Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kısa bir kaçamak 2

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ragıp oy tarafından paylaşıldı.

1. ragıp oy

ragıp oy Aktif Üye

Yaşım elliye yaklaştı, hala balığa gideceğim zaman o gece rahat uyuyamam. Bir telaş bir heyecan kaplar içimi. Sanki ne oluyorsa, alt tarafı kasna avına gideceğim.

İşte bu heyecanlı gecenin köründe kapıda hazır dikildim.
    __ Özlemmmmm, ben hazırım gidiyorum.
    __ Ne zaman kalkdın da hazırlandın !
    __ Hiç uyumadım ki...
    __ ????????? Allah akıl fikir versin..

İşte böyle kısa bir konuşmadan sonra Muharrem ve Ufuk' u almak üzere yola koyuldum. Muharrem' in de gözleri aynı benim gözler gibi, uykusuz ve yorgun... Ufuk' da da bir fark yok, o da uykusuz. Büyük ikramiye bize çıkmış, bu yüzden uyuyamamışız, şimdi de büyük ikramiyeyi almaya gidiyoruz :)

Neticede üçümüz de araba kullanabiliyoruz. Bu yüzden çok fazla da sıkıntı çekmiyoruz. Ama Sezar'ın hakkı Sezara en fazla Muharrem, daha sonra Ufuk en az da ben kullanıyorum.Sanırım ihtiyarım diye bana kullandırmıyorlar :)

Yine aynı güzergahlarda mola vererek avlağımıza geliyoruz. Bu sefer çok fazla acele etmiyoruz. Zamanımız bol çünkü akşam İstanbul' a dönmeyeceğiz.

Yine değişmeyen sırayla ilk önce hemen hazırlanıp Muharrem giriyor suya sonra ben, en sona da hep Ufuk kalıyor. Bazen kıyamıyorum ona, bekliyorum hazırlanması için. Genellikle çok uzaklaşmıyoruz birbirimizden. Sohbet ede ede oltaları atıp atıp çekiyoruz.Genellikle ilk balığı Muharrem alıyor, böylece hangi kandırıcıyla aldığını görüp, biz de aynı kandırıcıları donatıyoruz kamışımıza :) Bu yüzden en çok balığı her zaman Muharrem yakalıyor. Ufuk' da merayı iyi inceleyen ve ona göre kandırıcı seçen bir arkadaş olduğu için o da iyi balık yakalıyor. Doğruya doğru ben de onlar sayesinde kandırıcı seçiyor ve yakalıyorum :)

Bir ara Muharrem gözden kayboluyor. Ben Ufuk' la beraber atışlara devam ediyorum. Yarım saat geçti ve hala Muharrem ortalarda yok. Adımlarımızı sıklaştırarak Muharrem' i yakalıyoruz. Muharrem sakin sakin oltasını çekiyor, ucunda kasnayla beraber. Hemen yaklaşıp fotoğrafını çekiyorum.

Güzel balık. Ben de geleyim beraber çekinelim diyorum ve kamerayı ufuk' a uzatıyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ragıp oy

ragıp oy Aktif Üye

Beş on dakika sohbet ettikten sonra Muharrem diğer tuttuğu balıkların fotoğraflarını gösteriyor.

Hepsi de çok yakışıklı balıklar.

4. ragıp oy

ragıp oy Aktif Üye

Balıklara çok zarar vermemek amacıyla kurbağa imitasyonu kandırıcıların orta kancalarını çıkarıyoruz. Böylece balığı salarken daha az zarar vermiş oluyoruz.

Hatta bazı kandırıcılarda damaksız tekli iğne kullanıyoruz.

5. ragıp oy

ragıp oy Aktif Üye

Ve akşama doğru Muharrem final balığı yakalıyor. Bu balık şimdiye kadar tuttuklarımızın en büyüğü ve en yakışıklısı. Bütün balıklarda olduğu gibi bu balık da geri salınıyor.

Kullanılan Ekipmanlar

Kamış : 1.85 1-15 atarlı iki parça kamış
    Makina : 1000 kafa makina
    Misina : Tubertini gorilla lake&river 0.16 - 0.18 - 0.20 monofilament misina
    Kandırıcılar: Strika pro frog, yozuri slavko bug ve diğer böcek imitasyonları

Kalın Sağlıcakla.

6. aksakal

aksakal Yeni Üye

Çok güzel bir av ve güzel bir rapor. Tebrik eder, devamını dilerim.

7. ragıp oy

ragıp oy Aktif Üye

Teşekkür ederim Rafet Bey.

8. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Tebrik ederim herzaman neşeli ve berektli olsun.

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ragıp,
    İyi bir ekip, ekibe yaraşır avlar.
    Doğanın ortasında balık ve inanılmaz huzur.
    Kaçamakların devamını dilerim

10. ragıp oy

ragıp oy Aktif Üye

Teşekkür ederim.

11. ragıp oy

ragıp oy Aktif Üye

Teşekkür ederim Şeref. Gerçekten ekip iyi. Muharrem ve Ufuk sadece balıkta değil ailecek de görüştüğümüz insanlar. Gerçekten bizim istediğimiz, senin de dediğin gibi " Doğanın ortasında balık ve inanılmaz huzur " gerisi hikaye...

Selamlar