Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

kendo sahteler

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Reklamı çok iyi yapılan bir sahte
Geçtiğimiz gün bir sohbette millete 2şer 3er dağtıuorlar sosyal medyada reklamı yapılsın diye konusu geçmişti
Bunlar çakma sahteler ama çoğu zaman güzel işler çıkarıyorlar Yekta.
Güzel tarafı kaybettiğinde daha az üzülüyorsun. :)
Buralarda bile at çek yaparak lüfer alanların çoğu Kendo kullanıyor.

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Rüzgarsız havaların sahtesi rüzgarda gitmez. Rüzgara karşı hiç atmayın zaten dönüp kafanıza çarpmasın...
Kesinlikle katılıyorum. Sorduğumda içinde yaylı sistem var denmişti. Ama 145 lik rapalanın rüzgarda uçuşması bir eksiklik. Rüzgarsız havada bile 125 lik maxrap çakmaları kadar gidiyor.

Deneme amaçlı bir tanesinin kuyruk kısmına 5. Gr kıstırma kurşun monte ettim. Tabi ok gibi gitmeye başladı. İlginç olarak hala floating. 5gr fazlalık bu sahteyi batıramadı. Lakin doğal olarak kurşun sabit olunca denge bozuldu sarmayı bırakınca su üstüne yamularak çıkıyor:) Bu şekilde modifikasyonla hızlı sarımda aksiyon bozulmuyor ama ağır sarımda tabi iyi değil. Lüfer alır levrek zor.;)

Alternatif çakmalardan remikson fortuna saltilerin 145 liğinde bilya sistemi vardeniyor. Aynı ağırlığa rağmen atış erimleri çok daha iyi. Karadenizdeki arkadaşlarda buna rağbet gösteriyor.

Geçen İstoçta yeni bir çakma çalışması gordüm. Reklam demesinler ;) diye adını demiyim. Renkleri iyi. Ama atışı aksiyonu nasıl bilemem.

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Burada öyle bir tanındı ki, Çin kendonun da çakmasını yapacak yakında.
Yana yakıla kendonun bilmemne rengini arayanlar vardı buralarda.:eek:

Buralarda ben niye balık tutamıyorum diyenler de çok.

Balığın her şeye atladığı zamanlar çok fazla değildir.
Bazen her şeye atlar, kırk yılda bir zor koşullarda 2 liralık bir sahtenin de balık yakaladığı olur.

Nasıl olsa amatörüz, tutsak da olur tutamasak da. Ucuz takım kullanıp balık yakalayamamaktan fazla şikayetçi olmamak gerek.

Pahalı olanların şansları daha yüksek olsa bile onlar da bu işin garantisi, değildir. Kendo kadar duyulmamış hatta daha ucuz ve daha avcı olan ürünler de var. Yine de hobiye fazla para harcamak istemeyenlerin alabileceği ürünlerden biri bu.

Kendo gibi ürünler çok şey beklemeden kullanılabilir grupta.
İçinizde benim aldığım sayıda kendo alan sayısı çok azdır.

Verdiğiniz paraya göre en verimli olduğu alan, tekneden çekmektir. Bazen Maria princess kadar işe yarar. Ama kıyıdan atmada durum, koşullara bağlıdır. Ben haryunun 3.5 kg lık levreğine şahidim.

Dip sırtısında sayısını bilmediğim kadar sinarit almıştır Kendo. Yerine başka bir şey olsa daha mı çok yakalardı işte bunu ölçecek deneyimim yok.

Yazdıklarımdan ben bir şey anlamadım. İnşallah anlayan olur. Ah ateş suyu ah.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Yanılmıyorsam Kendo Cengiz Balıkçılığın kendi adına ürettirdiği bir sahte

murat karahan

Daimi Üye
Adı
Murat Karahan
Bir sahtenin sahtesi çıkıyorsa aslı kadar iyi olmamasının pek çok nedeni vardır. Yoksa koy 3 boyutlu tarayıcıya, çıkar kalıbı, yaptır üretimi, birkaç kişiye de el altından reklamını yaptır ohooo.
Geçenlerde sahtelerde renklerle ilgili izlediğim bir videodaki şu cümle her zaman geçerlidir. "Her dönem belli sahtelere ve renklere moda tarzında bir rağbet olur. Bu sahtelerin daha iyi av yapacağını düşünen balıkçılar bunlara yönelince, daha sık kullanılmaları neticesinde bunlarla daha çok avlanır." Olay bu kadar basit. Balıkçıların %40'ı ufak metalik boyalı oklavaya takılı iğneler ile avlansa, %40'ı da beyaz tornavida sapıyla avlansa haliyle daha çok balık tutacaklardır. Şöyle birkaç yıl geriye gidin, her yıl hangi markaların "moda" olduğunu bir hatırlayın.
Bilmediğim bir marka olduğunda ilk yaptığım şey misinaysa yanına fishing line ekleyerek, sahte ise lure ekleyerek google'da taratmak. Hiçbir yabancı sitede bulamıyorsam unut gitsin. Daha çok balık yakalansın diye değil de, daha çok balıkçı yakalansın ve üç beş kuruş daha kazanılsın diye getirtilen ürünlerle işim olmaz. Bu dediklerim sadece bu markaya özgü değildir.

MUSA

Aktif Üye
Adı
Musa Karaoğlan
Bu Kendo furyası bizim buralarda da feci abartılmış durumda.
Haliyle insan meraktan alıp kullanıyor.
Bana göre atış erimi zayıf ve boyasıda çok çabuk dökülüyor, ki kutusunda iğnelerin sürtünmesi sonucu bile soyulmalar oldu.

Çakmaların içinde balık da alan en beğendiğim sahtem Discovery markadır, Rapala X Rap çakması olduğundan hologram içerde kalıp boya dökülme sorunu da olmuyor.

kartallı

Aktif Üye
Adı
Serdar Kartal'lı
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hepsinde öyle ya da böyle boya dökülmesi sorunu oluyor da bu kendo balık almadan da boyaları döküldü hem de öyle böyle değil.Resmen savaştan çıktı san ki sahte...

Mehmet1984

Üye
Yüzen(floating) tipleriyle başarılı olmuşluğum var..fiyat açısından uygun boya dökülmesine karşı ise avdan önce şeffaf oje sürülmesi vs..kulaktan dolma bilgiler edinmiştim