Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kıyıdan İstavrit Avı İçin Çapari

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında addemarch tarafından paylaşıldı.

1. addemarch

addemarch Üye

Merhabalar ustalarım.
    Karadeniz Ereğli'de sahil ve limanda yaz aylarında istavrit, sonbaharda ise çinekop avına çıkıyorum.
    Bu aralar bölgede çeşitli balık yakalayanları (çinekop, lüfer vs.) duysam da ben istavirite gitmeyi tercih ediyorum. Sizlerin de tecrübelerinden faydalanmak istediğim bir kaç sorum var.

Kıyıda en büyük sorunlarımdan biri kurşunun sürekli olarak takılması, bu sorunu çözmek için internette gezinirken tüplü kurşunlara rastladım, kullanan varsa bu konuda bir bilginlendirme yaparsa sevinirim.

İkinci sorunum ise çapari ile alakalı. Öncelikle tüyün ya da simin rengini neye göre seçmeliyiz? Önceden hatırlıyorum, biz yeşil tüy ve simle istavrit yakalayamazken, kaz tüyüyle çok güzel balıklar yakalayanlar vardı çevremizde. Fakat bu aralarda da kaz tüyüne gelmiyor balık.

Ayrıca sizlerin yararlı olduğuna kanaat getirdiğiniz, internetten satılan çapariler varsa tavsiyede bulunursanız sevinirim.

Herkese bereketli avlar diliyorum.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Darkstyle34

Darkstyle34 Yeni Üye

Merhabalar;
    Kurşunun dibe takılmasına fırdöndülü kurşun kullanarak bi nebze çare bulabilir siniz.
    Çapari olayına gelirsek 20 sene Zonguldak ta yaşamış biri olarak kırçıllı ördek tüyü ile yapılmış çaparilerin floş ve organze lere gore daha fazla iş yaptığını söyleyebilirim.

addemarch bunu beğendi.
  4. addemarch

addemarch Üye

Teşekkürler İsmail bey