Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kdz.Ereğli ve çevresi Zonguldak

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında excel tarafından paylaşıldı.

1. excel

excel Yeni Üye

Bu aylarda geçit yapan istavrit büyük ölçüde kıyı balıkçılarının yüzünü fazlasıyla güldürdü..iri istavrit liman içi ve dışında mükemmel av verdi..av malzemeleri satan esnaflar çapari yetiştiremiyorlar.::rolleyes:
    ben kendim hayalet çapari kullanıyorum nedir bu hayalet çapari derseniz..kimsenin bazen balık alamadığı yerlerde olta oltaya balık doluyor..etrafı ağlatıyor adeta..müthiş bir performansı var..özelliği bu site üyeleri için açıklama yapıyorum..:
    17mm köstek Berkley Trilene 100%Fluorocarbon misina 10-12 adet hazırlayın(10-11cm boyunda)10#iğne
    21mm beden aynı misinadan donatın ve 30gr kurşun takarak atın suya.., farkı göreceksiniz.. yok ya..! ben normal ince çapari takımı ile daha çok avlarım diyenler olabilir iddiada çok ağlattım bu arkadaşları..deneyin bakın çok memnun kalacaksınız..attığınız yerde suya girer girmez komple balık dolar bu çapari..)) her ne hikmetse ..saygı ve sevgiler hepinize.. rastgele..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Haziran 2011
    danielfalso ve addemarch bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Exsel,öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Öncelikle sizi bir tanısaydık,kendinizi tanıtan (Tanışalım) bölümünden bir konu açsanız,imza ayarınızıda ayarlayıp isminizi,yaşınızı,bulunduğunuz şehri falan yazsanız tam süper olacak. :)

Yazdığınız bilgiler için balık varsa zaten iğnenin yanına çaputda bağlasanız balık mutlaka alabilirsiniz,sakın yanlış anlamayın sizin fikrinizi önemsemediğimi düşünmeyin,bahsettiğin ince takım ve floro karbon misinayla elbet iyi sonuç alınır,ancak dediğim gibi öncelikle balığın olması çok önemli.

Birde enteresan anlatmışsınız takımınızı,belkide ondandır. :)
    Selamlar.

4. excel

excel Yeni Üye

çok teşekkür ederim hoş bulduk..tanıtım bölümünde kendimi tanıtmayı unuttum haklısınız acele davranış gösterdim.., balık av ve yakalama arzu istek heyecanı her türlü şeyi unutturuyor..dediğim çapari tabiki denizde balık olduğu zaman geçerli.
    suda iz yapmadığından balık çok seviyor bu çapari takımını..farkı var.. denemelerle sabittir...bir de elinizdeki makina çok önemli esnek kamışa hızı uygun olmalı..balığı tavlamalı..bu konu yem seçen balıklar için geçerlidir.. bu zamanda istavrit ağzı ince ve hassas olduğundan dolan takımdan iğneden balık kopmaları düşme çok olur.. hep gördük bunları , yavaş çekmeli balığı dökmemeli....saygı ve selamlar..rastgele..

5. MoonLight

MoonLight Aktif Üye

Bende Kdz.Ereğli havadislerini yakından takip ediyorum. :)
    Kız kardeşim orada yaşıyor. Bende sıklıkla gidip gelirim. Dediğiniz gibi şu aralar süper balıklar alıyorlarmış.

6. excel

excel Yeni Üye

evet son senelerin ,en bol ,en büyük ve en güzel balığını yaptı, herkes memnun bu durumdan..son yağmurdan sonra geçen cumartesi ve pazar..balık terk etti..
    belki gene dönebilir.bilemeyiz şu anda yok gibi.bekliyoruz..!