Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kırmızı renkli misina

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında redlobster tarafından paylaşıldı.

1. redlobster

redlobster Yeni Üye

Merhaba, hafta başında sipariş ettiğim Lineaeffe DG Surf modeli olta makinesini dün teslim aldım. Makinenin üzerinde kırmızı renkli misina sarılı halde geldi. Oltamı İstanbul Boğazı'nda istavrit avlamak için kullanacağım. Sorum şu: kırmızı renk misinanın bir özelliği var mıdır? Boğaz da kullanılabilir mi?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. furunotr

furunotr Aktif Üye

Kırmızı misinanın belli bir derinlikten sonra farkedilmesi zorlaşıyor sanırım; belli bir derinlikte de çok fazla zorlaşıyor... Ancak Boğaz'ın pekçok yeri bu iş için yeterli derinlikte değil; fakat Boğaz'da normal avlarda çok kalın olmamak şartı ile bu misinadan huylanacak balık da pek yok; onun için kullanılması da öyle pek sakıncalı değil (tabii spesifik yemli avlar bunun dışında olabilir); ayrıca kırmızı misina kullanıcı tarafından çok kolay takip edilebildiğinden oltanın nereye gittiğini görebilmek ve kolayca ona göre kontrol edebilmek de mümkün oluyor...

4. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

ibrahim bey makinenizde sarılı olan kırmızı misina surf misinasıdır.acaba markası nedir?ben trabucconun T-FORCE DEEP ISO modelini kullanıyorum.aşınma direnci diğer misinalara göre gerçekten fazla.uzak mesafe atışlar için üretilmiş bir misina.üzerinde tuzlu suyun misinaya verdiği zararı engeleyen inceden bir slikon kaplı.trabucconun misinaları gayet güzel.

5. redlobster

redlobster Yeni Üye

Bilgiler için teşekkür ederim. Bu arada ben de araştırdım, belli bir derinlikten sonra kırmızı renkli misina suda görünmüyormuş. Ancak boğazda kıyıdan attığımız derinliği düşünürsek pek de bir faydası yok sanırım.

Makinanın üzerinde sarılı gelen misina Stren marka Red Surf mono tipi 0.40lık misinaymış. Surf atışlar için çok kalın bir misina sanırım değiştirmem gerekecek.

6. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

valla üstadlar ne der bilmem ama size tavsiyem Trabucco T-Force Super Soft 0.30mm misinadır.rastgelsin.