Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kıyıdan At Çek Levrek Avı - Yardım İhtiyacı

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Arkadaşlar Küçük yalı sınırlı sorumlu balıkçılar derneği mendireğinden at çek yaptım (tam bir fiyasko idi) Rapala kullanımını acilen öğrenmem lazım. onun dışında yemli denemelerimde oldu. Bırakın tutmayı en ufak bir kıpırdanma bile olmadı. Şunu anladım, Maltepe öncesi ölü diyenler çok haklı, zira benimle beraber tutmaya çalışan 5-6 kişi tamamen karavana salladı. Ben sabah 7 sularında gittim 12 ye kadar denemelerim sonuç vermedi. Bir dahaki hedefim anadolu hisarı olacak.
Orası benim evimin önü :) Arada aklıma geliyor sabah çıkayım levreğe bakayım diye fakat buradan hiç umudum yok. Yemli olarak da istavrit kesip 3lü klasik takımla şu sıralar mezgit ve gelincik alabilirsin. Çok geç gitmişsin yalnız. Gün doğmadan merada olmak lazım.

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Orası benim evimin önü :) Arada aklıma geliyor sabah çıkayım levreğe bakayım diye fakat buradan hiç umudum yok. Yemli olarak da istavrit kesip 3lü klasik takımla şu sıralar mezgit ve gelincik alabilirsin. Çok geç gitmişsin yalnız. Gün doğmadan merada olmak lazım.
Sen niye bakmıyon oralara merak ettim bak şimdi :)

popeye1907

Aktif Üye
Adı
Gökhan Yazıcıtunç
Bende suadiye de oturuyorum ve kesinlikle buralarda levrek olduğunu tahin ediyorum. Lakin denizde bu kadar yem balık varken sahteyle balık yakalamak buralarda zor iş. Yinede Caddebostan plajdan veya başka kumsallardan sabah güneş doğmadan denemeler yapılabilir, kısmet.

arifengin

Daimi Üye
Adı
Arif ENGİN
Bende atcek avina merak salmis durumdayim bigun giderken banada haber verirmisin:)

arifengin

Daimi Üye
Adı
Arif ENGİN
Konunun heyecaniyla tarihlere bakmadim tabi . kim oldugu farketmez sen haber ver abi olmazmi :)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Konunun heyecaniyla tarihlere bakmadim tabi . kim oldugu farketmez sen haber ver abi olmazmi :)
Ben de gidemiyorum zaten.. :)

Bir tanışma konusu açar, imzanı da yaparsan kendine arkadaş bulman daha kolay olur

MADMAN

Aktif Üye
Adı
kemal
balık sevdesı adama neler yaptırıyor demi :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

dental

Yeni Üye
Selamlar Mete,
Öncelikle malzeme seçimi bütçe ile alakalı ve tercihlerin oldukça güzel bir combinasyon.Bu takımla gayet güzel levrek alınır,ihtiyacın olacak tek şey ise sabır.:)
Sahtelerin önüne kurşun takmak çok kullanışlı değildir.Sahteler avlağın durumuna göre batan,yüzen yada askıda kalan tiplerden seçileceğinden extra ağırlığa ihtiyaç duyulmaz.
Önerim öncelikle yüzen sahteleri kullanmadan yana olacak.Bunun iki faydası var.1.si takım koparma ihtimalin azalır ve ikincisi ise levrek kıyı avlarında su üstü sahteleri daha çok seviyor.Pektabi bölgelere,zamana (mevsime) göre farklılıklar olabilir.
Uzaktan sahte çekme işine gelince;Levreği uzaklarda arama.Kıyıdan 3-4 metre,diz boyu sularda ara.20 yıldır levrek avlarım ve balıkların %80'i kıyıya 10 metre mesafede yakalanmıştır.Kıyıda sessizlik,hareket ve gölgenin suya düşmesi verimi çok etkiler.Levrek avlanacağı zaman çok sığlara,tahmindende yakınlara sokulur.
işte gerçek bir deneyim tavsiyesi.başka neler yapılabilir