Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KITKA KULLANIMI YARDIM

Konu, 'Genel Konular' kısmında BALIKCI 1 tarafından paylaşıldı.

1. BALIKCI 1

BALIKCI 1 Üye

Sevgili arkadaşlar piyasada kıtka diye birşey var belkide biliyorsunuzdur.Balığın solugacından geçirip geri suya salmak sureti ile balığı av merasını terk edene kadar öldürmeden saklaya biliyorsunuz, fakat ben kendim hiç denemdim acama deneyen bilen varmı bu aleti balığa zarar veriyormu yada başka faydası zararı varmı şimdiden herkese teşekkür ediyorum rastgele.REMIXON KITKA Kepe/Livar/Pinter - Livarlar AVmarketi.com

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. tunc68

tunc68 Üye

başka bir modelini kullanıyorum yararlı bir alet.
    takarken balığın solungaçlarını zedelemezseniz sorun yok, balık canlı kalıyor.
    bu kıtkaların sorunu telleri çok uyduruk deniz suyundan çabuk paslanıyor. paslanmazını bulursanız haber verin :)

4. BALIKCI 1

BALIKCI 1 Üye

Tunca abi kusura bakma epeydir nete giremiyordum yorumun için teşekkür ederim.
    Bu kıtka yı nasıl takıyoruz acaba ağızdan solungaca mı yoksa tersimi, bir kaç malzemeciye sordum bizde yok hiç satmadık diyorlar hatta birisi o neymiş abi diye alaylı alaylı güldü birde tuttum adama bende yarım yamalak bildiğim kadarı ile anlattım sipariş vereyim o zaman dedi ama geçiştirdim ben...

5. tunc68

tunc68 Üye

Merhaba,

Genellikle solungaçtan girip ağızdan çıkıyorum. daha sonra salma ihtimalim varsa solungaçları zedelememek için bana böylesi daha rahat geliyor. Ağızdan teli sokunca solugaçları tam göremiyorum.
    Paslanmaz tele sahip iyi bir ürün ortalarda yok haberiniz olsun

Ekli Dosyalar:

6. Erhan41

Erhan41 Aktif Üye

Balıktan döndükten sonra beklemeden tatlı suyla yıkanır va açıkta kurutulursa uzun süre kullanılır, benim livarım vardı illk zamnalar telden acemilik ve bimemezlikte yıkamadım ve poşette unuttum sonra uzun bir zaman sonra bakmak aklıma geldi tel livar çürümüştü şimdi aynısından var, plâstik, şamandra kapaklı kenarda açıkta duruyor hafif rengi döndü ama pas falan yok... :)