Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kıyı avcılığında mazmoz aparatı ve yemleme

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında melanur tarafından paylaşıldı.

1. melanur

melanur Aktif Üye

selam akdeniz alanyada bu kış balık açık ta ve kıyılamadı hala verimsiz bi kış geçiriyoruz minekop ve levrek ve çupradan eser yok bizde bu ispanyolların videolarını izlerken bu yemlemeye takıldım acaba faydası olurmu
    öncelikle 100 ve 150 gr gezer kurşuna şemsiye telinden ve kinder süpriz yumurtanın plastiğini delerek monte ettik ve içine mazmoz koyup yemleme yapıcaz bakalım faydası olucakmı
    robotta sardalya ve bayat ekmekden mazmoz yaptık

buda yaptığımız aparat

ispanyolların videosu

bu videonun 18 inci dakikadan sonra yemleme aparatı

Surfcasting PAF - Pesca a fondo alle orate di primavera 2013 alla Giannella - YouTube

bu videodada 2 inci dakikada kurşun ve köstek arasına bizim sazan avlarında kullananılan sazan roketi denilen aparatla yemleme yapıyorlar

Pesca de Panzones en San Blas Agosto 2011. Primer Dia.avi - YouTube

bu videodada 4 üncü dakikada görebilirsiniz

Pesca en San Blas-***to Dia-Noviembre 2011.mpg - YouTube

bu sardalya yağını paçamurada kullanıp sargoz ve kefal avında kullanılıyor fakat bir türlü türkiye satış sitelerinde bulamadım

sargoz için yaptıkları mazmoz tarifi

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Neden faydalı olmasın denemekte fayda var. Burada normal yemli takım için havuz yemine yumurta kırıp hamur haline getirip kurşuna doluyorlar üste yem olarak boru kurdu takıyorlar. Yem kokusuyla balığı cezbedip çağırıcı etki yapar bence de. Ben hiç bu şekilde denemedim. Kefal için çok yaptık ama hala yaparız.

Yemi sürpriz yumurtanın içine koyuyorsunuz değil mi? Daha uzun süre dayanır. Esans olarak hangisi daha ucuz olur bilmem ama balık yağını deneyebilirsiniz.

4. ekremy1983

ekremy1983 Aktif Üye

Bu konulara çok uzağım sadece videoları seyrettim :D adamlar balıkları 3-5 alıyorlar... seyretmesi bile farklı keyif verdi...

Sadece size kolaylık olsun diye bilgi notunu eklemek istedim.

Bilgi Notu : webde sörf yaparken ekran görüntüsü almak istediğinizde kalvyenizde bulunan Print Screen SysRq tuşunu basın sonra paint uygulamasını açıp CTRL+V tuş kombinasyonu ile görüntüyü programa aktarıp farklı kaydet seceneği ile JPG formatında kayderek daha hızlı -pratik ve güzel sonuçlar alabilirsiniz :)

5. çaylak_01

çaylak_01 Aktif Üye

Fishing Evolution Roma bu ekibi sürekli takip ediyorum.Disiplinlerine hastayım her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatıyorlar ve uyguluyorlar.Ben bunları italyan sanıyordum acaba ben mi yanılıyorum?

6. datçabalıkavı

datçabalıkavı Üye

umarım olumlu sonuç alırsınız.

7. simiyagon07

simiyagon07 Yeni Üye

Dün gece payallar petrol karsinda arkadaşım gece yarım saatte 2levrek tuttu.ikisi 7kilo.rapalasi kırıldığı için devam edemedi.

8. simiyagon07

simiyagon07 Yeni Üye

Dün gece payallar petrol karsinda arkadaşım yarım saat te 2levrek yakaladi 10liralik rapala ile .Rapala kırılması ile av sonuçlandı:) ikisi 7 kilo
    İnşallah fotoyu yükleyebilmisimdir

Ekli Dosyalar:

9. cihan33

cihan33 Aktif Üye

Hüseyin Bey,verdiğiniz değerli paylaşım için ellerinize sağlık.Gerçekten çok değerli bir paylaşım olmuş.Bu aparatı sadece yemlemek içinmi kullanıyorsunuz,yoksa üst kısmında takımda oluyormu?

10. gbf-team

gbf-team Üye

sazan yemleme aparatları var onlara bir göz atmanızı tavsiye ederim onları modifiye ederek daha kolay sonuç alabilirsiniz tahminimce rastgele değerli çalışmalar paylaşım teşekkürler