Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kıbrıs Takımı Hakkında

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında jarcalderon1 tarafından paylaşıldı.

1. jarcalderon1

jarcalderon1 Yeni Üye

Arkadaşlar uzun zamandır normal olta ile balık avlıyorum. Yakın zamanda makinalı bir olta aldım. Ve sanırım takım yapma konusunda fikrinize ihtiyacım var. Gerek bu forumda, gerekse internette bir dolu makale okudum ve takım görseli inceledim. Yaklaşık 1 aydır da bu takımları deniyorum gittiğim yerlerde ama vuruş dahi alamadım. Gittiğim avlakta yüzey balıklarından, kefal, sarpa, melanur, sokan var...

Önceki deneyişlerimden hareketle, top, mantar, şamandıra, ağırlık vb. kullanmamaya karar verdim, balığı ürkütmemek için. Sadece görseldeki gibi, 1 fırdöndü ve iğneler olacak. Hatta ekmeği de fırdöndünün üzerine saracağım. Hem ağırlık olacak, hemde kapatmış olacak fırdöndüyü. Burda kafama takılan tek şey şu, 0.24lük bir gövde ve 0.20lik bir takım kalınlığı var. 0.24lük gövdenin ekmeğin başladıgı yerde bitecek olması balığı ürkütmez mi ? Bu sorunu nasıl çözerim. Takım ve düşüncelerimi, bilgili arkadaşlar yorumlarsa sevinirim... Şimdiden teşekkürler... kıbrıs takımı.jpg

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mctymn

mctymn Aktif Üye

Kıbrıs takımıyla avcılığı beğenmiyorum .....:kötü:

4. uykucukirmizi

uykucukirmizi Aktif Üye

bir kıbrıs ustası olara k :) sana tavsiyem beyaz şamandıra kullan kefal balığı beyazdan ürkmez hiç bir balık bildiğim kadarıyla beyazdan ürkmüyor.
    ama eğer ben mantarsız yapıcam dersen eğer büyük balık yakalarsan balık dibe dalıp kayalara yosunlara vb deniz içineki şeylere takarak kıbrısı kurtuluyor yani mantarın ne kadar büyük olursa balığı kaçırma ihtimalin o kadar azalır.

ben şahsen kıbrıs atıp elime kamışımı alıp bir tane kırmızı beyaz ama altı beyaz üstü kırmızı olsun altına da bir fırdöndü ve 2 iğne ile ekmek ile ne kefaller ne lidakiler avladım :) tavsiye ederim özellikle yaz günü belime kadar girip atıyordum çok zevkli bir av şekli

5. OMER77

OMER77 Aktif Üye

biz arnavutköyde akıntı burnunda kireç burnunda senelerdir şamandıra, mantar kullanmıyoruz ekmeği içi dışa gelicek şekilde rulo yap yine yüzüyor ve daha avcı oluyor iddaa ediyorum.. 10 yada 15 iğneyi misinaya dizdikten sonra 50-70 cm bosluk bırak fırdöndüye kurşun tak zaten eğer kefaller suyun üzerindeyse nasıl yediklerini sende göreceksin. tek sorun yedek takımın olucak açılmış çektiğide onu takıp atıcaksın cünkü biraz fazla karısıyor kıbrıs bu şekilde kardes hayırlı işler xD

Son düzenleme: 2 Temmuz 2015
  6. uykucukirmizi

uykucukirmizi Aktif Üye

avcı olur idda ettiğim o değil işte buyuk balık mantarsız olunca kurtarıyor kendini dibe dalıp kayalara taktırıyor

7. OMER77

OMER77 Aktif Üye

onu bilemem benim avlandığım yerler pek sığ değil