Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kırlangıç Avı ve Teknikleri

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında umooth tarafından paylaşıldı.

1. umooth

umooth Aktif Üye

Merhabalar,
    Bu sıralar lüferle birlikte kırlangıç avı da verimli olmaya başladı. Kırlangıç avı ile ilgili çok eskilerden gelen denenmiş yöntemlerin haricinde güncel olta düzenekleri bilen var mıdır?
    Herkesin bildiği telli takım, mavrukalı takım, dip sürütmesi gibi düzeneklerin haricinde yada bu düzeneklere yapılan ilaveler sayesinde farklı tekniklerle bu avı daha verimli hale getirmek mümkün müdür? Deneyen ve olumlu sonuç alanların yorumlarının tüm üyelere faydalı olacağını düşünüyorum.
    Örneğin ben lüfere dolaşırken uzun oltama atlayan kırlangıçlara çok defa şahit oldum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

kırlangıç için uzun zamandır kimse olta hazırlamamıştır kanımca nerdeyse yok denecek kadar azalmıştı ama son 4 yıldır her taraf yavru kırlangıç dolmuştu marmaranın hatrı sayılır boydakileri de almışlığım vardır aslında tekne ile av yaparken oltaya gelen en küçük balığı enseden takıp salıyordum teknenin yanından oltayla balık avıma devam ediyordum süpriz olmuyordu kırlangıç gelişi :D hep kalkana niyet atıyordum ama neyse :D yakaladıklarım 40 60 cm civarı balıklar idi u yöntemle yem olarak ta genelde izmarit ispari yavruları oluyordu izmarite daha iştahlı oluyor sanırım :D netice öyle gösteriyordu

4. umooth

umooth Aktif Üye

Canlı olarak mı salıyordun Hızır ?

5. hızır şeref gültekin

evet canlı olarak 30 cm köstek tek kurşun kayıkla avlanırken çapa atmam kolay kolay oda benimle birlikte sürükleniyor ufak ufak kalkan fener balığı için hazırlıyordum açıkçası ama genelde sahiplenen kırlangıç oluyordu D:

6. İrfan

İrfan Moderatör

Umut merhaba,
    Kırlangıç kimyası gereği dip balığıdır.muhtemelen lüfere gezerken bazen bi akslik olur olta düzeneğine durarak onu düzeltmeye çalışırız sonra tekrar çekelim salalım deriz birde bakarız oltada ağır bir şey var.oda muhtemelen kırlangıçtır.:D

benimde başıma çook gelmiştir çoook ağır seyirde zaman,zaman atladığı olur.benim nacizane tavsiyem ve fikrim bu çok önemli,bu balığın en ideal suyu 9,12.kulaçlar buralarda aramamız ve bakmamız lazım.2.en verim aldığım avlanma şekli uzun pala iğnesi olan ağır 50.gr. sarmısak zokaya istarvit zargana kuyruğu vs.takarak yapabilirsin tekneyi akıntıya bırak takımın dipten gelmesini sağla kürekle kontürol etmen yeterli benim nacizane önerim.umarım işine yarar.sevgiyle kal selamlar.:)

7. hızır şeref gültekin

irfan abi bene denemiştim önerdiğiniz takımı :D mazgitten geçilmiyor du :D marmara da bakalyaro da gelir bu takıma :D