silikona ağırlık takarak mı, at çek yaptın..? resimlerde bir kurşun gözüküyor ama, mera derin su sanırım.

9. İsak

İsak Aktif Üye

Tebrikler Bilal,

Avların hep böyle heyecanlı olsun.

Şu bahsettiğin kurşunlu sahtenin bir resmini ekleyebilirmisin buraya çok merak ettimde.

10. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

çanakkale-Ayvacık ve edremit körfezde kıyıdan ve t
    tebrikler bilal güzel levrek,olsunda levrek olsun ,şansın daim olsun,daha irilerini yakalarsın inşallah.

11. mediterraneanfish

mediterraneanfish Aktif Üye

tebrikler... azminizin karşılığını fazlasıyla almışsınız. avlarınızın devamını dilerim.