Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kış aylarında kıyıdan mırmır

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında ayvalıklı10 tarafından paylaşıldı.

1. ayvalıklı10

ayvalıklı10 Üye

Merhaba balık dostları bir sorum olacak sizlere. Kışın yani bu soğuk havalarda kıyıdan mırmır avı olurmu? Kış ve soğuk diye açıktamı olur. Yazın mırmırlarını gözlerimle gördüğüm ve bazılarını zıpkınla vurduğum bir yer var ama kışın mırmırın yaşam derinliği nedir bilemedim. Taşlıkta takım rapala kopartmaktan bıktım inanın. Biraz kumluğa atalım kendimizi.Bilgisi olan ustalar esirgemezlerse sevinirim. Teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili Murat, mırmır genelde kumluk alanda olur.Takımların koptuğu alanlarda bence olta ile mırmır arama derim...

Ayrıca mümkünse, esintinin olmadığı kapalı,sisli havayı tercih et...Tabiki gece avı...Takımı da mümkün olduğu kadar uzağa atmaya çalış ve bekle.İğne tercihin 3 veya 2 no olsun.Yem ise mümkünse boru kurdu veya mamun olsun.

4. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Su çok soğuksa derine kaçar mırmır.İshak beyin dediği gibi kumluk yerler mırmır için ideal yerlerdir.

5. gbf-team

gbf-team Üye

kış aylarında mırmır avı olmaz diye bi kaide yok geceden ziyade gündüz açık hava buldun mu denenebilir verimde alınabilir şahsen ben hala izmit körfezinde tutuyorum havalar 4-5 derece olmasına rağmen yem olarak boru kurdu ve mamun ideal klasik 2 veya 3 kısa köstekli takım işinizi görecektir. kısa köstek dedim kendi tecrübeme dayanarak dedim balık bu mevsimde nazlı yemi emip bırakıyor uzun köstekte bunu hissedemezsiniz o yüzden kısa köstek tavsiye ederim rastgele

6. ayvalıklı10

ayvalıklı10 Üye

Takım koparttığımız yerde mırmır aramıyorum zaten :) malum mordoğan karaburun foça hep taş. Sadece kışın kıyıdan avı olurmu onu kestiremedim. Mırmır yaptığını bildiğim yer var yazın gözlükle görüyor ve hatta bazılarını zıpkınla vuruyordum. Hem dere ağzıda var aynı yerde levrekte yapar dimi :) ben kumlara atayım en iyisi kendimi. Teşekkürler

7. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Körfezde halen mırmırın olma sebebi suyun daha tam soğumamasıdır.Kar yağdığı gibi yani tabiriyle kar suyu balığın kulağına kaçtığında balık çıkar gider körfezden.

8. fronto

fronto Üye

Bende Mordoğanlıyım ama izmirdeyim hiç soğukta kendini telef etme derim :nisan-mayıs a kadar ya levrek'e at-çek yapacağız yada bekleyeceğiz.

9. nickbalik

nickbalik Yeni Üye

benimde merak ettiğim bir konu idi. bölgemizde şu an hava soğuk at çek yok, ama ama kıyıya uzak taşlık bölgelerde levreğin at çeği sokukta olsa mümkün bence.