Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KEFAL

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Mert A. tarafından paylaşıldı.

1. Mert A.

Mert A. Yeni Üye

Merhabalar.. haftasonu karataş tuzla taraflarına kefal için gitmeyi düşünüyorum. Ancak bu yeni edindiğim bir hobi olduğu için nasıl avlanmam gerektiğini pek bilmiyorum. sizlerden edindiğim bilgilere göre kıbrıs oltası ile balığı kaşından gözünden yakalayıp karaya çekebiliyoruz :) veya bunun dışında 3 4 köstekli takımda iş yapıyor anladığım kadarıyla benim sorum bu oltla tülerinde misina ve iğnelerin numarası ortalama ne olmalı ? kıbrıs oltasında hedef balığı gövdesinden yakalamaksa daha büyük iğne daha iyi iş görecektir diye tahmin ediyorum. kefal için sorum dışında bilmem gereken veya yanlış bildiğim bir kısım varsa beni bu konuda aydınlatmanızı bekliyorum sevgiler saygılar herkese rastgelsin..

Çağatay bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Sen bir av bayine git iyi bir kibris takim vermesini soyle onlarda kalite kalite buyuk igne takarsanda balik yeme yaklasmaz küçük igne takarsanda takilmaz ortasi iyidir ;)4 kostrkli yerine kibris sarma daha verimli olur.ekmeği sararken cok sikma ekmek daginik dursun daha avci olur ;) kefalin disi yok daginik ekmeği daha iyi hedef alir.yaninda 2-3 takim gotur uzaga yuzeye at birde dibe yatir hangisi verimliyse o sekilde devam et

4. delikurt1907

delikurt1907 Aktif Üye

selam arkadaşlar dün kendi gözümle şahit oldum 4 köstekli takıma ufak hamsi parçaları takarak güzel kefal aldılar.. köstekli takım yanında bulundur hamsiyle de bir şansını dene istersen..(yanlışlıkla istavrit yazmışım düzelttim özür diliyorum)

Son düzenleme: 19 Kasım 2015
  5. Mert A.

Mert A. Yeni Üye

çok teşekkür ederim haftasonu kısmet olur gidersem denicem söylediklerinizi ;)

6. delikurt1907

delikurt1907 Aktif Üye

şimdiden rast gelsin bol şans..

7. trkc

trkc Aktif Üye

Liman içinde eskimiş balıkların bağırsağını dip takımına takıp atabilirsiniz. Kol kadar kefaller tutuluyor bu şekilde. Birkaç saat öncesinden o bölgeye çürümüş balıkları atarsanız daha da güzel olur.

8. ekremy1983

ekremy1983 Aktif Üye

Boğaz Kefal kaynıyor... Bi 3-4 Mt'lik fileli kepce ile gidin biraz ekmek atın :D daldırın kepceyi... 20-25 dk ya herhalde :D mahalleye yetecek kadar alırsınız. :)

Ama cidden geceleri deli gibi kefal oynak yapıyor ama ürkekler bayağı... denemek isteyen denesin illa alır...

delikurt1907 ve enginson bunu beğendi.
  9. Mert A.

Mert A. Yeni Üye

ekrem bey istanbulda olsam haftaiçi dahi kıyıdan şansımı denerdim ancak adanada ikamet ettiğim için haftaiçi denize gitme şansım olmuyor ertesi gün iş olduğu için :) tatlısuda birkaç kere sazan avladım ama deniz balığındaki keyfi alamadım durum böyle olunca haftasonunu beklemekten başka şansım kalmadı c.tesi pazar karataş yakınlarında tatlı suyun denizle birleştiği yerlerde şansımı deniyorum inşallah biraz tecrübe kazandıktan sonra istanbula gelirim birlikte avlanırız :)

10. ekremy1983

ekremy1983 Aktif Üye

Tuzla ikidir beni yanıltır :) Hep İstanbul Tuzla aklıma geliyor :)

coner bunu beğendi.
  11. enginson

enginson Daimi Üye

geçenlerde bir arkadaş kepçeyle denedi hiç alamadı. dediğiniz gibi balıklar çok ürkek daha kepçeyi görmeden en ufak kıpırtıda havalanıyorlar. hatta ben lrf yapıyordum kısrıtma kurşun vardı 2 gr lık o bile suya düştüğü yerde kefaller havalanıyordu.