Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kendi rekorumu kırdım

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında scorpion26 tarafından paylaşıldı.

1. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Dün aslında Tekirdağ ya da Karadeniz tarafına gitmek için içimde büyük bir heves vardı lakin arkadaşlarımın müsayit olmaması nedeniyle bu hevesimi daha sonraya bıraktım. Çoluk çocuk pazar gezmesini tamamladıktan sonra hanıma dedim ben balığa çıkıyorum. Biraz mırın kırın etsede ben saat 4 gibi Gürpınara doğru yola çıktım. Çıkarken her zaman avlandığım arkadaşımada haber verdim. O akvaryumlarıyla meşgul olduğunu duruma göre işi bitince katılabileceğini söyledi. Sonra benim bacanağı aradım. O da Çerkezköydeymiş gelince duruma göre bakarım dedi. Velhasıl kelam aldım 3-5 istavrit ve yola çıktım. Sanırım 5 gibi gürpınara vardım ve dip takımlarımı fileto istavrit ile yemleyip attım. Gün batımından hemen sonra ilk bu gelincik geldi oltama. Bu arada avcı iğnelerle kendi bağladığım bir takımdı. Kırmızı sanırım 6 numara bir iğneydi. Balığı kolayca çıkardım ve suya geri iade ettim. Arkasından biraz gaz olsun diye hemen fotoğrafı paylaştım. Bu arada vakit baya ilerlemişti. Bacanağı aradım balık var gel deyince yorgunluğunu unutup atladı geldi. Akvaryumlarını temizleyen arkadaşım gelmek için içi gitmesine rağmen yorgunluğuna yenik düştü. Bacanak geldiğinde 24-25 cm civarında bir gelincik çekmiş ve onun oltadan kurtarmaya çalışıyordum. Aynı iğne olmasına rağmen koca ağzıyla iğneyi kaybedercesine yutmuştu. Bacanakla 10 dakikalık bir uğraştan sonra onuda oltadan çıkardık. Maalesef bu balık çok hırpalandığından hakkın rağmetine kavuştu. Bu arada 1 2 takım dibe takılıp heba oldu. En son bacanaktaki 3 iğneli sazan takımlarından birini yine istavrit ile yemleyip suylu buluşturdum. Sonrasında kamışın ucunda bir sallantı. Hemen tasmaladım başladım çekmeye. Bu merada yosun çekmeye alışık olduğumdan sanki 1 kg yosun çekiyormuşum gibi geliyor. Bir ara makina takıldı takılacak sarmıyor. En sonunda suyun üstünde bir çırpıntı. Hem vatozu yakalamışım hem de bacanağın oltayı. Bomboş mera sadece ikimiz kalmışız olta atan ve birbirimizi yakalamışız. Bu şu ana kadar tuttuğum en büyük ve ağır balık. Bir öncekini sormayın öyle kayda değer boyutta bir balık tutmamıştım. Önce bacanağın oltayı kurtardım sonra bu arkadaşın fotoğraflarını çektik. Akabinde iğne gözükmediğinden misinayı kesip biz bezle tutup suya geri iade ettik. Bildiğim kadarıyla yenilmeyen bir tür bu.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Tebrikler.Yenmediği gibi zehirli bir türdür.Kuyruğunda ki iğneye dikkat etmek gerekir.Canınızı çok yakabilkirdi.

4. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Zehirli olduğundan emin olmasakta, olabileceğini düşünerek müdahele ettik. Çok şükür bir kaza bela olmadanda yerine iade ettik. İlginize teşekkürler.

5. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Hem tebrikler hemde geçmiş olsun zehirlenebilirdiniz.

scorpion26 bunu beğendi.
  6. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Bu arada aşağıdaki videoda 1 metrelik gelincikler gördüm. Acaba bizde bulunan türde bu boyutlara ulaşabiliyor mu?

7. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

O resimdeki ling cod 2 metrenin üzerine çıkabiliyor. 90 cmlik bir tane yakalamıştım, oltaya sıkı basıyor. Bizim gelincik en fazla 40 cm'i bulur ve tadı son derece lezzetlidir.

8. alganiresidence

alganiresidence Aktif Üye

Tebrikler ;)

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

İşe yarar balık olmasa da heyecan olmuş..
    İşe yararların da gelmesi dileğiyle.. :)

10. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Aynen dediğiniz gibi biraz heyecan oldu. Hatta daha önce yanımızda çekenler olmuştu bu balığı. Ben de tutmadan az önce bacanağa bari vatoz filan gelsede diyordum bu balık sesimi duydu sanırsam. :)

11. Levreka

Levreka Aktif Üye

Tebrikler...
    Bu arada bende Çerkezköy'de oturuyorum. Inşallah bir gun tanışır, beraber olta atarız.