Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KISMETİN AYAĞINA GELMESİ

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Ercüment86 tarafından paylaşıldı.

1. Ercüment86

Ercüment86 Aktif Üye

Uzun zamandır meslekin getirdiği yoğun dönemi atlatmanın tatlı yorgunluğuyla 19 Mayısta eşimle birlikte huzurlu bir ortamda güzel bir gün geçirmek için arayışlara başladık.

Başladık başlamasına da gel gelelim kaşık dönemi. Tuzla'da koca bir sonbahar mevsimi verimsiz geçti. Uzun oltayla lüfer tutmanın adrenalini özleyen ben, hobidaşlar ve bu işi meslek edinen arkadaşların bile yemli mezgit ve çapariyle istavrit tutmaya gittiğini öğrenince birazda kendimizi doğaya bırakalım mantığıyla bu fikre daha sıcak bakmaya başladım.

Tavsiye üzerine Şile de saklı göle gitmeye karar verdik. İyi ki de gitmişiz.

IMG_5666.JPG IMG_5667.JPG IMG_5679.JPG IMG_5681.JPG IMG_5683.JPG IMG_5686.JPG IMG_5689.JPG

Tam bir doğa harikası diyebilirim. Yürüyüş parkuru gölün etrafında dolanıyor ve çok güzel.

Sadece oradaki tesise bağlı kalmayabilirsiniz ki tavsiyem kalmayın kahvaltısını hiç beğenmedim ve abartısız yarım saat sıra bekledik. Onun yerine ağaç altından masanızı kiralayın alın kahvaltılık yada mangallıgınızı gidin . (hazır mangal getiriyorlar) Emin olun tesisten daha çok keyif alırsınız.

IMG_5684.JPG IMG_5685.JPG

Kahvaltıdan kalkıp gölün etrafında turlarken birkaç spincinin atçek yaptığını gördüm. Tabi kurtlandım rahat durur muyum?

İndim yanlarına gölde neler çıktığına dair sohbetin ardına turna olduğunu fakat bugün hiç alan olmadığını söylediler.

Yinede dayanamayıp arabada daimi bekçim lrf setini alıp göle geri döndüm.

Yaklaşık 1 saatlik at çek sırasında sadece 1 kişinin balık aldığını görebildim.

Set lrf olunca kullanabileceğim çeşitlilik azalıyordu. Birkaç tatlısu denemesi yapıp olmadığı kanaatine varınca turna için uygun gördüğüm Savagear 4play shad Olive Pearl 8 gr slikonun ucuna çelik tel bağlayıp atışlarıma devam etsem de nafile ses seda yok!

IMG_5670.JPG IMG_5687.JPG

Bu sırada eşim artık sıkıldığımı anlayıp sen toplanırken bende bikaç atış yapıyım deyince benimde işime geldi. takımları bırakıp ortalığı toparlamaya başlarden daha 5 atışında bi ses Ercümeeeent bu oltaya bişey oluyor =) kafamı çevirip baktığımda olta J de U ya geçiş kıvamında anlık misina takibiyle oltanın takılmadığını farkedince biraz mücadele etmesine izin verdim ama neredeyse imkansız.

Misina 0,12 , kamış 2-10gr , makine desen 1000 lik tam bir kör dövüşü oynanıyor :)) En sonunda dayanamayıp kopma ihtimalina karsılık yaşayacağı hayal kırıklığını da göze alarak misinadan sakin sakin kıyıya çekmeye başlarken turna kudurdu. Benim garibimde hayatında turna mı görmüş istavrit hamsi döngüsüyle geçen bekarlıktan sonra 6 ayda balığın ne mübarek bişey olduğuna kanaat getirdi.

Balığı kıyıya alınca baktım turnayı gören bizimki göle gidicek dedim dur yapma =)

Böylelikle acemi şansına ilk aşıyı almış oldu darısı uzun oltada lüfere !!!!

Not: Balığı tuttuktan sonra yol boyunca hiç orda deilmişim gibi anlatışı yok muu =)

IMG_5676.JPG IMG_5677.JPG IMG_5678.JPG

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Kubilay Yalçın

Kubilay Yalçın Aktif Üye

Güzel bir gün geçirmişsiniz belli.
    Size de geçmiş olsun. Yeni bir ekipman ve ekipmanlar zinciri için çalışmalara başlarsınız sanırım :)
    bir de balığın sırtında yara mı var ? sanki saldırı yemiş gibi ?

4. Ercüment86

Ercüment86 Aktif Üye

LRF setime el konuldu bile :)

Evet balık ciddi bir saldırı almış önceden

Kubilay Yalçın bunu beğendi.
  5. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Tebrikler.. Artık hangi malzemeden alacaksanız çifter çifter alacaksınız.. :) Rastgelsin..

Ercüment86 bunu beğendi.
  6. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Ne güzel artık siz balık avı için eşinizden izin almayacaksınız... Belki işi abartıp eşiniz sizden izin ister :) Tebrikler...

Ercüment86 bunu beğendi.
  7. Mustafa 1'sen

Mustafa 1'sen Aktif Üye

Ercüment öyle güzel öyle içten anlatmış vede satırlara dökmüşsün ki inan ki sanki ben kendi eşimle bu heyecanı yaşıyormuşcasına gülerek okudum.Tebrik ederim daha güzellerini eşinle birlikte nice mutlu huzurlu avlara dilerim.
    Bende aynı sevinci yaşatmaya çalışıyorum eşime,daha tutmadan müptelası oldu demek ki tutsa eve gelmeyecegiz.Tekrar tebrik eder devamını dilerim ☺

Ercüment86 bunu beğendi.
  8. enginson

enginson Daimi Üye

Tebrikler güzel bir av olmuş. o bölgeye bende kaç kere eşimle niyetlendim ama bir türlü işlerden gidemedik. ama bizimkisi gezi amaçlı. demek ki boş gitmemek lazım :)

Ercüment86 bunu beğendi.
  9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Eşine kacaman kocaman tebrikler Ercüment..
    Balık işinin baya bir kısmının kısmet ve zamanlama olduğunu bir defa daha göstermiş..
    Göl çok güzelmiş. Sen rapor açmasan benim asla varlığından haberdar olamayacağım bir yer..
    Kimbilir benim durumumda başkaları da vardır..

Ercüment86 bunu beğendi.
  10. Syardim

Syardim Üye

Ercüment Bey, sayenizde Tuzla'da verimsiz bir dönemi tek başıma geçirmeyişimin hazin mutluluğunu yaşadım dersem yalan olmaz,
    Bu arada Şile'ye her fırsatta kaçan biri olmama rağmen Saklı Gölü bende bilmiyordum, Şeref Bey'in dediği gibi sayenizde saklı cennetten haberdar oldum,
    Paylaşımınız için teşekkür ederim.

coner ve Ercüment86 bunu beğendi.
  11. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Ercüment;
    Seni ve Eşini tebrik ederim,bundan sonrası için balığa daha rahat mı gidersin,yoksa,av partnerin garanti mi diyeyim bilemedim şimdi.:confused:
    Grup arkadaşlarımızla Şileye gittiğimizde,Saklı Göle uğrayalım dedik.Tabii biz büyük otobüsle o yollara giremedik,geri dönmek zorunda kaldık.:uzgnm:
    Şu an için yolları ne durumdadır bilemiyorum.
    Sana ve Eşine bundan sonra ki yapacağınız avlarda şimdiden rast gelsin diyorum.:)

Ercüment86 bunu beğendi.