Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kendo rapala Test videosu

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Kendoları 2 yıldır kullanıyoruz. Kıyıdan, derin olmayan akarsu ağızlarında ve çevresinde çok iyi iş yaptı. Ağırlıklı olarak 3-2-1-4-11-13 gibi numaralarla avlandık. Değişik klipsli fırdöndüler kullandık. En son FLADEN 6 numara klipsli fırdöndüden iyi verim aldık.
Bezim ekipte kendoların daha siftahı yok:) Balık alındığını duymak güzel. Denemeye devam demekki;)

scetin

Üye
Adı
ŞEVKET ÇETİN
Bezim ekipte kendoların daha siftahı yok:) Balık alındığını duymak güzel. Denemeye devam demekki;)
Devam edin... Defalarca 3 kg.a kadar levrekler, arada lüfer ve hatta mırmır, sübye bile alındığı oldu. Başka sahte kullanmıyoruz. Zeminini bilmediğimiz meralarda takılıp kopan oluyor. 10 lira için üzülmeye değmiyor. Ama 40-50 liralık sahteler takılıp denizde kalırsa herhalde birkaç gün unutamayız. En başarılı avcımızın donanımı; 10-30 gr atarlı shimano vengence kamış, shimano Catana 4000 arkadan kalama makina, Power line süper premium 0,24 misina, Fladen 6 numara klipsli fırdödü... Bu donanım 2 yıldır 8 gr.lık Kendo Haryu 95 modeliyle şakır şakır balık tutuyor. Rastgele...

fthdmr

Daimi Üye
Adı
fatih demir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Devam edin... Defalarca 3 kg.a kadar levrekler, arada lüfer ve hatta mırmır, sübye bile alındığı oldu. Başka sahte kullanmıyoruz. Zeminini bilmediğimiz meralarda takılıp kopan oluyor. 10 lira için üzülmeye değmiyor. Ama 40-50 liralık sahteler takılıp denizde kalırsa herhalde birkaç gün unutamayız. En başarılı avcımızın donanımı; 10-30 gr atarlı shimano vengence kamış, shimano Catana 4000 arkadan kalama makina, Power line süper premium 0,24 misina, Fladen 6 numara klipsli fırdödü... Bu donanım 2 yıldır 8 gr.lık Kendo Haryu 95 modeliyle şakır şakır balık tutuyor. Rastgele...

10-30 atarlı kamışta 8 gr rapalayı atmak sıkıntılı olmuyor mu bende 15-50 shimano scimitar var kendo 125 lik 14,5 gr atarken sıkıntı oluyor max atış mesafem 20-25 metre civarı

medmarine2

Aktif Üye
Adı
Soner Coşar
Kan Grubu
A Rh Negatif
Kastamonuda en çok verim aldığım sahtelerden biri kendonun videodaki modeli ve renkleri.

scetin

Üye
Adı
ŞEVKET ÇETİN
Çok güzel avlar yapacağınıza eminim. Bizim meraların derinliği az olduğu için Haryu 9, 5 cm.-8 gr. modelini kullanıyoruz. Çanakkale tarafında 12,5 cm-14,80 gr modelini kullanıyorlarmış. Fikir vermesi için en iyi avcımızın donanımını yazıyorum. Kamış: shimano Vengence 2.10 cm. 10-30 gr atarlı- Makina: shimona Catana 4000 arkadan kalama- Misina: Powerline süper premium 0.24... Bu donanımla 2 yıldır 3,5 kg.a kadar defalarca balık aldı. Rastgele...

Explorerda mesajlarım görünnediği için tekrar yazmıştım. Kusura bakmayın... Kamışım 15-40 gr. atarlı Okuma Lure Mania... Fazla uzağa atmaya gerek kalmıyor. 20-30 m. gibi...Uygun hava ve suda balık zaten yeme yakında atlıyor. 125 lik Haryuları yeni denemeye başladım. Atışlarda şimdi çok daha rahatım. Bahsettiğim 10-30 gr. atarlı kamışla arkadaşım hiç zorlanmıyor. Yorulmadan saatlerce atış yapıyor. Denedim, atışları benim kamıştan daha rahat...

Moderatör tarafında düzenlendi: