Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kıyıdan av için makina

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında frenzy tarafından paylaşıldı.

1. frenzy

frenzy Üye

arkadaşlar merhaba siteyi bayadır geziyordum yeni üye oldum.

Ankara da olmama rağmen aşırıcı derecede balık sevdam var. tatillerde millet denize girer benim elimde olta otel motel dinlemeden balık tutarım :)

1 yıldır oltaya alıştım biraz elimden rahatsızım kullanamıyordum, Genelde yuvarlak misanayla tutardım, ilk başta çok iyi bişey alma dediler bende 100- tl civarında kamış ve makinasını aldım
    ilk çupramı aldım :) büyük hevesle tekrar salladım sarma yeri elimde kaldı bu iki defa başıma geldi

bana 200 tl max 250 tl civarında makine 100 tl civarında kamış önere bilirmisiniz. sararken biraz kolay olsun yeter :) şimdiden teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. khyalp

khyalp Aktif Üye

Merhaba fatih
    yemli avlar da mi kullanmayı düşünüyorsun hedef balığın nedir

4. mizan

mizan Aktif Üye

Merhaba fatih bey. Ben size ryobi ap power 8000 model jig tarzı makineyi tavsiye ederim. Makine yanlış hatırlamıyirsam 550 gr. Civarı ağırlıkta metal gövde ve aliminyum kafalı. 5..1 devirli ve bir turda 93 cm. Sarım kapasitesine sahip bir makine. Bende bu makineden vardı ve baya memnundum. Başka makine almak için malesef sattım. Japon marka bir makinedir vede çalışması baya sessiz vede iyidir. Aliminyum topuz kolludur. Tek kusuru kol kısmı biraz kısadır. Ama hem yemli hemde jig için kullanılabilir. Geri dönüşü yoktur. 275 tl gibi bi fiyata alabilirsiniz. İllahada geri dönüşü olsun derseniz yine ryobi applause 8000 modelini alabilirsiniz. İyi avlar.

5. frenzy

frenzy Üye

evet genelde yemli avlar için kullancam Hedef balık çupra, mırmır, karagöz, Ankara da göllerde de belki sazan veya turnada olabilir ama ilk tercihim tuzlu su balıkları için

6. frenzy

frenzy Üye

erdem abi tavsiyen için teşekkür ederim 275 tl kamışla berabermi sırf makinamı bana biraz tuzlu geldi o :)
    Ankara da olmasam sürekli balık tutma imkanım olsa paraya bakmazdım. benim için biraz sağlam olsun bide sarması kolay olsun yeter :)

7. melanur

melanur Aktif Üye

selam kamış olarak linea effe ac casting ve makina olarak okuma avenger 65 düşünebilirsin

8. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Ustam okuma nın ürünlerini deneyin bence max 300 tl ye süper bir set kurarsınız süper derken başlangıç için iyi bir set olacağına eminim yada sitemizde 2. el ilanları var ordan bir surf kamış ve makine kombini yapabilirsiniz bir çok arkadasın alıp birkaç kez hatta hiç kullanmadan sattığı makineler mevcut nakitiniz varsa arastırın derim.Kıyıdan atacağınız için 30-100 gr atarlı 390-420 cm arası bir kamış ve 65-80 lik bir kafalı bir okuma avenger işinizi görecektir

9. frenzy

frenzy Üye

hüseyin abinin tavsiye ettiği okuma hoşuma gitti doğru bulduysam fiyatıda iyi
    Okuma Avenger FD AV-65 6+1bb Makine tam modeli bu mudur fiyatı 150 tl civarı
    yine hüseyin abinin tavsiye ettiği kamış oda güzel "bu kamışla at çekte yapabilirmiyim"

okeylerseniz siparişi vereceğim İkinci ele girmek istemiyorum ( birde nerden sipariş verebilirim özelden msj atarsanız çok sevinirim)

10. MADMAN

MADMAN Aktif Üye

Fatih kardeşim merhaba Ankara ve çevresindeki avlaklarda genel tutabileceğin balık türleri sazan kadife / tatlı su levreği ve turna fakat bunların avlama yöntemi farklı sazan ve kadife için beklemeli av turna ve levrek için sipin ( at çek ) disiplinini uygulaman gerekir yani tek set ile zor anladığım kadarı ile 350-400 bütçen var bence başlangıç için 100 tl ye 6000-8000 kafa bir makine 100tl ye 400-450cm 150-250gr atarlıkamış beklemeli avlarda işini görür spin için ise 50-100tl ye 240-270cm 10-40gr atarlı kamış ve 100-150 tl ye 3000-2500 lik kafa boyunda spin makina işini görecektir ayrıca bu iki takımı denizde beklemeli av için alacağın seti çupra -mırmır minekop vs.. tarzı balıklar için kullanırsın spin takımınlada at çek yaparak levrek-lüfer-baraküda peşine düşe bilirsin detaylı bilgi istersen beni ara yardımcı olurum 0533 281 15 50

11. melanur

melanur Aktif Üye