Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kıyıdan atçek ile levrek avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında sivriceli tarafından paylaşıldı.

1. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

çanakkale-Ayvacık ve edremit körfezde kıyıdan ve t
    Değerli arkadaşlarım, dün eski bir arkadaşımın oğlu bana, abi sabah suyunda atçek yapalım hem benim elim alışsın,hemde atçek yapmayı öğrenirim diyerek, akşamdan kavilleşerek sabah saat 06,00 da hazırlanıp yola çıktık,06,30 gibi avlağımıza vardık,baktık ki iki kişi var akşamdan bırakma yapmışlar sabahleyin atçek yapıyorlar,selamlaştıktan sonra takımları açarak başladık bizde avımıza amam 08,30 a kadar hiç bir vuruş alamadık yanımda 10 tane sahte balık var hepsini denedim nafile oradaki arkadaşlar iki tane aldılar küçük diye suyuna iade ettiler,elimiz boş döndük,bugün için tekrar gidelim diyerek ayrıldık,ben eve gelince başka takım hazırladım at çek için,bu sabah daha erken gidelim istiyorduk sabah 05,00 gibi kalkıp hazırlığımızı yaparak yolumuza devam ettik,avlağımıza vardık yine iki kişi var fakat bir araba daha geldi, ben hemen yerimi belirleyip başladım atmaya yanımda dünkü arkadaş fahrettin vardı ikimiz beraber atıp çekiyoruz, ilk misafir fahrettine geldi,güzel bir paşa,arkadan bana geldi bir ufaklık hemen geri suyuna iade gönderdim, tekrar bana geldi bir tane paşa, hemen arkasından bir tane daha geldi paşa benim oltama,ve yine bir tane fahrettine sanki sırayla geliyorlar,biraz da boş atçek yaptık saat 07,30 yine ufaklıklar ziyaretimize geldiler her ikimizede,üçtane geriye suyuna gönderdik,ve avımızı sonlandırdık, bu dört tanenin üçünü fahrettin çocuklara getirdi,bir taneyi ben toruna getirdim,afiyetle yesinler,
    daha iyileri, daha güzelleri, sizlerin olsun arkadaşlarım.

Fahrettini ziyaret eden paşa

Suyuna iade edilen küçükler

Geri suyuna iade edilenlerin bir tanesi.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Misafirine güzel anlar yaşatmışsın Ramazan ağabey ve bu işi layıkıyla nasıl yapılır dosta düşmana göstermişsin. Seni ve Fahrettin'i tebrik ederim :)

Salınan balıklar gerçekten çok küçükler ama paşalar kıvama gelmiş, herkese afiyet olsun :)

Devamı dileklerimle, her zaman rast gelsin...

4. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Çok teşekkür ederim süleyman kardeşim,bebek daha onlar,gerçekten kendinden büyük sahteye saldırıyorlar,
    Paşalar beyağ, beyağ,kıvamdaydılar,
    Fakat pek çok ispendek var kıyılarda,onlar büyürlerse levrekler bollaşacak inşallah denizlerimizde,sevgilerimle .

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Ramazan ağabey güzel vakitler geçmiş, umarım bir dahakine daha büyükleri denk gelir..

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ramazan abi,
    Güzel ve bol aksiyonlu bir levrek avı olmuş.
    Hem size, hem de bir önceki avda yakaladıkları küçükleri salan o tanımadığımız avcılara teşekkürler..

7. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Teşekkür ederim selahattin kardeşim,inşallah, bu bugün sezonun ilk balıklarını almış olduk.Hepimize inşallah daha irileri,daha iyileri gelsin,sevgilerimle.

8. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Çok teşekkür ederim şeref kardeşim,sevgilerimle.

9. kılıçaslan

kılıçaslan Aktif Üye

O avlak gerçekten çok güzel bir yere benziyor.Nice avlara

10. fahri

fahri Yeni Üye

çok saygı değer büyük ustam ramazan abi sana çok teşekkür ederim sayende ilk levreklerimi tuttum, senin engin tecrübelerinden yararlanarak yavaş yavaş bu işi öğreneceğim. daha nice güzel avlarda birlikte olmak dileklerimle, saygı ve sevgilerimle hoşçakal...:)

11. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Çok teşekkür ederim kılıçaslan,daha önceki seneler ben bu avlaktan birşey alamamıştım bu sen ikinci gidişimizde verimli oldu,sevgiyle kal.