Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kıyı balıkçılığı için öneri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında lalati tarafından paylaşıldı.

1. lalati

lalati Yeni Üye

ben oltayı yalovadan kıyıdan sallıyacağım için bana ona göre bir olta takımı önerebilirmisiniz uzağa gidebilsin direk hazır olsa alsam çünkü pek anlamam ilk defa olta kullanacam daha önce tatlı sularda hayalet ve serpme ile balık tuttum
    http://www.hepsiburada.com/liste/mo...aspx?productId=outburc0575&categoryId=1308748
    bu oltaya bakrmısınz eğer işe yarıyorsa hemen isticem 80-120 civarı fiyatta bu civarda olmasıı gerekiyor malum öğrenciyim şimdiden teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Olmaz o takım.
    Olmaz dedim ama tam olarak nerede ne şekilde avlanacağını bilmeden tabii.
    Yine de bu tarz hazır oltalar çabuk elinde kalır avcının. Bu işi yapacaksan tek tek seçeceksin malzemelerini.

Yemli avlanacaksan;
    Sana en azından 3,90m boyunda bir kamış lazım.
    Buna uygun makine da 5000 kafalı bir şey olabilir.

Sahte balıklarla avlanacaksan;
    2.10m-2.70m arası bir kamış, 2500-4000 arası makine ve değişik sahteler gerekir.

lalati bunu beğendi.
  4. lalati

lalati Yeni Üye

hem yemli hem sahte balıkla kıyıda avlanacam buna uygun bir olta takımı önerebilirmisiniz direk marka ve fiyatı belli olan
    yalovada kalıyorum direk bi av bayisine gidebilirim ama malzeme hakkında hiçbir bilgim olmadığı için adamlarada güvenemıyorum

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Marka, model önermek kolay iş değil.
    Yalova konusunda en ufak bir bilgim yok.
    Eski Yalova'lı, yeni Rize'li bir arkadaşımız var.Adı Hızır..
    Yetişir mi acaba Hızır gibi? :)

6. lalati

lalati Yeni Üye

abiler yardım edermisiniz oltayı aldım şimdi balığa çıkacam daha yeniyim bu benım ilk oltam şuan balık tutma tarafında değilim sadece bu oltada sadece bir firdöndü denilen bişi var balıkçı bana bir kaç malzeme verdi ne yapacağımı bılmıyorum bi hayır sever çıkıp yardım edebilirmi acaba
    3 metre kamış var bide fotoğraftaki malzemeler basit bir şekilde bi öneri sunarmısınız

Ekli Dosyalar:

7. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

üstünde tüyler olan çapari. ucuna kurşun u ekleyip diğer ucunu fırdöndüye takıp. atıp çekerek başlayabilirsin. elin ısınsın. açarken dikkat et dolanmasın. istavrit sardalya gibi balıkları avlayabilrisn. bence bununla başla.

mavi köpüğe sarılı olan yemli takım. aynı şekilde kurşunu ekleyip iğnelere midye takıp dipten beklemeli av yapabilirsin. izmarit bu mevsimde oluyomu bilmem ama avı çok zevklidir. acemilerden yem kapmaya bayılır : )

şamadıralı olanla pek işin olmaz diye düşünüyorum. ama bellide olmaz oraların yabancısıyım :)

sahte balığını kurşunsuz ve fırdöndüsüz misanın ucuna ekleyip atıp çekebilirsin.

takımları nasıl bağlayacağın konusunda youtube bi dünya video mevcut. forumdada biraz araştırma yaparsan yavaş yavaş işi çözmeye başlarsın.

hayırlı olsun.
    rastgele

lalati bunu beğendi.
  8. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

ha en güzeli gittiğin yerde balık tutanları izle. onlar nasıl tutuyolarsa sende aynı şekilde tutmaya çalış. icabında gördüğün sevimli tonton bi dededen yardım da iste. ama bazıları fazlaca nemrut oluyor, haşlamasın seni dikkat et : )

lalati bunu beğendi.
  9. lalati

lalati Yeni Üye

abim öncelikle cevabım için teşekürler mavi köpüklü olanı kullanmaya başlıcam yalovada kefal filan varmış değişik değişik yemler takarak bi başlıcam gerisi gelir zaten kimse balıkçı olarak doğmadı bende yavaş yavaş öğrenecm :D

10. eylmz

eylmz Daimi Üye

Balık tutmaya gittiğin yereleri ilk once keşfet hangi balıklar tutuluyor daha sonra netten o balikari tutma yöntemlerine rahatlıkla ulaşabilir ona gore takım hazirlayabilirsin burdan tüm yöntemleri aktarmak cok zor olur hedef balığın netleştirse gerisi kolay

11. zokacı

zokacı Aktif Üye

arkadaşım çapariye kurşun yerine 50gr civarı parlak kaşık takarsan şansını arttırabilirsin ben bu sayede bugün ilk levreğimi aldım rastgele