Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kıyıdan av için yardımlarınızı bekliyorum ustalarım.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında gurseluzunoglu tarafından paylaşıldı.

1. gurseluzunoglu

gurseluzunoglu Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım hepinize selamlar. Balık avı artık yeni hobim diyebiliriz. Son 1 yılda tekneden çiftlik yanlarında avlandım ama artık kıyıdan av yapmak istiyorum. Çünkü tekne çok maliyetli oluyor malesef :( İlk yer olarak finikeye gideceğim. Çünkü çocukluğum orada geçti bildiğim güzel koylar var fakat buralarda neler çıkar zemin nasıldır hiç bilmiyorum. Burada hangi teknikle avlanılır tecrübeli ustalarımın yardımlarını bekliyorum. Finike Kaş yolu üzerindeki koylardan bir tanesinin resmini atıyorum muhtemelen burada deniyeceğim şansımı. Ustalarım burada hangi teknikle nasıl av yapılır lütfen yardım edin. Teşekkürler.[​IMG]

arkadas ve coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

Öncelikle hoşgelniz!

Av yapacağınız meranın özelliklerini birazda olsa bilmeniz gerek. Dip kayalık mı? kayalıksa canlı bırakma sabah suyunda av verebilir. Ayrıca spin ya da sardalya ile balık alma şansınızda var. Kayalıklarda sokar, sargoz gibi balıklar olabilir. Hepsinin av teknikleri forumda mevcut. Mera hakkında daha fazla bilgi gerek.

coner ve ekremy1983 bunu beğendi.
  4. coner

coner Daimi Üye

Aramıza hoş geldiniz.

5. frenzy

frenzy Üye

Vayy bee 3-4 sene önce bu koyda ne yüzerdim :) duygulandım. Bu koyda benim yakaladıklarım Mırmır karagöz sokar var tavuk etiyle almıştım. şimdi var mıdır bilmiyorum.

6. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Hoş geldiniz... Bu şekilde yani internetten avlaklar konusunda doğru bilgiye kavuşabileceğinizi sanmıyorum... Madem kıyı balıkçılığını hobi olarak seçtiniz bu iş için çaba göstermeniz gerekir... Yok öyle armut piş ağzıma düş :) Öncelikle seçtiğiniz meraya en az 6-7 kere farklı zaman ve mevsimlerde giderek merayı tanımaya çalışmalısınız... Bir sefer gidip yok burada balık deyim hemen pes etmemelisiniz... Kıyı tekneye benzemez ama tadını alırsanız dadından yenmez :) Şimdiden yeni hobiniz hayırlı olsun...

İboretti bunu beğendi.
  7. Mustafa 1'sen

Mustafa 1'sen Aktif Üye

Kesinlikle çok doğru kitabın ortasından konuşulmuş daha ne olsun değil mi :D

8. süheyl

süheyl Aktif Üye Gold Üye

öncelikle hoşgeldiniz diyorum Abdullah beyin dediği gibi kıyıyı siz tarayıp tecrübe edineceksiniz...

9. gurseluzunoglu

gurseluzunoglu Yeni Üye

Hepinize çok teşekkür ederim yorumlarınız için haklısınız 6-7 kere gitmek gerekiyor denizlide oturuyorum bölgeye uzağım şimdi ilk defa gideceğim için kıyı avına aşının sağlam olmasını istiyorum :) Önceden ustalarımdan bilgi alıp hazırlıklı gitmek istedim. Bu bölge kayalık tabi hatırladığım kadarıyla. Balık olmasa bile yüzeriz malum bayram tatilininin tadını çıkarmak lazım :)

10. anesthesia

anesthesia Aktif Üye

Balık işinde acemiyseniz küvete olta atsanız yine yakalarsınız balığı, içinizdeki heyecan hep aktif kalsın kafi :)

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kbly bunu beğendi.
  11. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

O koyun orada arabaları soyuyorlar bilgin olsun
    Akşam üzeri o koyda göreceğiniz en büyük zarganaları bulursun.spin deneyimin az ileride tır parkı derler orada akya baracuda kesesini alırsın.sinkovsuz gitme sinekler akşam üzerine deliriyor.tır parkında hava kararınca içe doğru olan küçük bir koy barya orada kalamar dene finike de dereye gir şamandra arkası 5 cm raglou kullan 2 li ciddi boyda levrek gelir kumlucaya doğru akmaz var oradada epey spin yapabilirsin.illa yemli yapıcam diyorsan mavikent te lukoil diye sanırım onun önğnde dikine dikine küçük( 10 mt ) lik kayalıklar var sanırım 3 tane mırmırı alırsın ama yemliyi tavsiye etmem.illa yemiş avlanacaksan bölgede en taze yemi kumlucada aycan balık var oradan bulursun.Benim selamımı söyle illa bizim ekipten birisi vardır dükkanda takıl peşlerine rastgelsin.resimdeki koya gözlükle dal sol köşede minik tral uavrularından milyonlarca görürsün o koyfa tlf çekmiyor bunuda unutma.aklimandada balık oluyor deselerde bu yaz döneminde radyafor koyu iyi olur kasnakla sargoz deneyebilirsin.nereye gidersen git sinek olayını unutma kayalıkta ise akreptende kolla kendini rast gelsin