Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Keyifli bir İstanbul sabahı, 3 palamut

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Cevat ERGİN tarafından paylaşıldı.

1. Cevat ERGİN

Cevat ERGİN Aktif Üye

Selam arkadaşlar,
    Dün Çanakkale den gelen değerli dostum bölgenin en usta lüfer ve levrek oltacılarından Erkut kardeşimin gelmesi ile hararetli bir balık programı yapmaya başladık, yaklaşan lüfer sezonu, arkasından levrek, yeni statejiler, yeni avlaklar derken sevgili Tahir ağabeyimin de gelmesi ile sohbetimizin tadı iyice arttı.Uzunca balık ve malzeme bilgi alışverişi, malzeme testi derken akşamı buldurduk.Akşam ise tekne ve spin oltacılığına tutkulu sevgili Aydın ağabeyden gelen '' Cevat, yarın boğazda palamuta çıkalım'' telefonu beni heyecanlandırdı , işlerimi geç vakte kadar uğraşıp yola koyduktan sonra , sabah için kurbağlıdere de buluşmak üzere sözleştik.Benim öğlen işyerine dönmem gerektiğinden yarım gün ve kandırıcılar ile avlanmak için program yaptık.Boğazdan haberler bir gün iyi, birgün kötü olmak üzere değişiyordu.Şansımızı denemek üzere saat 7 gibi Sarayburnu'na doğru yola koyulduk.Hava çok güzel ve avlak tekne doluydu, yaklaşık 4o kadar tekne çapari yapıyordu.İlk bir saat Sarayburnu kazan, bizler kepçe, dön-dolaş hiç balık alan olmadı.Saat 9 a doğru bir tekne 4, biri de 2 balık aldı, balıklarda küçüktü, yavaş yavaş takım toplamaya başlayan tekneler, bölgeden ayrılmaya başlamıştı lakin bizde tık dahi yoktu.İlk balığı bir kaç kandırıcı ve boy değiştirdikten sonra karar kıldığım , eski gözdem 7 cm lik orjinal Maria ile aldım, birden umutlarımız artmış , tenhalaşan av bölgesinde rahatça avlanırız diye düşünmeye başlamışken 2. balığı da aldım, Aydın ağabey de aynı renklerde bir kandırıcı kullansa da hala vuruş alamamıştı.Bu arada Sarayburnun da bizden başka da kimse kalmamıştı, son bir iki tur yapalım derken 3. palamutta, modifiye iğneli kandırıcım ile 6.5 mt lik gayet bakımlı ve keyifli teknemizin içinde kendini buluverdi.Son tavaflarımızda netice vermeyince 3 balık ile kurbağlıdrenin yolunu tuttuk.Güzel bir havada İstanbul boğazında tekne ile avlanmak müthiş bir keyif, gönül isterdi ki 3-5 balık daha alalım ama sıfır çeken o kadar profesyonelin arasından 3 balıkla sıyrılmayı bildik.Buradan değerli ağabeyimede bana bu güzel keyifli saatleri yaşattığı, hoş sohbeti ile ava renk kattığı için teşekkür ederim.

Hepinize rastgelsin dileklerim ile

http://i54.tinypic.com/w7gaw2.jpg[/IMG
    [IMG]http://i53.tinypic.com/118kchl.jpg

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Cevat abi, zorda olsa sonu güzel biten bir av olmuş :)

4. Cevat ERGİN

Cevat ERGİN Aktif Üye

Teşekkürler sevgili Hamdi, kısmet bu oltacılık, her zaman böyle fırsatları yaratamıyoruz, bu gün de balık yapmayacağı tuttu :eek:

5. agaydemir

agaydemir Aktif Üye

Tebrikler Sevgili Cevat... Sonu güzel bir av sabahı olmuş.. Sırada lüferler var artık...

6. Cevat ERGİN

Cevat ERGİN Aktif Üye

Evet sevgili Aydın zaman geldi, haberler fena değil ve bu haftasonu lodos var . Jige gitmezsem b planı lüfer yemlisi, ellerimiz biraz koksun.Teşekkürler,görüşmek üzere.

7. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Cevat Abi. Lüfer için de şimdiden rastgele.

8. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

Abi harikasin daha bollarina ınşallah .

9. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler abi kutluyorum balıkları sahteyle alman ayrı bi güzel.:) nedense bende tekneyle hep bu pırenses mariaları tek geçiyorum;)mavi ve yeşil olanını..devamını dilerim afiyet olsun selamlar...

10. olmeca

olmeca Üye

Tebrikler!

11. inculy

inculy Aktif Üye

çok güzel balıklar devamı dileğiyle