Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kırgın da ki balık kepçelenir mi ???

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında coredon tarafından paylaşıldı.

1. coredon

coredon Aktif Üye

Evet vicdan sahibi etcil olmayan amatör arkadaşlara soruyorum.Kırgın daki balık avlanır mı??

Ayıp be kardeşim ayıp....

Başka konu açılmış kusura bakmayın.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Ocak 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

AMATÖR / SPORTİF BALIKÇILIK için hiç bir anlamı olmayan, etik dışı bir davranış.
    O balıklar nasılsa yaşayamıyacaklardı, ziyan olacağına toplanıp ta yense daha iyi olmazmı mantığıyla yaklaşanlarda olacaktır. Bence amatör veya profosyonel balıkçılıkta insanları hazırcılığa ve tabiri caizse beleşciliğe alıştırmak, balıkçılığın geleceği için ne kadar da doğru olacaktır?
    Haber programlarıda konuyu habire kaşıyıp toplayıcılığa davetiye çıkarıyorlar. Az önce okuldan balıkçılık merakımı bilen bir öğretmen arkadaşım telefon edip, millet onar kilo balık toplamış sen kaç kilo aldın ? Diye soruyorlar.

4. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

bugun bitanesiyle iyi makara yaptım yazıkya. ben kepçecilere acıyorum onu canlı ve kaçma şansı varken yakalayamıyorsan bence boşuna yaşıyoooo.

5. coredon

coredon Aktif Üye

Soru bu....... Etçil misin balıkçıl mı ??

6. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Bu olayı av olarak görmemek gerek zaten. Suyun üzerinde görülen balıklar, ölen balıkların sadece %5 i belkide. Çoğu ölüp orta sudan akıntıyla Marmaraya gidiyor veya dipte kalıp çürüyor.
    O yüzden yarı baygın durumdaki balıkların kepçe ile toplanıp yenerek değerlendirilmesinde bir sakınca görmüyorum.
    Haa elime kepçe alıp bir balığa 10 kişinin kepçe vurmaya çalıştığı yere giripde o işi yapmam o da ayrı bir konu. Ama cumartesi günü yerine pazar balığa gitseydim o olaya rastgelecektim.
    Önümden baygın geçen bir lüfer-palamutu almamazlık yapmazdım şahsen :)

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

En azından sahteyi taktırmaya çalışırdım ben de.. :)

8. coredon

coredon Aktif Üye

Evet birol usta av değil zaten.Benim içim elvermiyor.Herkesin görüşünede saygılıyım.

9. Çağatay Yılmaz

Çağatay Yılmaz Aktif Üye

Bu tür alışılmadık doğa olayları, dünyanın her yerinde görülebilir. Sadece bizim ülkemize mahsus değil, eminim bu tür bir doğa olayı nerede görülürse görülsün halkın davranışı bakımından benzer manzaralara her yerde rastlanabilir. O yüzden çok üzülüp, ortalığı telaşa vermemek lazım düşüncesindeyim.

Boğaz'da, Marmara'da esas kıyım gözümüzün önünde gerçekleşiyor normal zamanlarda. Doğaya onun verdiği tahribat daha fazla.

İlaveten şunu belirteyim, başlık; "kırgında balık avlanır mı" bu yapılan balık avı değil ki zaten.

10. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Altı üstü kırgın, binlerce yıldır oluyor ve bu binlerce yıldır insanlar o balıkları topluyorlar, bunda bir sorun yok bence de. Heee ben balıkçıyım avcıyım diyen kişi bence yapmamalı. Tabii eğlence ve için bir kaç balık kepçeleyen avcıları da kınamamak lazım.
    Balıkoltası Birol u knayabilirsiniz ama :D

11. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Ben de tam "boğaz için kepçe tavsiyesi ustalar yardım plz" isimli konuyu açıyordum :)