Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kırklareli levrek avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında genckemo tarafından paylaşıldı.

1. genckemo

genckemo Üye

Cuma günü saat 18:30 da günün yorgunluğunu çıkarıp temiz hava almak için kayalı barajına gittim.Su seviyesi oldukça düşmüştü.1 saat kadar at çek yaptıktan sonra balık vurmayınca yer değitirdim.Orada avlananlarda fazla balık vurmadığından ve balıkların küçük olmasından şikayetçiydiler.Rastgele deyip at-çek yapmaya başladım.Silikonla başladım kaşıkla devam ettim vuruş olmadı.Hava kararmaya başlamıştı.Yeni aldığım strike pro sahteyi bir deneyim ondan sonra giderim dedim.4-5 atış yaptıktan sonra bu yaramaz oltaya takıldı.Boyu biraz ufak gibi geldi ölçeyim derken zıpladı elimden kaydı sonrasında tuttuğum levrekte beni avladı :eek: rapalanın bir kancası levrekte obür kancası benim sağ işaret parmağımdaydı.Balığı sıkıca kavradım ve iğnenin derine saplanmasını engelledim.Yan tarafta avlanan ağbinin yardımıyla kancadan kurtuldum.Bu olaydan aldığım ders şudur:önce karga burunla kancayı çıkar ondan sonra balığın boyunu ölç.:)

kayalı levrek avı - YouTube

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Geçmiş olsun,
    Bu üçlü iğneler tam bir tehlike kaynağı.
    Balığı bulunması kolay, fiyatları da oldukça makul olan "fish grip"lerle tutmak ve pense vb aletlerle de iğneyi çıkarmak gerek.

4. genckemo

genckemo Üye

Sağolun teşekkür ederim.

5. Theseus

Theseus Aktif Üye

Geçmiş olsun

Bir de o klipsle fırdöndüyü ufaltırsanız av verimini artırırsınız :)

10-12 numara fırdöndülü klipsleri tavsiye ederim

6. volkanustun

volkanustun Yeni Üye

Geçmiş olsun mis gibi bir av olmuş tebrik ederim. Klipsin büyüklüğüne ben de takıldım fakat diyemedim :) büyük müyük levrek gelmiş :)

7. genckemo

genckemo Üye

teşekkür ederim :) perch için gerçekten büyük bir klipsti.aslında maket balıklarda rapala düğümü atıyorum .ogün vakit azlığından öyle yaptım.

8. Theseus

Theseus Aktif Üye

Eğer sık sık sahte değiştirmiyorsanız en güzeli,en avcısı boşluklu rapala düğümüdür zaten.

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Geçmiş olsun, benimde başıma gelmişti. Onun için iğneyi emniyete almadan balığı sevmeyelim :p

10. alesta

alesta Yeni Üye

Merhabalar,
    Bu ve buna benzer sahteler kullanmaktayım. 0 numara atçek için olan sade klipsler kullanıyorum aşağı yukarı 12 no klipsli fırdöndünün klipsiyle aynı ebatta. Avantajı şu; sahtenize aksiyon verdiğinizde tepkime sürenizde artış oluyor. Aksi takdirde fırdöndü, eğer üzerinde sahtenizin halkası yoksa aksiyonunu bozar, tecrübeyle sabittir. Ayrıca yosunlu zeminlerde rakiplerinizden farkınız olur.
    Halkalı kandırıcılarda fark eden fazla bir şey yok, tabi halkalı kandırıcılara zaten rapala düğümü benzeri düğümler atmak pek tercihim değildir. Bunların dışında size tavsiyem, bu sahtelere benzer sahtelerin derin gagalılarını ve şeffaflarını da denemeniz yönünde. İyi avlar dilerim.

11. Theseus

Theseus Aktif Üye

Anladığım kadarıyla fırdöndüsüz klips kullanıyorsunuz.Misinada gam sorununu nasıl çözüyorsunuz?

Benim kullandığım fırdöndülü klipslerden biri:
    http://www.remixon.com/images/stories/urunler/aksesuarlar/firdondu_YM3005.jpg