Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KIYIDAN KALAMAR AVCILIĞI VE EKİPMANLARI

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Balık Oyunları tarafından paylaşıldı.

1. Balık Oyunları

Balık Oyunları Aktif Üye

Teşekkür ederim çok sağolun.
    Teşekkürler Önder bey mevsimi başladı bu aralar tek de olsa güzel boylarda alabiliyoruz kayda değer avlar olduğunda mutlaka paylaşım yapacağım.☺

Önder Kanığ bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. zaad

zaad Aktif Üye

Kalamarla yakından uzaktan ilişkim olmasa da yaptığınız paylaşımın tamamını okudum. Emeğinize, elinize sağlık...

taner3568 ve Balık Oyunları bunu beğendi.
  4. Balık Oyunları

Balık Oyunları Aktif Üye

Teşekkürler zafer bey
    Av bölgenizde kalamar var ise aslında bir zoka alıp deneme yapabilirsiniz inanın çok keyifli.

5. i.samay

i.samay Aktif Üye

Teşekkürler Alp Bey. Çok güzel bilgiler paylaşmışsınız. Emeğinize sağlık.

Balık Oyunları bunu beğendi.
  6. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Emeğinize sağlık çok güzel anlatılmış.

7. Balık Oyunları

Balık Oyunları Aktif Üye

teşekkür ederim ibrahim bey
    teşekürler mesut bey

8. Marmarasinariti

Marmarasinariti Üye

öncelikle tebrik ederim, okurken bilgilendim ve bu yüzden çok keyif aldım. yalnız bir yazınız dikkatimi çekti.
    Işığın kalamarları çektiğini fakat çok fazla ışığın ters etki yapabileceğinden bahsetmişsiniz! Bu konuyu biraz açabilir misiniz? Bununla ilgili bir tecrübeniz mi var ? neden ters etki yapabileceğini düşünüyorsunuz?

9. Balık Oyunları

Balık Oyunları Aktif Üye

merhaba tuncay bey;
    Yazımı beğendiğinize sevindim.Şöyle ki kalamarın ışık kaynağına olan ilgisi bilinmekte ve av esnasında normal ışık sağlayıcılar (kafa lambaları) yada (egı far) yeterli olmakta veyahut ışık kaynağı olan bir lambanın yakınlarında av yapmak verimi arttırabiliyor.

Yüksek ışık dan kastım deneyimlediğim kadarı ile bir avım da izmir nikah sarayı ve çevresinde yaptığımız avlar verimsiz geçerken fazlasıyla ışık denize ulaşmakta biraz ilerisinde sokak ışıklarının hafif loş gelen ışıklarında çok daha verimli avlar yapabildiğimiz.Bu sadece benim deneyimlediğim belki farklı bölgeler için geçerli olmayabilir.

Son düzenleme: 18 Ocak 2016
  10. Marmarasinariti

Marmarasinariti Üye

anladım, benim aklıma şöyle birşey geldi şimdi, belkide bir kaç sokak ilersinin denizi kalamarların avlanmaları için daha iyi bir meradır, sonuçta onlarda av peşinde :) yada başka bir mantıkla bakılırsa diğer tarafa çok yem toplandığından çok daha büyük avcıların uğrak yeri olabilir orası, bu yüzdende yemi devamlı büyük balıklar dağıtıyor olabilir mi aceba? eğer öyleyse devamlı standart ışığın olmadığı alışılmadık bir yerde daha güçlü bir ışık yakmak belki daha çok ilgi çekebilir. tabi bunlar sadece bir fikir denemek ve görmek lazım!

Aslında bu yüzden balıkçılığı çok seviyorum! sürekli ve hiç bitmeyen büyük sırlarla dolu bir yer deniz, ve ne olup biteni anlamaya çalışmak büyük bir haz, hiç insanı sıkmayan bir uğraş. Denize her çıktığında farklı bir denge seni bekliyor ve biz bu değişen durumlara göre hareket etmemiz gerekiyor. sonsuz kombinasyon var, Mevsimlerin geçikmeleri, su berraklıkları, hava durumları, suların sıcaklıkları vb. Bir sene balık çok yaparken diğer sene o balık hiç gözükmeyebiliyor, kimse nerede olduklarını bilmiyor! Büyük bir serüven :)

11. asivolki

asivolki Aktif Üye

muhteşem anlatımınız için teşekkür ederim alp bey. bende karşıyakada oturuyorum ve kalamar avı yapsam mı diye düşünürken sizin yazınıza denk gelmem çok büyük bir artı oldu benim için. hatta bir organizasyon yapabilirsek hem şahsınızla tanışmak adına hem de sizi iş başında görmek adına bizler için büyük kazanım olacaktır.