Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kırılan Shimano Kamış

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Erkam59 tarafından paylaşıldı.

1. Erkam59

Erkam59 Üye

İlk avda 15 gr sahteyi 5 veya altıncı atışta kırılan Catana 270 MH

Bunun kırılmasını Shimano'ya nasıl açıklarım, inanırlar mı inanmazlar mı?
    Kamışı incelediklerinde imalat hatası olup olmadığını anlayabilirler mi. Ne yapmam gerek lütfen yardımcı olun.

Almak için bütçe ayırdım, bir ay bekledim. Daha önce ağır kamışlar kullandığımdan yoruluyordum. Büyük hevesle kamışı aldım.
    Kargodan gelişini 4 gözle bekledim çok sevindim, İlk fırsatta doğru deniz kenarına gittim.5 veya altı kere atamadan elimde kaldı.:(

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Mayıs 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Erkam öncelikle geçmiş olsun, umarım sorun ne ise en kısa zamanda hallolur.. Geçenlerde forumdan bir abi daha kırılan shimano kamışla ilgili bir konu açmıştı... Ve bu h.içi konuyu bir çözüme kavuşturacaklardı.. Bence kamışı aldığın yerle görüşüp onlar aracılığıyla Shimano markasının Türkiyedeki ilgili kişileriyle görüşebilirsin... Benzer konuyla ilgili link:
    http://www.baliksevdam.com/forum/5-avda-kirilan-kamis-14009.html

Turgay bey konuyla ilgili ne gibi süreçleri izlediklerinden kısada olsa bahsetmişti konu içerisinde..

NACİ.BABA ve around deep bunu beğendi.
  4. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

geçmiş olsun erkam, sahte balıkla ilgili ağırlıktan dolayı kırılmış olacağını sanmıyorum kırık sapında olduğundan

Erkam59 bunu beğendi.
  5. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Çok kırık kamış gördüm seninki gibisini görmedim

Erkam59, around deep ve frenist bunu beğendi.
  6. MRwhite

MRwhite Aktif Üye

çok geçmiş olsun.

yakın zamanda bir başlık daha açılmıştı kırılan bir shimanoyla alakalı.

sanırım iki elinizi kullanarak savuruyorsunuz kamışı.

sol elinizi tuttuğunuz yerden kırılmış muhtemelen.

kuvvetle muhtemel imalat hatasıdır.

buradan kırılan bir kamış görmemiştim daha önce.

Tel : +90 (212) 659 81 52 (balıkavmarketi)

bu numara ile irtibat kurun.

umarım sizi anlayıp yenisini size ulaştıracaklardır.

çünkü kamışın kırıldığı yer gerçekten çok sıra dışı bence.

tekrar geçmiş olsun.

Erkam59 bunu beğendi.
  7. Erkam59

Erkam59 Üye

teşekkürler ersin bey Kamışı internetten ince çizgiden aldım güzelce boru kılıfta koymuşlar kargo ile gelmişti bugün fırsat buldum ve gittim meraya yine ince çizgiden aldığım 15 gr sahte ile başladım atmaya 5 yada 6 da anlam veremediğim şekilde kırıldı zorlama gibi bir durumda olmadı dediğiniz gibi aldığım yerle iletişime geçicem umarım olumlu sonuç alırım çok üzücü bir durum kimsenin başına gelmesini istemem

8. Erkam59

Erkam59 Üye

sağ ol abi bende anlamdım yani nasıl oldu bu durum.

bende böyle bir olayla ilk defa karşılaşıyorum gerçekten anlam veremedim yıllarca 30-40 liralık kamışlarla avlandım hiç başıma gelmedi kamış kırılması.

sağ olun bence imalat hatası gibi bir durum çünkü daha ava başladım kırıldı ince çizgiden aldım kapalıydı bugün açık olduğunda iletişime geçicem ihşallah dediğiniz gibi yardımcı olurlar

ilginiz için sağolun

9. around deep

around deep Aktif Üye

Erkam oncelikle gecmis olsun.
    5-10 dakikadir fotografa bakip acaba nasil kirilir diye matikli bir yol bulmaya calisiyorum ama cikamadim isin icinden. Agir kamislardan sonra bu fazla mi hafif geldi de cok siki tutup sag el makinede sol el altta fazla mi tepki gosterdin. Ama yok mumkun degil kamis boyle kirilmaz.

Incecizgi nasil bir yol izleyecegin konusunda seni bilgilendirecektir. Umarim hata kamistadir ve magdur olmazsin bu talihsiz kaza yuzunden.

Duzeltme: Kamis tasima sirasinda hasar almis olabilir mi? Kargo eline nasil ulasti?

Erkam59 ve NACİ.BABA bunu beğendi.
  10. Erkam59

Erkam59 Üye

Öncelikle sağolun ama kamış zaten ince geldiği için(daha önce kullandığım kamışlara göre) ilk atışlar ve kamışa yabancılık olduğundan dolayı temkinli davranıp yüklenmeden akışına bırakarak atıyordum dediğin gibi bir yüklenme olmadı zaten 15 gr var yüklensem ne kadar yüklene bilirim ki ama daha 5 yada 6 da atışı attım sağ elde makine kamış aşağıya doğru indiriken bel seviyesine doğru sol elimle tutum çat diye kırıldı zorlasam balık gelse kırılsa yada başına bir şey gelse anlıcam ama bunların hiç biri olmadı ki bunlardada kırılmaması lazım çünkü kaliteli bir marka olduğunu sanıyorum ve tavsiyeler üzerine aldım benim için limit üstü para vererek aldım.ince çizginin de ihşlallah sorun çıkarmadan sorunu çözmesini beklemekten başka bir yol yok sanırım. başına böyle bir olay gelipte değişim olan kimse varmı arkadaşlar abiler?

11. Erkam59

Erkam59 Üye

kargo ince çizginin boru kılıfları var onla geldi gözle görülür bir şey yok bende zaten aracım olduğu için avlağa o boru kılıfla gittim arka koltuktaydı vardığımda çıkardım oltayı açtım kurdum bir sorun yoktu gözle görülür yani