Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kış Güneşi Kofana

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında spindoctor tarafından paylaşıldı.

1. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

At çek avcılığına başladığımdan beri her sene farklı birşeyler öğreniyor ve uyguluyorum, hepsinin meyvesini de alıyorum ancak gözle görülür bir şekilde seneden seneye balık azalıyor. Avcılar da bir o kadar çabuk çoğalıyor. Etrafımızda yeni başlayanlara ilk aşıladığımız yavruların ve anaçların iadesi. Uygulayan arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ederim çünkü uygulamayanlardan gördüğüm kadarı ile fazlayız. Biraz doygunluk ya da sıkılmak mıdır tam bilemesem de bu sene pek ava gitme isteği yok içimde köreldi resmen, tabi tutulan birkaç iri avın tadı da bunu tetikliyor, insan mücadeleye girmek istiyor. Tek taraflı güçlerin eşit olmadığı bir musabakada mücadeleden bahsetmek mümkün olmasa gerek. Bu sebepten hep iri balık kovalamaya başladım.
    Sabah sert bir poyrazda pek kimsenin yataktan burnunu uzatamadığı bir saatte yola düştüm. 9 da geri dönecektim eşimi işe bırakmak için zaman kısıtlaması da bir engel olarak konuldu önüme. Atıp çekmeler sahte değiştirmeler vs vs güneş çıktı daha tık yok. Hava nasıl sert 30 mt ileri düşmüyor 40gr sahte. Yeni favorim Daiwa shore line shiner Z 150 LH - HD 38 gr sert havalar için müthiş ama hava fazla sert dalgalar neredeyse 2 mt kırılıyor önümüzde, serpintiden artık gözlük camlarımı silmez oldum aradan görmeye çalışıyorum.
    Takımları toplayıp dönmek için son 3 atış olmadı son 5 hadi bu oğlan için o da olmadı eeeeeh bu son ulan başka da yok diyip o son atışı yapıyorum rüzgarın nefes aldığı bir sırada kırılan dalganın arkasına düşüyor sahte. Denizdeki kıyı akıntısı ile sahte çakıyor ilerde parladığını görüyorum ve birden olta geriliyor tasmayı atıyorum kırılan dalganın içinde tüm asaleti ile balığı görüyorum gözümün önünden gitmiyor.
    Boşluk vermeden nefes aldırmadan çok kısa sürede kıyıya alıyorum zaman akmış gitmiş foto felan derken koşturmaca arabaya atıyorum balığı en kısa yoldan eve.
    Herkese bol balıklı olmasa da bol heyecanlı avlar dilerim, rastgele
    Kullanılan ekipman;
    Kamış Daiwa Jigcaster 96M
    Makine Daiwa Caldia 4000
    İp Daiwa Tournament Hyper PE 0,26mm
    Leader Surecatch soft 0,50mm

Ekli Dosyalar:

• 111.jpg
      111.jpg
      Boyut:
      133,8 KB
      Okunma:
      649
    • 222.jpg
      222.jpg
      Boyut:
      63 KB
      Okunma:
      660
    Son düzenleme: 16 Şubat 2016
    cemay, BlazenHK, mhmtydn ve 45 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ADİL AYKOL

ADİL AYKOL Aktif Üye

Tebrikler güzel balık güzel anlatım daha irilerde rast gelsin

spindoctor bunu beğendi.
  4. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Tebrikler yine çok güzel bir balık ve anlatım. Devamına rastgelsin

spindoctor bunu beğendi.
  5. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Av ve sunum şahane tebrikler..

spindoctor bunu beğendi.
  6. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Ali;
    Av raporunu büyük bir keyifle okudum:harika:,uzun süredir böyle av raporlarına hasret bırakmıştın bizleri.Sabreden devrmiş muradına ermiş misali,son atışlarında çok güzel bir balık almışsın,bu av umarım ava gitme isteksizliğini üzerinden attırır ve böylesi güzel av raporlarını bizlerle paylaşmaya devam edersin.:)
    Herdaim rast gelmesi dileğiyle.

spindoctor ve Arist34 bunu beğendi.
  7. hawk17

hawk17 Aktif Üye

Ali kardeşim;hem avın öyküsü hem de yakalamış olduğun yakışıklı için seni canı gönülden tebrik ediyorum..daha niceleri ve daha irileri nasip olur inşallah...:)))

spindoctor ve Arist34 bunu beğendi.
  8. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Çok güzel bir kesit olmuş sanki resmi çeken benim gibi geldi..Son 1 aydır bende zorla balığa gidiyorum sezonun en ateşli zamanları olsada heves kalmadı oda ilginç tekrar tebrikler.

spindoctor bunu beğendi.
  9. 3rdem

3rdem Aktif Üye

Bazıları için güneş son kez doğdu he ;) tebrikler çok güzel bir balık devami rast gelsin.

spindoctor bunu beğendi.
  10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ali
    O son atışta kandırmışsın güzelim Kofana'yı..
    Acaba o atışta da takılmasaydı balık oltana gerçekten son muydu, yoksa yeni isimler yeni bahaneler bulacak mıydın? :)
    Benim de balık gelmeyince en sık yaptığım şey önce 10 dan geriye saymak, sıfırı da değer olarak kabul edip bir daha atmak, sonrada önce en yakınlarımdan başlayıp uzak tanıdıklara kadar onların da şansını denemek.. :D
    Tuttuğu zaman da oldu tutmadığı zaman da..
    Her zaman rast gelsin, en mücadelecileri.. :)

BlazenHK, spindoctor ve akifd89 bunu beğendi.
  11. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

tebrikler ali kardeşim :)

spindoctor bunu beğendi.