Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kis aylarinda izmir de kiyidan balik avi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Sculpture tarafından paylaşıldı.

1. Sculpture

Sculpture Üye

Merhabalar, Izmir de kar sogugu geldiginde balik derine kacar diyorlar. Bosu bosuna olta atma diyorlar. Ki ben hirs yapip 15 gundur denemelerimi yapiyorum fakat dogru durust hic vurus alamiyorum. Sahilevleri tarafinda avlanmaya calisiyorum. Yem olarak boru kurdu agirlikta olmak uzere subye,cimcim,mamun kullaniyorum. Yeni meralar mi kesfetsem yoksa dedikleri gibi balik gitti mi :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KarşıyakaBalıkçısı

KarşıyakaBalıkçısı Aktif Üye

Gecen gun saat 19.00 ile 23.00 saatleri arasi karsiyaka vapur iskelesinden alaybey tersanesine kadar toplasan 10 15 balikci vardik ki butun herkes balik yoklugundan dert yaniodu gerci gectigimiz hafta izmirde hava bir hayli cetin ve zorlu gecti

4. KalamA

KalamA Daimi Üye

Merhaba kardeşim, öncelikle forumumuza hoşgeldin. Bilgilendirme açısından birkaç şey söylemek isterim: Foruma yeni üye olduğun için yerinde olan yapabileceğin ilk işlem ''Tanışalım'' bölümüne girip kendini tanıtacak kısa bir konu açmak ve hoşgeldin dileklerimizi almak olacaktır. Akabinde imza ayarlarını (İsim, yaş, lokasyon vs.) yapabilirsen de üyeler sana isminle hitap edebilecek ve yazışmalarında kim olduğun hakkında bilgi sahibi olabileceklerdir. Ben de eski bir üye sayılmam ama bu ailede bulunduğum süre içerisinde etik olanın bu olduğunu öğrendim ve seni de bilgilendirmek istedim ;) Sürç i lisan ettiysem affola. Bu arada ben de İzmir Karşıyaka'dan Can. Kıyı avı için İzmir içi ve çevresi birçok yer denemişliğimiz var arkadaşlarımla ama maalesef kışın verim çok fazla düşüyor senin de anlamış olduğun gibi. Bu sebeple sana tavsiyem eğer bir spin (at-çek) takımın var ise levreğin bol olduğu bu zamanlarda uygun ekipman ayarlayıp uygun meralarda levrek avına çıkman olacaktır. Yahut sübye ve kalamar adına da verimli zamanlar, körfezde avlayan çok tanıyor ve görüyorum. Şehirde deniz kenarındaki taşlara bakarsan birçok mürekkep izine sen de rastlayacaksındır ;) Bunlar haricinde eğer bir arkadaş grubun var ise tekne avına çıkabilirsiniz. Tam bu zamanda İzmir çevresinde birçok yer çok güzel avlar veriyor. Çok yakın geçmişte Didim'de tekne avına çıkan arkadaşlarım boyları çok güzel çeşit çeşit balık almayı başarmışlar. Didim, Akbük taraflarını düşünebilirsin ve gittiğinde sen de anlayacaksın ki o kıyıda hiç denk gelemeyen balıkların hepsi oradalar aslında ama kıyılamıyorlar. Mevsimsel birşey bu, kıyı sezonunun bitişi ve tekne sezonunun açılışı, hep böyle olur... Tekrar aramıza hoşgeldin kardeşim, keyifli paylaşımlar dilerim. Her zaman rastgelsin...

5. zıpkıncı

zıpkıncı Aktif Üye

Gereken her şeyi Can anlatmış.Altına bir imzamı atayım.Aynen öyle.Rastgele...

6. Sculpture

Sculpture Üye

Degerli yorumlariniz icin cok tesekkurler herkese. Malum balik yok simdi de spin takim alip mera mera gezmeye basladim. O da ne simdi de levreklerin yumurta birakip tekrar avlanmaya cikmasini bekleyecekmisim :)
    Hayirlisi olsun bu sevda bitmez :)

7. hakan3506

hakan3506 Aktif Üye

Öncelikle foruma hoşgeldin diyelim dostum can herşeyi belirtmiş :) 2 hafta önce gündoğdudan 2 saat kadar olta salladık ama tık yok :) tekneye devam rastgelsin Can ın tavsiyesi en güzeli tekne su sıralar izmir için