Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

kibris girne spinning denemem

CemCem

Yeni Üye
Hem kaliteli hem de oldukça kalın. Hatta kıyı avları için fazla bile kalın.
Şimdi daha çok merak ettim o sahteleri nasıl kaybettiğini?
Acaba kopmadı da düğm mü açıldı?
ben düğümden şüpheleniyorum , kıyıya cekince balıkları anlık bir hatayla bende fazla yuklenmiş olabilirim , bunun dısında net goremedim ama balıklar oldukca iriydi , olsun sorun yok heyecan yeter....

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
ben düğümden şüpheleniyorum , kıyıya cekince balıkları anlık bir hatayla bende fazla yuklenmiş olabilirim , bunun dısında net goremedim ama balıklar oldukca iriydi , olsun sorun yok heyecan yeter....
Tabii ki heyecanı yeter.
Zaten balığın kaçmasına değil, ağzında rapala ile kaçmasına üzülüyoruz.
O balıkların o rapalalardan kurtulmaları zor.

İp misina düğümleri farklıdır.
Gerek direk sahteye, gerek fırdöndüye düğüm attıktan sonra iyice asılıp test et. Misina çok kaygan olduğu için birkaç atıştan sonra yine gevşeyebilir. Arada bir mutlaka kontrol etmek gerekir. Her avdan önce de bir miktar misinayı kesip düğümü yenilemek gerek.
Rastgelsin

CemCem

Yeni Üye
merhaba kardeşim öncelikle hoşgeldin spinn avcılığı hastalıktır en kötüsüde alma hastalığıdır inş sende rapala koleksiyonu yapmzsın buna dikkat et derim ve senin koparma sorununa gelirsek ilk gördüğüm hata misinanı direk rapalaya bağlamışsın bunu yapma derim misnanın ucuna fırdöndülü bir klips tak 2. gördüğüm hata ise direk bağlantıda rapalanın ucunda yaylı daires klips kısmına direk bağlama tarif etmek istediğim yer iğnelerin rapalaya takıldığı yaylı klips ten ön tarafada takıyorlar tam gööremiyorum varmı yokmu emindeğilim eğer varsa çıkart onu çünkü o klips misinayı aşındırır tarif için fotoya bak

http://img202.imageshack.us/img202/2570/dyrg.jpg şimdilik bunlar var elimde bunları kullanıyorum ,hastalık oldugunuda kısa zamanda fark ettim merak etmeyin :)

önerileriniz için teşekkur , dikkate alacagım

CemCem

Yeni Üye
Tabii ki heyecanı yeter.
Zaten balığın kaçmasına değil, ağzında rapala ile kaçmasına üzülüyoruz.
O balıkların o rapalalardan kurtulmaları zor.

İp misina düğümleri farklıdır.
Gerek direk sahteye, gerek fırdöndüye düğüm attıktan sonra iyice asılıp test et. Misina çok kaygan olduğu için birkaç atıştan sonra yine gevşeyebilir. Arada bir mutlaka kontrol etmek gerekir. Her avdan önce de bir miktar misinayı kesip düğümü yenilemek gerek.
Rastgelsin
tamamdır , teşekkur ederim bu arada rapala lardan bir tanesini ertesi gun dalış yapıp 3 metre uzaklıkta yaklaşık 10 metre derinlikte kuzu kuzu yatarken buldum(pintiliklen tamamen itiraf ediim) ama diğeri sizinde soylediginiz gibi sanırım balıkla beraber...

bogazlufer

Aktif Üye
Adı
Murat