Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kıyıdan balık avcılığı hk.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında jarcalderon1 tarafından paylaşıldı.

1. jarcalderon1

jarcalderon1 Yeni Üye

Arkadaşlar yeni yeni makinalı olta kullanan biriyim ve kafama takılan birkaç birşey var. Yardımcı olursanız sevinirim...

1-) Kıyıdan 100 metreye yakın bir atış yaptığınızda takımınızın nerde olduğunu nasıl görüyorsunuz. ( Ben içi su doldurulan saydam şamandıralardan kullanıyorum ve görünmesi imkansız gibi birşey )

2-) Bahsettiğim şamandıraların içi su doldurulduğundan ağırlığa ihtiyaç duymuyorum, bu yöntem doğru mudur ? Birde komik olucak ama bu şamandıraların görünebilmesi açısından renkli olanı var mı ? :D

3-) Su yüzeyinden değilde dip için bir atış yaptığınızı varsayalım. Bu durumda bahsettiğim içi su dolu şamandıradanda kullanamıyorsunuz. Avın vurduğunu nasıl anlarsınız ve sizce takım ne kadar bir derinliğe indirilmelidir ?

4-) Kıyıdan Sokan avladığım bir bölge var ve bu bölgede kıyıda 20-30 cmlik zargana yavrularınıda görüyorum. Zarganalar sahte balıklara vurur mu, yoksa canlı balık, et, zargana ipeği türünde bir yem mi kullanmalıyım ?

5-) Kıyıdan uzakta yapılan bir avcılık için yemleme türünden birşey yapılmalı mıdır ? Yoksa koca denize at, balık gelip bulsun, yemi yutsun, bana biraz ütopik geliyor.

6-)Ve son olarak, dip takımlarını inceledim internetten. Fırdöndüler, stoperlar, kurşunlar, köstekler, şamandıralar, misinalara sağdan soldan farklı bağlanan farklı misinalar falan filan... Bu takımları illede kullanmak mı lazım, 3-5 cm aralıklı 3-4 tane sıra iğne bağlasam aynı Kıbrıs sarmasındaki gibi olmaz mı ? Yada farklı bir değişle bana ne kaybettirir ?

Özellikle son soru kafama çok takıldı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

kıyıdan o mesafelerde şamandra ile avlanınca şeffaf yerine renkli gece avlanıyorsak fosforlu şamandralar kullanmalısınız o mesafede görsel olarak çok cırtlak renkler kullanmalısınız
    diğer soruya gelelim dip avlarında şamandra kullanılmaz o mesafelere hem ağırlık hem şamandra ile atış yapmak elzem olur sadece kurşunlu dip takımı atın balık vurduğunda kamışın ucunda hareketi fark edersiniz inanın büyük zevktir :)
    20 30 cm lik zarganaları rahat bırakın ): büyüsünler zargana hareket eden her yeme merakından sorti yapar :D ama tavsiyem ellemeyin islemek zevk vermiyor mu ?
    5, sorunuza gelelim yemleme o mesafelerde çok zor olur ütopik görünse de evet balık gelir sizi bulur :D bunun adı da kısmet olur :D
    6, soruda evet dip oltasında kıbrıs kullanabilirsiniz :D yeni avlanma usulünüz hayırlı olsun neşeli vakitler geçirmenizi temenni ederim ras gele