Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kendi tasarımım tekne projesi.

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında spinnci tarafından paylaşıldı.

1. spinnci

spinnci Aktif Üye

arkadaşlar bu tekneyi kendi kafama göre tasarladım,
    resim eklenmiştir bu tasarımımı tekne yapmak isteyen arkadaşlar kullanabilir,tam oltacı tekne tasarımıdır.
    saygılar
    [​IMG][/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. bahti88

bahti88 Üye

Tekneden hiç anlamam ama sen yapmışsan güzeldir abicim, vardır bir bildiğin. :) Hem burdan güzel duruyor. :D

4. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tekne yapımı hakikaten zor ve yetenek isteyen bir iş.Umarım bu güzel projeyi yüzerkende görürüz.Şimdiden kolay gelsin.:)

5. spinnci

spinnci Aktif Üye

bizim fatih ile yapacağız:) saygılar

6. spinnci

spinnci Aktif Üye

inşallah,şu yazı atlatalımda sonbaharda allah izin verir ise kendim yapacağım..saygılar

7. O-M-M-G

O-M-M-G Aktif Üye

Şimdiden hayırlısı olsun,eminimki güzel bir tekne ortaya çıkacaktır...

8. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Evet abi bende iyice kafaya koydum yapacagım ..
    azimliyim..
    Hırslıyım..
    Teknem yok :D

9. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

Spinci merhaba, Tekne tasarımın güzel duruyor. Acizane bir iki fikirde ben eklemek istiyorum. Şu ande 515 cm yazları ve uzun bayram tatillerinde kullandığım fiber bir teknem var. Daha öncede 4,50 fiber bir tekneyi kısa bir süre kullandım. Senin tasarımın tekne büyüklüğünde teknede biraz tecrübe sahibiyim. Bence arka oturma gurubunu U oturma gurubu şeklinde düşünürsen daha iyi olur. Aileni ve arkadaşlarını avlanma haricinde gezdirirkende daha rahat edersin. Hatta ortaya portatif bir masada şık ve kullaşlı olur. Av esnasında masayı kaldırırsın. Orta kısımdaki oturma yerinin ortasını yapma. Yani teknenin enini boydan boya kaplayan oturma yeri ve livar yerine sağda ve solda olmak üzere, teknenin iç duvarına bitişik iki oturma yeri yapabilirsin. İç kısmınıda livar olarak yapabilirsin böylece. birbirinden bağımsız iki livarın olur. Bu şekilde teknenin çi kısnında kıçtan başa kadar da geniş bir hareket alanıda sağlamış olursun ki buda önemlidir. Bazı firmalar bu şeklide fiber tekne uyguluyorlar. Bence son derecede kullanışlı.
    Bu arada teknenin suya batan bölümü, yani karinasının şekli, derinliği de teknenin hızını, dengesini, stabilitesini sağlayan en önemli unsuru. Umarım bu kısma gereken önemi vermişsindir. Son olarakta teknenin baş kısmınının şekli de önemlidir. Seyir halinde serpinti suyunu en az alacak şekilde tasrlarsanız iyi olur.
    Şimdiden kolay gelsin. Umarım gönlüne göre bir teknenin sahibi olursun.

10. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Kolay gelsin güzel bir iş çıkacağa benziyor umarım içinize sinen kullanışlı bir tekneniz olur emeklerinizin karşılığını alırsınız.

11. konevii

konevii Aktif Üye

Güzel olacağa benziyor. Gerçi anlamam bu işlerden ama, şimdiden kolay gelsiz size...