Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kefal avlanma yerleri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında anıloktar tarafından paylaşıldı.

1. anıloktar

anıloktar Yeni Üye

MERHABA BEN AMATÖR BALIKÇILIĞA YENİ BAŞLADIM HAVALAR ISININCA KEFAL AVLICAM ANADOLU Yakasında NERELERDE BOL KEFAL ÇIKAR ? İKİNCİ SORUM YAZIN YENİ VE KALİTELİ KAMIŞ MAKİNE ALICAM ÜSKÜDAR ALMER BALIKÇILIKTAN. BEN HEM İSTANBUL BOĞAZINDA HEMDE AYVALIKTA KULLINCAM NE ÖNERİRSİNİZ ? :):harika::confused:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. coredon

coredon Aktif Üye

Her yerden kefal avlayabilirsin.Eğer nerede oturduğunu söylrsen sana yakın yerleride tarif edebiliriz.Sen takım için bütçeni söyle ona göre tavsiyede bulunulabilir.

4. anıloktar

anıloktar Yeni Üye

BEN KADIKÖY ERENKÖYDE OTURUYORUM ZATEN CADDEBOSTAN SAHİLE İNMEM 15DK SÜRÜYO AMA ARKADAŞLA GEÇEN İKİ KERE GİTTİK HİÇ BİŞİ ÇIKMIYOR . BÜTÇEM EN FAZLA 100- 120 TL FALAN

5. coredon

coredon Aktif Üye

Migrosun arkasından avlanabilirsiniz oradan iri kefaller cıkar diye biliyorum ben avlanmadım sadece duyum.Ama oraya yakın arkadaşlar gerekli bilgiyi vereceklerdir size.

6. akkadi

akkadi Aktif Üye

kefaller genelde kanal ağızlarından beslenirler yani denize bağlanan yağmursuyu kanalları nın olduğu rerler uğrak yerleridir ve bolca bulunur kadıköyde vapur iskelesi yanı üsküdarda kuşkonmaz camii önü darıcada askeriyenin yanı yani deniz nerede pis ve bulanıksa oradan bolca tutabilirsin

7. Turuncu

Turuncu Aktif Üye

Anıl Caddebostan Migros'un arkasında basket potaları var onun hizasından
    kıbrıs takımı at su üstü olarak kefal bol. Taşfırın ekmek kullanmayı unutma!

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Suadiye balıkçı barınağının oralarda kefal yakalıyabilirsin.

9. mctymn

mctymn Aktif Üye

Anıl hoşgeldin. Kefal avlamak istediğini yazmışın. Bir aydır, kadıköyden pendiğe kadar balık yok. Unkapanı köprüsü perşembe pazarı tarafı dilediğin kadar kefal avlayabilirsin. Malzemecine 6 - 7 köstekli mantarsız kefal takımı yaptır 6 no iğne, yem olarak lavaş, lavaşı 2 ye katla iğneye iki defa geçir küçük tak, 75 gram kurşun , köprüden takımını sarkıtarak dibe gönder , boşluğunu al bekle. Aynı yerde istavrit avlayabilirsin.
    Malzemecine 10 köstekli köstek boyu 15 16 cm , beden boyu 4 m, 10 no çapraz iğneli yeşil yada beyaz tüylü çapari yaptırıp istavrite kullanabilirsin...Bir büyüğünle birlikte gece avı yapabilirsin ... Gece avında, beden 4 m 5 m 0.35 misina , köstek 10 12 adet 0.25 misina 17 18 cm, 2 numara iğne Turuncu tüylü takımla çok sürpriz avlar yapabilirsin.
    Anadolu yakası kefal bostancı iskelenin yanı yapar, 2 aydır biraz açığında ağ atıyorlar balık yok şu an .

10. anıloktar

anıloktar Yeni Üye

peki nezaman ava çıkmam lazım?

11. onder

onder Aktif Üye

Eğer Erenköy'de oturuyorsanız, o sahil şeridi boyunca Bostancı'dan Fenerbahçe'ye kadar bütün kıyılardan kefal avlamanız mümkün. Ancak arkadaşların dediği gibi Beyaz köşk'ün arkası ve daha ilerde Tike restoranın aşağısında, plajın yanındaki düzlük ve hemen bitişiğindeki kayalıkladan güzel kefaller alıyorduk dip ve su üstü takımlarıyla. Av sezonu ise Temmuz'da başlayıp Kasım'a kadar devam eder.