Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kırmızı başlıklı'nın sırrı nedir?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

1. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

gece gece kafama takıldı aradım taradım nereden geliyor bu kırmızı kafalı sahte bağlayamadım bir yere.

joker sahtedir kendisi, jig'den silikona çok çeşitli kullanım alanı var ve güzelde iş yapıyor. ama hangi balıktan esinlenilmiş? kafadan darbe yemiş balıkmı taklit edilmiş yoksa sırf dikkat çeksin diyemi denenmiş ve tutmuş birşey çözemedim.

ünlü gelibolu sahteleride çoğunlukta bu şekilde ve levrekte çok güzelde iş yapıyorlar gözlemlediğim kadarıyla.

bir abimizin güzel bir avı. balıkları kırmızı başlıklıyla almış.(fotoğrafları izinsiz kullandığımdan sorun çıkmaz umarım.)

kırmızı başlıklıya lüferde dayanamamış.

buda farklı bir kırmızı başlıklı.

o kadar seveni varki faresini bile yapmışlar :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. serkan22

serkan22 Üye

Yaralı balıktan esinlenerek düzenlenmiş bir sahte balık diye biliyorum...

4. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Dikkat çekme amaçlı bir renk düz beyaz kelle kırmızı yada sırtı limon sarısı kelle kırmızı gibi çinekopta çok sever kırmızı kafaları.

5. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Kırmızı başlı rapalaların rengi japon balıklarından veya ismini hatırlamadığım bir balıktan geliyor sanıyorum. Aynı stil kırmızı başlı bir okyanus balığı görmüştüm ama bulamadım şuan aynısını.:)

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Yok kırmızı başlıklı kızdan geliyor! Ne alaka yaw.. hadi turna filan olsa neyse diyecemde gelen balıkların çoğu deniz balığı. Gerçi turna da güzel geliyormuş en azından duyduklarım bu yönde.

7. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

:

Hımm. demek oluyor ki sadece kellesinin üstünü boyamak gerek gıdısını boyamaya gerek yok ben kafa boyun komple kırmızı yapıyorum :D:D

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Yaw bu balık milleti garip zaten atıyoruz önüne uskumruyu sardalyayı gele gele kırmızı kafalıya geliyor. Ben fazla kafa patlatmayacağım, garip oldum şimdiden. En iyisi üzümü yiyip bağını sormamak.

9. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Evet, aynı bu stil yapman yeterlidir.

10. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

valla bende anlamdım kırmızı kafayı sanırım denildiği gibi hayvanı yaralı sanıyor sanırım.Başımdan geçen olayda bunu kanıtlıyor sanırım.İyi bir rapalam vardı onla bir türlü balık alamadım.Yanımda kırmızı kafayla durmadan çekiyordu.Ucuz yollu beyaz bir rapalam vardı onu çıkardım kafayı kırmızı ile ojeledim komple.Valla ilk atışta iri bir sarıkanat hemcecik yapışıverdi:)

11. reisbey

reisbey Üye

sahte balık ile at-çek yaptığım avlarda çok çeşitli sahte balıklar kullandım.zaman geliyor çok begenipte çok pahalıya satın aldığım sahte balığa atlamayan levrek-lüfer balığı 3-5 liralık sahte balığa doyumsuz bir şekilde atllıyor. yani balığın hanği zamanda hanği sahte balığa atlayacağı belli olmuyor.

resimde görülen levrekleri yakalarken kullandığım sahte balığı gagalı ve gagasız olarak iki tane yanımda bulundururum. gagalı levrek için gagasız lüfer için.