Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kıyıdan İzmarit İstavrit Barbun avı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Berkayy tarafından paylaşıldı.

1. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

kamıştan gelen klips
    0.30 beden ' e kasa gözü düğümü yapıp (kamıştan gelen) klipse geçiriyoruz
    2 metre beden yapıp ucuna klips bağlayıp, klipse akıntıya göre 115 veya 125 gr arası kurşun ' u geçiriyoruz.
    Mırmır barbun kumdan beslenen balıklar olduğu için kurşunun takılı olduğu klipse
    en fazla 40 cm kadar (beden 0.28) mantarsız tek iğneli takımı fırdöndü yardımıyla (kurşunun takılı olduğu) klipse geçiriyoruz.

Kurşunun bağlı olduğu kliple arasında 15 cm mesafe olacak şekilde yaklaşık 40 cm kadar 0.25 bedene mantarlı 9 yada 10 no iğneli hırsızlı takımı bağlıyorsuz ( en üstteki kamıştan gelen klipse deymemeli iğne )

Alltaki mantarsız iğneye kaya kurdu takılır mırmır yada barbun atlar
    Üstteki mantarlı olan takıma kaya kurdu takılırsa daha iyi olur. Kum kurdu da olabilir ama kaya kurdu daha iyidir daha serttir takılırken dağılmaz sönmez , karides mideyede takılır istavrit izmarit mezgit kefal melanur karagöz ispari eşkina atlar ama eşkina gece atlar.

Not bunlar şemsipaşada izmarit zamanı kullandığım takım. Bu yemlere bu takıma üstte yazdığım bütün balıklar geldi şemsipaşda
    Gözümle gördüm tuttum
    Nisan ayı gelsede mavişşş denemesi yapsam :D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ugurdeniz33

ugurdeniz33 Yeni Üye

şu mevsimde karadenizde kıyıdan alabileceğimiz hangi balık var arkadaşlar tecrübesi olan var mı

4. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

Soruyu Nisan ayı şeklinde değiştirerek konuyu hortlatıyorum :rolleyes:

3 iğneli dip takımına tavuk göğsü takıp liman arkası kayalıklardan atacağım.

Hedef balık kaya balığı (burada kayacı deniyor). Tipsiz ama lezzetli bir balık ve yoklukta iyi gider :kedicik: Küçükleri salıp iri olanları alıyoruz.
    Onun haricinde kıyıdan barbun mezgit gibi balıkları da alma şansımız var mıdır ?