Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KIYIDAN AT ÇEK İÇİN 5-15 GR ATARLI KAMIŞ TAVSİYELERİNİZ

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında gecebalıkçısı tarafından paylaşıldı.

 1. gecebalıkçısı

  gecebalıkçısı Yeni Üye

  Kayıt:
  22 Şubat 2013
  Mesajlar:
  16
  Beğeniler:
  0
  TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. Horozbina

  Horozbina Daimi Üye

  Kayıt:
  17 Ocak 2012
  Mesajlar:
  2.218
  Beğeniler:
  3.459
  Şehir:
  Tekirdağ / İstanbul / Ören
  Silikon ve diğer hafif sahteleri atma amacıyla 2-12gr almıştım. Boy 279m.
  Pahalı bir kamış fakat isteğim gibi değildi.
  Oldukça yumuşak, boy da uzun olunca atma uzaklığı çok kısa kaldı.
  Hafif atarlılarda daha kısa boylu mu seçmek gerek bilmiyorum. Bunu denemek için yeniden para harcamadım. 20 ve 30 gramlık birkaç sbirolino alıp daha yüksek atarlı kamış ile hafif yem atma amacındaydım. Bunu da doğru bilgi verecek kadar deneyemedim.

  Düşük atarlı kamışlarda deneyimi ve doğru bilgi verecek olanların yanıtı benim için de önemli. Doğru bilgi dememin nedeni, birçok kişi birilerini kandırma amaçları olmamasına rağmen tahminen yanıt veriyor. Ya da iyi kraterleri herkesinkiyle aynı olmadığından bilgi edinmek isteyen yanılabiliyor.

  Başıma en son gelen ısrarla al denilen bir kamış ve makinenin durumu. Kamış benim için kötüydü. Bir kere kullanıp, bıraktım. geçen yaz tanıştığım durumu iyi olmayan bir çocuğa hediye edeceğim. Makine ise tam bir rezalet. Bu nedenle bugün Hamdi'ye twin power siparişi verdim. Çok övülen makinenin sorunu ipi hallaç pamuğuna çevirmesi, ve düzgün saramaması. Makara üzerine silindirik sarımı her zaman gerçekleştiremediğinden bunu farkına varmadığım atışlarda ip 8-10 sarım birden boşalıp düğümlendi. İp te, suç aranmayacak 200TL lik Ultracast Spiderwire. İlk kez bu makineye sardım. Üçüncü atışta pamuk ipine döndü. Sonra blok halinde açılıp düğümlendi, 40-50 metresini kesip attım. Sonra tersten yine sardım, yeni makinenin sonradan farkına vardığım tel üzerindeki sallanan pirinçten küçük makarayı onararak kullandım. Sorun biraz azalmasına rağmen bitmedi, ipin sağlam kalan kısmını kendi tamir etmeye çalıştığım eski rulmanı bozuk makineye sardım sorun bitti.

  Bu makine bana öyle övülerek anlatıldı ki inanamazsınız. Stellaya para vereceğine aynı özelliklerde bu 250 TL ben denedim, süper vs. Sonuç makine 250, kamış 110, ip 200 toplam 560 TL çöpe gitti. Hadi kamışı birisi kullanacak dersem 450 TL gerçekten çöpe gitti.
   
 4. ATALI

  ATALI Yeni Üye

  Yaş:
  33
  Kayıt:
  27 Haziran 2012
  Mesajlar:
  18
  Beğeniler:
  1
  Şehir:
  TRABZON
  Çöp dediğiniz ekipmanların marka ve detaylarını verebilir misiniz? uzak duralım
   
 5. Devrim Balbay

  Devrim Balbay Aktif Üye

  Kayıt:
  28 Haziran 2010
  Mesajlar:
  604
  Beğeniler:
  129
  Şehir:
  izmir
  doğru söze ne denir... ip kullananlara tavsiyem.. iyi sarım yapan ve ipinizin kalınlıgına göre makina kullanın... tabi ipin kalınlıgınıda yemler belirler.. oldumu size bir denklem...
  yeni başlayan arkadaşım katana al geç derim.. kırılsa üzülmezsin.. ben bu işi yapamıcam dersende satarsın yada hediye edersin gider.. zaten zamanla devam edersen kendi yolunu ve kategorini çizersin..
   
 6. gecebalıkçısı

  gecebalıkçısı Yeni Üye

  Kayıt:
  22 Şubat 2013
  Mesajlar:
  16
  Beğeniler:
  0
  bu hastalık bizde oldukça her sene 200-250 lira ,kamış makine parası vereceğiz.
   
 7. YEKTA

  YEKTA Daimi Üye

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  20 Haziran 2012
  Mesajlar:
  2.668
  Beğeniler:
  1.788
  Şehir:
  KOCAELİ
  1 kere alıp en mükemmelini alsak ;)
   
 8. gecebalıkçısı

  gecebalıkçısı Yeni Üye

  Kayıt:
  22 Şubat 2013
  Mesajlar:
  16
  Beğeniler:
  0
  insan lar bazı şeyleri ne yazıkki deneyerek öğrenmek zorunda.
   
 9. gecebalıkçısı

  gecebalıkçısı Yeni Üye

  Kayıt:
  22 Şubat 2013
  Mesajlar:
  16
  Beğeniler:
  0
  yeni ısmarladığım takımlar bugün geldi 2.10 cormaron 5-25 atarlı parçalı,remixon target 5 bilyeli ,inşallah bu yaz sezonunda bo bol levrek çekeriz
   
 10. gecebalıkçısı

  gecebalıkçısı Yeni Üye

  Kayıt:
  22 Şubat 2013
  Mesajlar:
  16
  Beğeniler:
  0
  horozbina nickli arkadaşım. sanırım sorun kamışın boyu ile ilgılı değil. bir gece at çek yaparken yanımızda bulunan arkadaşlar 40-50 metreye kadar atış yapıyorlardı ben ise 20-25 metreye düşürdümmü sahteyi seviniyordum.tabi ben 2 dakikada bi at çek yaparken onlar 5 dk. bir atçek yapıyorlardı. bu yüzden sırt kaslarım inanılmaz derecede ağrıyordu. ama sonunda olayı çözdüm. onlar sahteyi atarken sadce kamçı sesi gibi bir ses duyduğumu farkettim. demekki kamışın boyu önemli değil önemli olan kamçı gibi ince olması. onun için şimdi 2.10 5-25 atarlı kamış aldım kamçı gibi dikkatine sunarım.slm