Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kıyı avlarım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında ulas07 tarafından paylaşıldı.

1. ulas07

ulas07 Üye

Herkese merhaba;
    Geçen günkü tanışma faslından sonra size bu ay içinde yapmış olduğum üç avı nakletmek istiyorum. Bir tanesi dünkü iki tanesi geçen haftalardan ama tazeliğini kaybetmemiş üç av. İlki 8 aralık günü. Denizi sakin yakalamış ve de izinli olduğum bir gün iki paket taze sülünezlerimle sahildeki yerimi aldım. Hava kararmadan takımları hazırlayıp beklemeye koyuldum. Güneş dağların ardında kaybolup balonların gözüne perde indiğine kanaat getirdikten sonra takımları suyla buluşturdum. Saat 19:00'a kadar boyutları beni tatmin etmeyen birkaç mırmırla vakit geçirdikten sonra, oltama süpriz ziyaretçiler gelmeye başladı. Boyut olarak gayet güzel olan bu süpriz çupralardan 21:00'a kadar üç adet aldım. Yanında bir tane de güzel sargozla avı 23:00'da tamamladım, yemim bitmişti çünkü. Bereket versin deyip dönüşe geçtim.

Uploaded with ImageShack.us

İkinci avım 16.12.2012'de
    Yine izinli olduğum birgün, bu defa temkinli davranarak yemi fazlaca aldım. Niyetim sabaha kadar kalmaktı çünkü. Bana kardeşimde eşlik etti. Deniz sakin, hafif ölü dalgalı, az kuzey rüzgarı ve ayın durumu herşey balık avı için uygundu. Kardeşime bir ara diyecek oldum ''Bugün tam balık havası, güzel balık olacak gibi'' diye, ama demedim, bir sakatlık çıkmasın diye. Havanın kararmasıyla birlikte avımız başladı. Gayet güzel bir av yaptık(m). Kardeşimin 22:00'a kadar bana eşlik ettiği avda bende 18 adet mırmır O'nda 1 adet mırmır vardı. O gün şansı yoktu ne yapalım.
    Gecenin ilerleyen saatlerinde mırmır boyutlarının büyüyeceğini tahmin etmiştim. Ama yanılmışım. Hem çok seyrek vuruşlar alıyordum hemde mırmırlar küçülmüştü. Sabaha kadar 6 adet daha mırmır aldım ve gün ışımasıyla avı sonlandırdım.

Son avımı ise mayaların kıyamet ilan ettiği dün gerçekleştirdim :D Hazır kıyamet kopmamışken işten biraz erken çıkıp hazırlığımı yaptım ve taze sülünezlerle beraber sahilde yerimi aldım. Denizde sabahki dalgadan biraz fazlası vardı, bu beni pek memnun etmemişti. Daha sonra yanıma bir arkadaşım daha geldi ve beraber oltaları attık. Tahmin ettiğim gibi av çok verimsiz geçiyordu. Saat 20:00'a kadar hiç vuruş alamadık. İlk balığı arkadaşım aldı o saatlerde, normal boyda bir mırmırdı gelen. Ardından bende bir adet mırmır aldıktan sonra tekrar bekleyişe geçtik. Tahminen yarım saat sonra oltaya sert bir vuruş oldu. Oltayı elime alıp tarttıktan sonra gelenin iyi birşey olduğunu anladım. Güzel çupra iki dakika sonra kıyıdaydı. Başka balık alamadık ve 22:00'da dönüşe geçtik. Herkese iyi avlar dilerim.

Avda kullanılan malzemeler;
    Shimano titanos xsa 5500, lineaeffe s-curve 4.20
    Shimano exage 6000 fa, Lineaeffe sprit surf 3.90
    Makinelerde örgü misina, berkley whiplash 15 mm
    Takımlar, 40 mm asso bedene 25 mm powerline spider (stoperli, 30-40 cm)
    İğneler, owner 50173 no 3,50116 no 2, mustad 496 no 3

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Elinize sağlık bereketli avlar olmuş.Daha iyileri rastgelsin.

4. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

Güzel avlar olmuş, afiyet olsun.

5. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Tebrikler Ulaş, Kuşadasında yaşayan bir Antalya'lı olarak bölgemden böyle güzel haberler verdiğin için teşekkürler. Daha güzelleri rasgelsin...

6. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Elinize Sağlık Mırmırlar süper görünüyor:)

7. ulas07

ulas07 Üye

Teşekkür ederim, daha iyileri size rastgelsin

8. ulas07

ulas07 Üye

Sağolun, size de iyi avlar dilerim.

9. ulas07

ulas07 Üye

Teşekkürler Hayri Bey, inşallah daha güzel avlarımız olur da memleketinden balık manzaraları paylaşmaya devam ederiz, selamlar.

10. ulas07

ulas07 Üye

Teşekkürler, boyut olarak geçen yılları aratsa da idare eder. Önümüzde ki günlerde büyüklerinin geleceğini umuyorum.

11. sabora

sabora Daimi Üye

Avlarınız için tebrikler. Ama mırmırlar çok küçük gözüktüler gözüme :(. Umarım göz yanılmasıdır. Yoksa yazık olmuş yavrucaklara.:(