Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kefal şov - silivri

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

1. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

fazla değil 10 adet tuttuk fakat heyecanı yetti :) macera dün başladı. arkadaşım mesut geldi gündüz biraz oturduk ettik sonra haydi balığa. gel dedim derenin orada güzel ilerya var at-çek yapıyoruz tamam dedi. bir önceki gün aşırılan ileryalarımla levreğe deneme yapamamıştım içimde kalmıştı, gittik biraz tuttuk 30 tane kadar bunların en ufak 8-10 tanesini ayırdım, bir kova su içinde merdiven altına bıraktım yemek falan derken gece 11'de indiğimde balıklar taklaya gelmişlerdi çoktan. moralim bozuldu haliyle :( napalım birde gece denemesi yapalım dedik gittik tekrardan kurdumuzu çıkardık taktık fosforları 6-7 tane daha ilerya yakaladık, bir hışımla onları iskeleye götürdük eşeği sağlam kazığa bağlayalım hesabı saldık livarla suya. ardından tekrar eve geldik bir yemek molası daha, ardından kepçemizi aldık teke süze süze iskelenin yolunu tuttuk. iskeleye geldik saat 2 gibi tekeler takıldı oltalar atıldı. bizimkiler yorulmuş sızdılar iskelede ben ise nöbete kaldım. 2 tane tekeli takım 3 tanede ileryalı takım başlarında tek ben. bir ona bak bir buna bak derken sabah oldu tık yok. hava aydınlandı güneş çıktı bizimkiler anca uyandı bende bezgin bir halde haydiyin gidek dedim balık malık yok.

toparladık takımları yola koyulduk. sahilden ağır ağır ilerlerken kefaller gözüme ilişti simit parçalarını didikliyorlardı. bana 10 dakika verin dedim deneme yapıcam.

bir parça simiti kepçeyle yukarı aldım 0.24 oscar misineye 7 numara siyah iğneyi taktım biraz simit iliştirdim saldım suya. ilk balık yakalandı aldım yukarı ardından 2 tane kaçırdım bizim mesut baktı balıklar atlıyor oltaya bir oltada o çıkarttı. toplamda 10 adet kefali yukarı aldık bir o kadarda kaçırdık 2 saat içinde oldukça heyecanlı vakit geçirdik. balıklar normalden iriydi şapır şupur gelişleri ise mükemmel bir sabah geçirmemize vesile oldu.

levrek denemesinde iğneyi ileryaya takışım. sevmedim bu yöntemi, gelecekse tekeye gelsin levrek paşa ben ona en iri tekeleri çıkartır bronz iğnede sunarım :D

bu kullandığım iğne marka model bilmiyorum geçen sene almıştım oltacıdan. bırakma takım için biçilmiş kaftan gibi geliyor, ustaların yorumu ne olur bilemiyorum tabiki.

bir levrek denemesinin daha sonu, dostumuz karabaş, yarim ve mesut arkadaşım. yarim bugün pek birşey yapmadı gece cam ketıl patlayıp elini haşladı az bişey ondan keyifsizdi.

aslan sevdiceği kuzuları yukarı aldığında keyfi yerine geldi tabi :D

maceranın ve raporun mutlu sonu.

takım: şeytan oltası
    misine: 0.24 - 0.25
    iğne: 7 numara siyah
    yem: simit :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Ağustos 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

Ellerine sağlık.
    Paylaşım için teşekkürler.
    Samimi ve güzel anlatım. Tamam mamacımız balık ama,
    muhabbeti ve macerası yeter.
    Yeni raporlarda görüşmek üzere...

4. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Hüseyin kefallerinde maşallahı varmış, bereketli olsun Tebrikler...

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

Keyifli bir av güncesi daha,tebrikler...

6. Bahadır

Bahadır Üye

Kefaller çok güzel,afiyet olsun...

7. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Tebrikler yine imzası başarı olan bir av.Birşey sormak istiyorum kefallerde bilinen koku durumu varmıydı acaba tam bu saatte görünce kuzuları canım bir zeytinyağlı plaki çektiki sorma gitsin

KEFAL PİLAKİSİ

Malzeme
    - 1 adet 1,5-2 kg'lık kefal balığı
    - Tuz
    - Taze çekilmiş karabiber
    - 1 limon
    - 300 g (3 orta boy) soğan
    - 15 g (1 çorba kaşığı) Margarin
    - 5 diş sarımsak (ince dilimlenmiş)
    - kekik
    - 1/4 demet maydanoz (yaprakları ayrılmış)
    - tarhun otu
    - 1 çorba kaşığı kaşığı zeytinyağı
    - 45 ml (3 çorba kaşığı) elma sirkesi

Hazırlanışı

Hazırlık:
    Kefal balığını temizleyip yıkayın.Yuvarlak dilimlere bölüp, kurulayın.Balıkları tuzlayın ve biberleyin.
    Limonun iki ucunu kesin.Dik olarak doğrama tahtasına oturtup, bıçakla yukarıdan aşağıya doğru kabuklarını zarı ile beraber kesin.Zarlarını arasından keserek, soyulmuş limon dilimleri elde edin.
    Bir fırın kabını margarin ile yağlayın.Soğan ve sarımsak dilimlerini yağlanmış tepsiye döşeyin kefal balığı dilimlerini üzerine yerleştirin.
    Balıkların üzerine kekiği ve tarhun otunu serpin; limon dilimlerini yerleştirin.

Ana Yemek:
    Limonların kabuğunu soyup, zarsız dilimlerini çıkartın. Soğanları ortadan ikiye bölüp ince ince dilimleyin.
    Fırınınızı 200°C'ye getirip, ısıtın.
    margarin ile yağladığınız fırın kabının içine soğan ve sarımsak dilimlerinden bir yatak yapın. Balıkları üzerine yerleştirin. Kekik, maydanoz ve tarhun otunu serpip limon dilimlerini koyun.
    Zeytinyağı ve elma sirkesini balıkların üzerine gezdirin. Fırın kabının ağzını alüminyum folyo ile kapatın. Kabı ısıtılmış fırına sunup, 40-45 dakika balığın eti yumuşayınca kadar pişirin.
    Balığı fırından alıp sıcak veya soğuk olarak yanında limon ile servis yapın.

8. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Tebrikler ve geçmiş olsun. Rastgelsin.

9. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler Hüseyin denizin neyi ne zaman vericeği belli olmaz.:D

Kefalar çok güzeller,afiyetler olsun.sevgiyle kalın selamlar.:)

10. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler çok güzel bir av olmuş hoş vakit geçirmişsiniz.Şansınız daim olsun.Rastgele

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Hüseyin keyifli bir rapor olmuş eline sağlık. :)

Kefallerinde maşallahı var yani :) Zevkli olur onları yakalamak ;)

Burçin hanıma da, geçmiş olsun.