Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kırmızılar,güzel mercanlar

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Değerli Üyeler
    Denizlerin bu kıt günlerinde,daha geçen seneki randımanlı av günlerimizin nebzesi dahi görülmezken,meraklı bir avcının çaresizliğine ilaç olabilecek alternatif bir av günü geçirebildim.
    Çok yorucu,bu yaşta haylide riskli olabilecek bu günde,çok derinlerden alabildiğim kırmızı güzelleri,tesirli bir ilaç gibi bünyemi sardı.
    Ne levrek,ne uskumru veya kolyoz,nede sinagritler ortada yoklar.Gece yemlisinde bir,iki Sargoz almak mümkün.
    Olağanüstü sıcak bu av günümde,devamlı su içerek,tekne içinde sıkca kafamdan aşağı su boca ederekten,bir ara çıkan rüzgara dua edip günümü tamamladım.
    Pişmiş istakoz gibi kızarmış olsamda mutlu oldum.
    Yem olarak suyunu aldığım karides kullandım.Kimi zaman 200 gr'ın üstünde kurşun takıp,10 lb'lik Varivas ip misinamın avantajıyla hep apikoda kalabildim.Vuran her balığı alabildim.
    Lineaffe Squidy kamışım her vuruşu taa derinlerden bana iletebildi.Owner iğnelerimin,beden ve köstek yapımında kullandığım Yo-zuri Mirage misinalarımında hakkını yememek lazım elbette.
    Bence böylesine itinayla seçilmiş takımlar sayesinde günü kurtarmak hatta fazlasınada çıkabilmek mümkün olabiliyor.
    Sevgili Partnerlerim Erdem ve Muharreminde değişik ve birbirine hayli uzak bölgelerden bugünlerde alabildikleri yakışıklı levreklerin sırrıda bu.
    Kolay avın pek kalmadığı günümüz balıkcılığında güncel olmayan takım ve avlanma şeklinin randımanı ortada.
    Dahada iddialı avlansaydım sanırım 50 adetin üzerine çıkabilirdim.24 adet 5 kg çivarındaki balıklar bana yetti,hatta kedilerime hayli hanosta tutabildim.
    Hangi kardeşim arzu ederse,etsin aynısını gerçekleştirmeye amadeyim.
    Sevgi ve saygımla kalınız.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

sizin avlar hep güzel oluyor. resimlerini görmek bile beni sevindiriyor. her daim rastgele...

4. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler Vedat abi,bu yoklukta harika bir av olmuş.bunların taşını huyunu suyunu bilmek ve livara almak çok güzel.renga renk bir livar maşallah devamını dilerim.sağlıcakla kalın selamlar.:)

5. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Sevgili Vedat abi bugün kısmet olursa yayınladığın kitabını alacağım, Sirkeciye inip.

Artık klasikleşen ve beklenen avlar bunlar sizin ve bizler için tebrikler.Avların ve raporların devamını isteyerek bencillik yapmak istemiyorum çünkü bu aşırı sıcaklar ciddi tehlike arzediyor aman sağlığına dikkat et Vedat abiciğim.
    Görüşmek üzere kal sağlıcakla....

6. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sağol sevgili Zeki.Sanırım bundan sonra hemen hergün birşeyler yazıp arayı kapatacağım.

7. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sağol sevgili Moderatörüm.ASma yanımda biriniz oluvereydide keyfim katlansaydı.
    Unutulmasınki ben sizler için varım.
    Sevgiyle kal

8. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sevgili Kardeşim Nejat
    İnterenet siparişle indirimli alınabiliniyor.Keza aynı durum Cengizdede geçerli.İnşallah beğenirsin.
    Uyarına teşekkürler,ancak merak etme çok alışığım ben.Hem gerekli tedbirleride alıyorum.
    Bu klasik ve yeknesak avlar seninle ne muhteşem hale gelirdi.Bir türlü gelmedin,gelemedin.
    Sevgiyle kal

9. yalo

yalo Üye

Sevgili Vedat abi tebrikler güzel avların için. Özledik seni uzun zaman oldu görüşmeyeli.

10. DrEjO

DrEjO Aktif Üye

Tebrikler, kıt günlerde güzel balıklar gerçekten, bende gelemeyenlerdenim, bu ortamda işimize dört elle sarıldık tatili tamamen unuttuk.

11. ozi

ozi Aktif Üye

Ellerine sağlık Vedat Abim. Ustalık böle bişi işte.Misineni, iğneni, oltanı tanıycan taşın nerede olduğunu bilicen,balığı bulucan. Sağol varol sen Vedat Abim. Sağlıcakla kal. RAsgele...