Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kendi Çaparimi Yapıyorum

Konu, 'Çapariler' kısmında darkai tarafından paylaşıldı.

1. darkai

darkai Üye

Yaklasık 1 sene geçti balık avına başlayalı. Kayınbiraderin gecen eylül ayında yemli cinekop avına boğaza davet etmesiyle yakalndık bu amansız hastalığa. Belki o gün balık tutamasaydık su an bu satırları yazamıyor olacaktım. Ama deniz bize bolluğunu ve bereketini göstererdi ve bizi resmen birdahaki seferler için davet etti. O acemi halimle 13 adet çinakop sarıkanat yakaladım ve başladı BALIKSEVDAM.
    Zaman geçtikçe kendimi geliştirme isteği doğdu içimde bu kadarla kalmamalıydım. Ama kendime doğru bilgiyi öğrenecek kaynak bulamıyordum takii İnternetin içerisinde bu tarz forumlarla karsılasana dek. Önce forumlarda ki bilgilerle balıkçılığa ait terimleri ekipmanları neyin ne işe yaradığını öğrendim. Sonra bu işlerde gerçekten hayatını adamış koca çınarlar olduğunu farkettim yazılanları her okuyuşumda kendime farklı paylar çıkardım. Sonra aklıma av bayilerinden aldığım takımları neden kendim hazırlayamadığımı sordum sorguladım. Foruma biraz daha daldım düğümleri öğrendim. İlk baslarda cat pat hazırladığım takımlarda genelde avlakta basarısız oldu hevesim kırıldı ancak üstad Vedat ABAYOĞLU nun bir sözü aklıma geldi “ yetenekli bir lüfer avcısını 3 ay boyunca sadece izledim” bu sabrın illaki bir ödülü olmalıydı yılmadım devam ettim. Şimdi çok üst düzey olmasa da takımlarımı kendim hazırlıyorum ve başarılı avlar yapabiliyorum. Bağcılarda çalışmamda benim için büyük sans İstoc sayesinde neredeyse aradığım her türlü malzemeyi rahatlıkla bulabiliyorum. İşte hazırladığım bazı çapariler.

http://n1309.hizliresim.com/1f/j/ss1gd.jpg
    http://n1309.hizliresim.com/1f/j/ss1m5.jpg
    http://n1309.hizliresim.com/1f/j/ss6cq.jpg

Ayrıca bu bilgilere ulasabilmemde bana yardımcı olan paylasımda bulunan arkadaslara BALIKSEVDAM ailesinede tesekkurler. Bu benim ilk paylasımım devamı gelecek gibi....

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. umooth

umooth Aktif Üye

Kendi yaptığın takımla hazır aldığın takım arasındaki farkı balığı yakaladığında anlarsın. Sen bu keyfin farkındasın. Hoşgeldin Tolga, nice avlara.

4. mehmethabil1905

mehmethabil1905 Aktif Üye

bogazda atıcaksan beden 28 köstek 14 olmalı
    akıntı olmayan yerde atıcaksan beden 22 köstek 12
    gece samandıra atıcaksan beden 18 köstek 10
    bu işin sonu yok gece tüğ seçimı koyu yeşil kırmızı sim hazır makarada satılır ek olarakda buna beyaz sim eklersen daha iyi verim alırsın

5. darkai

darkai Üye

Tesekkur ederim...

6. darkai

darkai Üye

Bilgiler için çok sagol. Bu yaptıklarimi gece şamandrali icin yaptim takimlar ince 0.14 beden 0.08 kostek. Tavsiyeni deneyecegim ozellikle araya beyaz sim atmayi. Gün gectikce degisik renklerde simler aliyorum deneme yanilmayla dogru olani bulacaz artık...

7. mehmethabil1905

mehmethabil1905 Aktif Üye

0.14 kullanma çünkü atarken patlatirsin bosa bağlamış olursun bide gece samandıra kostekleri uzun tutma 10 cm 12 cm falan yap yoksa balik hep karıştırır