Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Keşan kıyı keşifleri Part -1

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mustafa 1'sen tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa 1'sen

Mustafa 1'sen Aktif Üye

Geçtiğimiz hafta sonu vardiya tatilim cumartesi pazara denk gelince hafta sonunu cancağzımla birlikte degerlendirelim dedik ve keşandan ibrice limanına doğru yola çıktık ve ibrice limanina vardığımızda etrafta dipli takım kullananların yani sira birde diving yapanlar vardı.Baktım sağa sola benim kullandığım stilde deneme yapanlar var mı diye fakat goremedim.Biraz ilerledim sessiz sakince bir yer bukduktan sonra epey olmuştu oltamın suyla hasretligi,en azindan hasretlerini gidermis olalım diye bulusturduk bizde suyla kendisini☺Sonrasinda tabi maksat rahatlama ama ustune birde istedigimiz gibi bir seyler olsa ne ala olurdu ama olsun hersey nasip.Suyun durumu gayet durgun sanki maskeyle icindeymissiniz gibi berrak.Hava harika sıcak çok güzeldi.Nasibimiz için İbrice limani ya buna uygun degildi yada zamani degildi.Ibrice limanindan sonra erikliye gectik.Eriklide sahil boyu dipli takim kullananlar vardi yine fakat keşif amaçlı çıktık ya eriklide de fazla durmadik bende zaten dipli yem takım kullanmayi sevmiyorum ondan sebeb öyle ayak ustu derler ya oyle bir bakinip yayla limanına doğru yola koyulduk.Yayla limanına vardık fakat ne ortamı nede havasi suyu beni sarmadı.Sarmayınca da orada dabhic zahmete girmedim,giremedim.Bilemem belkide ben yanlis düşünüyorumdur ama değişik kasvetli bir huzursuzluk verdi içime.Orasıda öyle olunca oradada fazla durmadan baktik ki saat epeyce geç olmuş yavaş yavaş dönüş yolunu tuttuk.Bu güzel hafta sonu gezisini,keşfini paylaşmak istedim,rapor için illaki balık tutulup av açılır diye bir kural yok ki ☺Bu anımı siz değerli dostlarla paylasmaktan keyif duydum.İnşallah zamanla balıklı balıklı raporlarda acmak nasip olur ☺

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Mustafa;
    Paylaşımın için teşekkür ederim.Dediğin gibi,illa balık tutup av raporu açılır diye bir kural yok,böylede güzel bir paylaşım olmuş.:harika:
    İnşallah bundan sonra bol av raporları açarsın,bizlerde keyifli okuruz.:kyfmyrn:
    Her daim rast gelmesi dileğiyle.:)
    İyi forumlar.

4. Mustafa 1'sen

Mustafa 1'sen Aktif Üye

Çok çok teşekkür ederim Önder ağabey..Nasip olursa inşallah o günlerde gelecek ☺

Önder Kanığ bunu beğendi.
  5. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Manzaraları görünce yine iştahım kabardı Mustafa... O durgun yatık suları bulmak için az beklemiyorum ben :) Paylaşım için teşekkürler... Ben gazı aldım cumartesi akşamı avlaktayım...

6. Mustafa 1'sen

Mustafa 1'sen Aktif Üye

Ben teşekkür ederim Abdullah abi.Cumartesi günü için şimdiden rastgele ☺

7. bigbossares

bigbossares Üye

ilk iki resim yayla limanı değil mi? ikinciden kesin eminim de ilk resim için kararsız kaldım..Yıllarca git-gel 400 km olacak şekilde az gitmedik yayla limanına..

8. senihcan

senihcan Daimi Üye

Yazınızı keyifle okudum :) Ne tür av yapmayı sevdiğinizide yazsaydınız ya da ben göremedim :) İbrice limanında kalamar ve sübye yakalayabilirsiniz . Dip yapısı genelde kayalık şamandıralı av veya direk ileri atıp dip yemlisi yapılabilir ama çok takılma yaşanıyor . Deniz suyu biraz daha ısınsın güzel balık yapar . Bu dediğim kenardaki kayalardan liman içi değil dışı atışlar için geçerli . Liman için kıbrıs oltasına sardalya sarıp bir çok tür balık yakalayabilirsiniz ki bunu sarozdaki bütün limanlarda deneyin belki şasınıza levrek bile gelebilir . Sarozun kumsal olan bölgelerinde de bu dönemde güzel mırmırlar yakalayabilirsiniz . Ama özellikle ibrice limanı için söyleyim çok aşırı balık çıkmaz belki ama her havanın balığı var orada . İbricede bu zamana kadar 12, 13 çeşit farklı balık almışımdır . Birde liman içlerinde lrf yapmayıda deneyebilirsiniz güzel sonuçlar alınabileceğini düşünüyorum . Her zaman ras gelmesi dileklerimle.

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güzel bir keşif gezisi olmuş Mustafa.
    Kim nerede ne yapıyor, nerede ne var diye gezip bilgilenmek her balıkçının yapması gereken bir şey bence..

10. Mustafa 1'sen

Mustafa 1'sen Aktif Üye

Evet aynen ilk iki resim Yayla Limanı tam üstüne bastın Bigbossares :)

11. Mustafa 1'sen

Mustafa 1'sen Aktif Üye

Senih teşekkür ederim değerli bilgilerin için :) Adı üstünde amatörüz ya ondan belkide tam acemiliğimiz belli olmasın diye aleni şekilde yazmamışımdır hoş gör.Tam olarak kullandığım metot at-çek diğerlerinden pek haz almıyorum sevmiyorum da aslında. Lrf de yapabilirim tabikide ama Fethiye'de,Samsun'da bu tür ve benzer şekilde bir iki tecrübem olunca bu daha cazip geliyor.Malum Trakyada da yeni olunca biraz keşif yapacağız artık. Nasip bakalım :)