Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kıyıdan Kalamar - Sübye için Etkili El yapımı takım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında willrock tarafından paylaşıldı.

1. willrock

willrock Üye

Merhaba balık sevdam üyeleri.. Kıyıdan Kalamar yada sübye için genelde aldığımız pahalı zokaları dibe takılma korkusuyla kullanmaktan çekiniriz. Bende öyle Aldığım yozuri zokamı takılacağı korkusundan kıyıdan kullanmadım hiç. Ama adına sinek şamandıra dedikleri ortası delik olan şamandıra ile içinden misinayı geçirip zokayı bağlayıp. Şamandırayı atabildiğimiz kadar ileri atıp sonra misinadan salıp zokanın yere inmesini bekleyip sonra ani çekişlerle şamandıranın olduğu yerde zokayı aşağı yukarı aksiyon verebiliriz. Ben evde bulduğum şamadırayı yapmak istedim buyrun arkadaşlar.

Gerekli malzemeler
    . IMG_0088.JPG

Şamandıranın ortasını penseyle çıkartıp içinin boş olduğunu gördüm buraya kola pipetini uygun boyda kesip. etrafını silikonlayıp şamandıranın içine geçiriyoruz. kurumaya bırakıyoruz.
    IMG_0090.JPG IMG_0091.JPG IMG_0093.JPG

Pipetin içinden 1 kulaç misina geçirip bir ucuna küçük boy rapala klipsi bağlıyorum. Diğer ucunu oltadan gelen misinaya küçük boy fırdöndüye bağlayabilirsiniz. Ama fırdöndü pipetin içine giremicek kadar büyük olsun. pipetin içinde sıkışırsa aksiyon verdiremezsiniz.
    IMG_0100.JPG

Son hali böyle
    oltayı biraz çekince ve bırakınca zoka 1 kulaç misina boyu kadar yukarı aşağı aksiyon alıcak.
    IMG_0104.JPG IMG_0105.JPG

Oldboy ve huseyin.acar.3950 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar